Ce parfumuri va plac (3)

Ce parfumuri va plac (3) | Autor: manumanu

Link direct la acest mesaj

Iata ca am ajuns la al treilea capitol... Azi e o zi "parfumata", din partea mea, cu Cristobal Balenciaga!
Va invit sa "parfumati" si voi fiecare zi!

La sugestia foarte buna a cameliei daniela, iata linkurile capitolelor precedente:

Ce parfumuri va plac (1)
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=112686

Ce parfumuri va plac (2)
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=114706

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blue eyes spune:

Mi-ai luat-o inainte cu Balenciaga. Eu sunt in cumpana, pe care sa-l iau? Talisman? Le Dix? Rumba? Rumba are note de mijloc magnolie, ceea ce cautam eu.
Mai am un pic si ajung la 30 de parfumuri; fara a mai pune la socoteala esantioanele.



Cadoul potrivit pentru o femeie? Descopera-i feminitatea!
Cadoul potrivit pentru un barbat? Apreciaza-i masculinitatea!
Cadoul potrivit pentru un copil? Lasa-i copilaria!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

quote:
Originally posted by blue eyes

Mi-ai luat-o inainte cu Balenciaga. Eu sunt in cumpana, pe care sa-l iau? Talisman? Le Dix? Rumba? Rumba are note de mijloc magnolie, ceea ce cautam eu.
Mai am un pic si ajung la 30 de parfumuri; fara a mai pune la socoteala esantioanele.



Cadoul potrivit pentru o femeie? Descopera-i feminitatea!
Cadoul potrivit pentru un barbat? Apreciaza-i masculinitatea!
Cadoul potrivit pentru un copil? Lasa-i copilaria!



Rumba mi-a placut si mie, dar nu cat Cristobal pour Femme. Pe celelalte nu le-am incercat Despre Le Dix stiu doar ca e din cele "clasice", gen anii '40, iar despre Talisman chiar nu stiu nimic... cel mai bine e sa le incerci pe piele, sigur vei descoperi care ti se potriveste mai bine! Sa ne spui si noua pe care l-ai ales!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magduta-sv spune:

Mi-e tare drag "Nina"-Nina Ricci

http://news.webshots.com/album/561332501UFlQsF

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Hello dragelor!

Imi permit sa fac si eu o sugestie - puneti linkurile subiectelor vechi la inceputul fiecarui capitol ca sa fie gasite mai usor! Eu va citesc de la inceput si incerc sa ma inspir, cu toate ca nu am o colectie asa de bogata ca voi!

Eu folosesc acum YSL - CINEMA, Moschino - Couture si Nina Ricci - Air du Temps (pe asta mi l-a luat sotul, ii place lui, si tre' sa-l port, pe mine nu ma da pe spate)!

Mai imi plac mult de tot Euphoria - CK si eclat d'arpage. Acestea sunt pe lista de cumparaturi!


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Cautam binele fara a-l gasi vreodata, in schimb gasim raul fara sa-l cautam! - Democrit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

quote:
Originally posted by blue eyes

Mi-ai luat-o inainte cu Balenciaga. Eu sunt in cumpana, pe care sa-l iau? Talisman? Le Dix? Rumba? Rumba are note de mijloc magnolie, ceea ce cautam eu.
Mai am un pic si ajung la 30 de parfumuri; fara a mai pune la socoteala esantioanele.



Cadoul potrivit pentru o femeie? Descopera-i feminitatea!
Cadoul potrivit pentru un barbat? Apreciaza-i masculinitatea!
Cadoul potrivit pentru un copil? Lasa-i copilaria!



Asa-i ca parfumurile sunt bune si dupa un timp mai indelungat? Am citit ca isi schimba mirosul, dar eu nu am vazut/simtit acest lucru. Voi ce ziceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Eu am avut parfumuri care m-au tinut si 5 ani, si chiar mai mult... la unele am observat o foaaarte miiiica schimbare (d.ex. Poeme Eau de Parfum a devenit mai inchis la culoare si parca mirosul era mai intens, mai "uleios"), la altele nici o schimbare (d.ex. la Amarige... dupa 6 ani era la fel). Eram in perioada cand aveam vreo 25 de parfumuri si evident ca nu "faceam fatza", nu ma dadeam decat cu unele, periodic, in functie de stare, de anotimp, de ocazie... Abia acum doi ani am inceput o "noua era" - cu Dune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

manumanu, m-ai linistit

Maine primesc de la esentedelux Christian Dior-Miss Dior Cherie EDP 100 ml(tester)si Kenzo Jungle. Abia astept, sunt ca un copil

manumanu, am inteles ca pe sfarsitul saptamanii primeste parfumurile Dior si Chanel, am intrebat de Dune al tau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

Intreba cineva de PACO RABANNE POUR ELLE, am primit lista cu noul stoc de la esentedelux, si am vazut ca au acest parfum si in varianta tester.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue eyes spune:

Parfumurile tin ani de zile; trebuie pastrate la intuneric. Cel mai vechi parfum pe care il am acum e First, de doi ani. Maine trec, daca am timp, pe la parfumerie si incerc Balenciaga si Pupa; am citit ca ultimul a scos o serie de parfumuri florale, Very Flower



Cadoul potrivit pentru o femeie? Descopera-i feminitatea!
Cadoul potrivit pentru un barbat? Apreciaza-i masculinitatea!
Cadoul potrivit pentru un copil? Lasa-i copilaria!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

Cum e Cerruti Image?

Mergi la inceput