Ce parfumuri va plac (6)

Ce parfumuri va plac (6) | Autor: camelia_daniela

Link direct la acest mesaj

Spor la shopping si la mirosit iubitoarelor de parfum!

Capitole anterioare:

1 2 3 4 5


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Cautam binele fara a-l gasi vreodata, in schimb gasim raul fara sa-l cautam! - Democrit

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

quote:
citat din mesajul lui camelia_daniela

Spor la shopping si la mirosit iubitoarelor de parfum!

Capitole anterioare:

1 2 3 4 5


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Cautam binele fara a-l gasi vreodata, in schimb gasim raul fara sa-l cautam! - Democrit




Multumim, in cazul meu la mirosit, imi tot repet sa nu mai cumpar pana nu termin ceea ce am.
Ce ai comandat pana la urma, Beat, Classique EDT sau Sicily?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Am comandat Beat ! Sper sa ajunga azi, luni plec in concediu !
O sa iau si Clasique-ul EDP peste vreo luna ...



Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Cautam binele fara a-l gasi vreodata, in schimb gasim raul fara sa-l cautam! - Democrit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

quote:
citat din mesajul lui camelia_daniela

Am comandat Beat ! Sper sa ajunga azi, luni plec in concediu !
O sa iau si Clasique-ul EDP peste vreo luna ...



Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Cautam binele fara a-l gasi vreodata, in schimb gasim raul fara sa-l cautam! - Democrit




Vacanta placuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Multumesc, Danamiha!

Intre timp am luat si parfumul de la posta ! E ok la prima vedere ... revin cu impresii mai pe seara!



Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Cautam binele fara a-l gasi vreodata, in schimb gasim raul fara sa-l cautam! - Democrit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sali spune:

...am crezut ca sunt eu nebuna dupa parfumuri dar atunci cand credeam asta nu stiam de voi
Am citit doar vreo 10 pagini din capitolul anterior( sunt totusi la birou) dar nu reusesc sa ma lamuresc pe deplin: parfumurile (EDT sau EDP) de pe esentedelux ce sunt, originale sau doar copii f reusite ale marcilor celebre? Pentru ca au preturi super fata de magazine, incat nu indraznesc sa sper sau sa cred ca sunt originale.
Din referirile voastre la parfumurile cumparate de la ei( atat cat am citit) nu reiese f clar asa ca va rog sa-mi raspundeti repede, iar daca imi ziceti ca sunt OK, o sa incep sa dau comanda sa-mi iau doza mai ceva ca narcomanii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

[quote]citat din mesajul lui sali

...am crezut ca sunt eu nebuna dupa parfumuri dar atunci cand credeam asta nu stiam de voi
Am citit doar vreo 10 pagini din capitolul anterior( sunt totusi la birou) dar nu reusesc sa ma lamuresc pe deplin: parfumurile (EDT sau EDP) de pe esentedelux ce sunt, originale sau doar copii f reusite ale marcilor celebre? Pentru ca au preturi super fata de magazine, incat nu indraznesc sa sper sau sa cred ca sunt originale.
Din referirile voastre la parfumurile cumparate de la ei( atat cat am citit) nu reiese f clar asa ca va rog sa-mi raspundeti repede, iar daca imi ziceti ca sunt OK, o sa incep sa dau comanda sa-mi iau doza mai ceva ca narcomanii!


<hr height="1" noshade id="quote"></font id="quote"></blockquote id="quote">

Sali, asa parare proasta ai tu despre noi, obsedatele de parfumuri, ca folosim falsuri
Eu am cumparat de pe esentedelux peste 20 de bucati si sunt foarte multumita, parfumurile sunt originale.Ultimul parfum comandat este Shalimar EDP si e superb. Poti sa comanzi linistita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

Sali, cand am dat de esentedelux nu imi venea sa cred ca unul din preferatele mele, Poeme-Lancome 100ml in magazin e 400RON, iar de pe esentedelux l-am luat cu 220RON.
Sa ne spui ce comanzi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sali spune:

danamiha, judecata e corecta, logica e beton, ar fi trebuit sa-mi dau seama, mea culpa!
Asadar, cu saitul esente mi se indeplineste un vis in materie de parfumuri: se poate si calitativ si cantitativ, se poate sa mirosi bine cu bani mai putini decat in magazinele din Ro, absolut discriminatorii in materie.
N-am fost asa recunoascatoare Dc-ului nici cand eram proaspata mamica si dadeam fuga pe forum sa cer sfaturi daca fi-mea stranuta de 2 ori la rand!
Sigur o sa va zic ce comand, mai intai tr insa sa imi fac un cont, ceva, parca sunt niste pasi de urmat, daca nu ma descurc, o sa va rog sa ma ajutati.Deocamdata studiez , siderata, in sensul bun, oferta.
Pana atunci , va zic ca ultimele achizitii sunt Allure-Chanel, L'instant-Guerlain si Poeme-Lancome. Le-am luat pe toate odata,ca innecata, in perioada asta de vara folosesc doar Allure.

Va pup si...SA MIROSIM BINE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

Sali, incearca sa vorbesti cu cel de la esentedelux pe mess, ID-ul este esentedelux. Eu asa fac. Il poti ruga sa-ti trimita mereu stocul actual, dar poti sa comanzi si ceva anume.
De la el am luat si eu Allure si Poeme. L-am trecut pe lista de asteptare pe Allure Sensuelle. Am incercat L'instant-Guerlain si L'instant Magic in magazin, dar nu mai retin cum sunt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sali spune:

danamiha, vad ca ne potrivim la gusturi, cu Poeme si Allure...noi doua si inca cateva j' de milioane de de femei, nu?
Te-am citit pe acest topic si vad ca esti de categorie grea, deschizi usa la dulap si cad parfumurile pe tine, unde n-ar cadea si pe mine la fel!
Prietena mea e in Germania acum si i-am pus 1000 de laude sa cotrobaie dupa oferte, mostre, tot ce se poate recolta in materie. Sper sa aiba timp si chef, altfel n-o mai recunosc de prietena!

Poate ca va mirati dar stiti ce i-am zis sa-mi caute in mod deosebit? Moments by Priscilla Presley! L-am avut acum vreo 5 ani si mi-a placut , il stiti?

Mergi la inceput