Ce parfumuri va plac? (14)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alecsia

Imi place Daisy - Marc Jacobs, dar mi se pare ca nu prea rezista.

L-a incercat cineva?
----------------------------

"Sunt atatea minunatii pe lume pentru fiecare, doar ochi sa ai sa le vezi, inima cu care sa le simti si brate sa le cuprinzi si-atunci ale tale, toate vor fi..."




Eu am Daisy. Nu-l mai simt dar ceilati imi spun ca si dupa cateva ore miros a parfum. Nu e spectaculos, merge purtat ziua...

Mara si Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Citat:
citat din mesajul lui teo30967

Citat:
citat din mesajul lui sali

Parfumatelor, joi am dat comanda la Babanu' de 3 parf. ( numai unul pt mine ) si azi mi-a trimis calculul pt fiecare.
Am vazut ca doar la unul dintre parfumuri a pus comision 10 USD, la celelalte a pus la unul 8 USD si la unul 8,5 USD.
Voua vi s-a intamplat?
In fine, bine ca a pus in minus, nu in plus.
Chiar incepe sa -mi placa de babanu' asta, baiat de treaba.


da si mie mi s-a intamplat dar doar atunci cand am comandat cate 3 sau peste 3 parfurmuri.
eu am interpretat ca un fel de bonus !



am comandat de multe ori cate 3 sau 4 parfumuri, dar toate aveau pretul plus 10$ comisionul.....care o fi "smecheria" ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliya spune:

Fetelor, va invit sa vizualizati urmatoarele www.flickr.com/photos/parfumgott/" target="_blank">imagini .

nepotica mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sali spune:

Citat:
citat din mesajul lui mephala30

Citat:
citat din mesajul lui teo30967

Citat:
citat din mesajul lui sali

Parfumatelor, joi am dat comanda la Babanu' de 3 parf. ( numai unul pt mine ) si azi mi-a trimis calculul pt fiecare.
Am vazut ca doar la unul dintre parfumuri a pus comision 10 USD, la celelalte a pus la unul 8 USD si la unul 8,5 USD.
Voua vi s-a intamplat?
In fine, bine ca a pus in minus, nu in plus.
Chiar incepe sa -mi placa de babanu' asta, baiat de treaba.


da si mie mi s-a intamplat dar doar atunci cand am comandat cate 3 sau peste 3 parfurmuri.
eu am interpretat ca un fel de bonus !



am comandat de multe ori cate 3 sau 4 parfumuri, dar toate aveau pretul plus 10$ comisionul.....care o fi "smecheria" ?


Babanu a adaugat cate 8 sau 8, 5 USD dar a precizat ca este un calcul estimativ. S-ar putea ca in final sa vedem ca s-au adaugat tot 10 dolari la fiecare. ( poate ca n-o sa mai fie evident, pt ca va trimite pretul final in lei). Nu stiu, oricum nu sunt diferente mari , astept sa ajung la al 8 -lea parfum comandat ca sa simt intr-adevar reducerea, adica lipsa totala a comisionului.

iuliya, sunt super imaginile, nu imi imaginam cat glamour poate sa contina acest domeniu, in divizia lui de lux.
Standul acela Guerlain e superb , mai am de studiat ,abia am vizionat vreo 3 pagini, asa, la cafea, la birou, unde acum ma simt frustrata ca lucrez numai cu barbati si nu am cui sa arat aceste minunatii de imagini.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANITA75 spune:

eu ma dau cu Tomorow ,e demential il ador

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sali spune:

parfumatelor care ati luat de la babanu, o lamurire va rog: ce inseamna la el DESIGILAT?
Nu de alta dar are 1 buc. Lolita Lempicka - Lolita Lempicka pe stoc ( EDP 100ml) , desigilat si tot vroiam sa mi-l iau candva, asa ca as putea sa profit acum ca sa nu mai astept cele 2 saptamani .
M-am uitat pe cele 2 saituri de parf. ( big si fragrancex) si la EDP 100 ml apare doar TESTER si normal.
Am incercat azi pe piele 2 parf de la Jennifer Lopez- DESEO si SUNKISSED GLOW si sunt impresionata placut de amandoua.
Serios va zic, azi noapte chiar am visat Lolita Lempicka asa ca azi, cand l-am vazut pe stoc, m-am gandit ca e vreun semn. dica, ce mai astepti, cumpara-ma !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANITA75 spune:

mai fetelor vb mereu de babanu cine-i babanu asta (e vreo firma)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliya spune:

Citat:
citat din mesajul lui sali

parfumatelor care ati luat de la babanu, o lamurire va rog: ce inseamna la el DESIGILAT?
Nu de alta dar are 1 buc. Lolita Lempicka - Lolita Lempicka pe stoc ( EDP 100ml) , desigilat si tot vroiam sa mi-l iau candva, asa ca as putea sa profit acum ca sa nu mai astept cele 2 saptamani .
M-am uitat pe cele 2 saituri de parf. ( big si fragrancex) si la EDP 100 ml apare doar TESTER si normal.
Am incercat azi pe piele 2 parf de la Jennifer Lopez- DESEO si SUNKISSED GLOW si sunt impresionata placut de amandoua.
Serios va zic, azi noapte chiar am visat Lolita Lempicka asa ca azi, cand l-am vazut pe stoc, m-am gandit ca e vreun semn. dica, ce mai astepti, cumpara-ma !




Sali, eu cred ca se refera la faptul ca parfumul nu mai are acea folie etansa de plastic. Deci a fost desfacut si testat de cineva probabil. Si eu l-am vazut pe stoc chiar dupa ce am pus comanda la el(tot la acelasi parfum) si ma gandeam sa-l iau sau sa mai astept pana soseste comanda mea. Pana la urma m-am decis; astept sa soseasca comanda mea deoarece prefer ca parfumul sa fie sigilat.

nepotica mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliya spune:

Citat:
citat din mesajul lui ANITA75

mai fetelor vb mereu de babanu cine-i babanu asta (e vreo firma)



Este un intermediar. Cu ajutorul lui putem comanda de pe site-uri din SUA care nu livreaza respectiv livreaza in Ro.

nepotica mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sali spune:

iuliya, multumesc. Si eu ma gandisem la fel, ca a fost un parfum sigilat, ca cineva a umblat la el si apoi a ramas de vanzare.Nu-mi place ideea.
...si astept sa-l primesti tu, sa-mi spui impresii. Ai grija, am citit pe net ca pot aparea probleme la pulverizator, care are orificiul, din cate mi-am dat seama , tocmai in coada marului .( ma refer la designul sticlei).
Acum m-am uitat pe saitul de pe care mi-am comandat eu la SC babanu SRL si vad ca parfumul meu nu mai apare ca disponibil.
Eu am intrat in comanda de luni ( 29.06) la babanu dar el o fi apucat sa comande mai departe in State? Mai stau si cu emotii ....

Mergi la inceput