Ce parfumuri va plac? (14)

Ce parfumuri va plac? (14) | Autor: mephala30

Link direct la acest mesaj

Capitole anterioare: 1 , 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Sa-mi spuneti daca e ok titlul topicului, daca nu, revenim la celalalt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teo30967 spune:

draga MEPHALA30 daca e sa ne luam dupa semnificatie e mai potrivit al doilea titlu dar .........marea noastra dragoste va ramane tot primul !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sali spune:

Din punct de vedere al continutului topicului, e mai potrivit noul titlu.
Sentimental, ma simt mai atasata de vechiul titlu, care devenise un brand la Femina intim, din 10.12.2007, cand s-a scris prima data .
Chiar aseara am recitit din capitolul 1 , cu drag.
Eu as mentine prima denumire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sali spune:

Parfumatelor, joi am dat comanda la Babanu' de 3 parf. ( numai unul pt mine ) si azi mi-a trimis calculul pt fiecare.
Am vazut ca doar la unul dintre parfumuri a pus comision 10 USD, la celelalte a pus la unul 8 USD si la unul 8,5 USD.
Voua vi s-a intamplat?
Si nu, nu e nici macar chestie de gramaj, ca doua au aceeasi greutate( 3.4 OZ) doar comisionul este diferit.

In fine, bine ca a pus in minus, nu in plus.
Chiar incepe sa -mi placa de babanu' asta, baiat de treaba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Cine e domne babanu' asta si unde dau si eu de el?

Mami de Eduard-Gabriel (17.08.2008)

Ticker Edi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

aici il gasesti pe Babanu'



Mamica de David Iulian (07.01.2005) si Mara Teodora (12.07.2007)
_
"Sanatatea este o comoara pe care putini stiu sa o pretuiasca, desi aproape toti se nasc cu ea." - Hippocrate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alecsia spune:

Imi place Daisy - Marc Jacobs, dar mi se pare ca nu prea rezista.

L-a incercat cineva?
----------------------------

"Sunt atatea minunatii pe lume pentru fiecare, doar ochi sa ai sa le vezi, inima cu care sa le simti si brate sa le cuprinzi si-atunci ale tale, toate vor fi..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teo30967 spune:

Citat:
citat din mesajul lui sali

Parfumatelor, joi am dat comanda la Babanu' de 3 parf. ( numai unul pt mine ) si azi mi-a trimis calculul pt fiecare.
Am vazut ca doar la unul dintre parfumuri a pus comision 10 USD, la celelalte a pus la unul 8 USD si la unul 8,5 USD.
Voua vi s-a intamplat?
In fine, bine ca a pus in minus, nu in plus.
Chiar incepe sa -mi placa de babanu' asta, baiat de treaba.


da si mie mi s-a intamplat dar doar atunci cand am comandat cate 3 sau peste 3 parfurmuri.
eu am interpretat ca un fel de bonus !

pana la urma ce ti-ai comandat pentru sufletul tau sali ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carm3n spune:

Hello,
Are cineva Sensuous de la Estée Lauder? Am primit cadou o crema Sensuous si-mi place foarte mult cum miroase. Am cautat parfumul dar nu l-am gasit pe nicaieri, eram curioasa cum miroase pe piele, stiu, difera de la persoana la persoana dar ca si idee.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sali spune:

Citat:
citat din mesajul lui teo30967

Citat:
citat din mesajul lui sali

Parfumatelor, joi am dat comanda la Babanu' de 3 parf. ( numai unul pt mine ) si azi mi-a trimis calculul pt fiecare.
Am vazut ca doar la unul dintre parfumuri a pus comision 10 USD, la celelalte a pus la unul 8 USD si la unul 8,5 USD.
Voua vi s-a intamplat?
In fine, bine ca a pus in minus, nu in plus.
Chiar incepe sa -mi placa de babanu' asta, baiat de treaba.


da si mie mi s-a intamplat dar doar atunci cand am comandat cate 3 sau peste 3 parfurmuri.
eu am interpretat ca un fel de bonus !

pana la urma ce ti-ai comandat pentru sufletul tau sali ?


Am luat un Live Luxe- Jennifer Lopez, nu e chiar pt sufletul meu, ca nu stiu cum miroase dar , cine stie, poate are potential si va deveni pe viitor parfum de suflet. Stiu doar ca este dulce, un anume fel de dulce, pe care incerc din rasputeri sa mi-l inchipui.
De aceea despicam firul in patru sambata ( cand nu aveai tu chef sa inveti ) referitor la tipurile de dulceata din parfumuri.
Asadar, o sa primim parfumurile cam in acelasi timp, ca am intrat in comanda din 29.06, eu cu J.Lo iar tu cu Elle, nu?
Am mai comandat pt o prietena SO- Oscar de la Renta si Red Jeans- Versace pt fiica ei adolescenta.

Mergi la inceput