Ce parfumuri va plac (5)

Ce parfumuri va plac (5) | Autor: camelia_daniela

Link direct la acest mesaj

Capitole anterioare:

1 2 3 4


Am deschis subiect nou, ca ajunsese parasit, bietul de el pe la pagina 3 ...
Ce mai faceti, nimic nou de ... mirosit?

Site-ul de cumparaturi parfumuri, esente de lux, e "under construction", si nu mere deloc.... Noroc ca l-am adaugat la mess si am putut comanda direct!


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Cautam binele fara a-l gasi vreodata, in schimb gasim raul fara sa-l cautam! - Democrit

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

camelia_daniela, pentru un nou capitol.
Ieri am mirosit la mama E.Arden-5th Avenue, mi-a placut, dar nu atat de mult incat sa-l "fur", nu e deloc persistent.
Acum folosesc Shalimar light cel mai mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geniest spune:

Dimineata ma intrebam ce mai faci Dana ???? Cum de nu mai treci pe la subiectul parfumat ??!!!

Mi s-a pus pata pe urmatoarele:

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&ssPageName=STRK:MEWAX:IT&item=200222058303

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&ssPageName=STRK:MEWAX:IT&item=200222312366

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&ssPageName=STRK:MEWAX:IT&item=200222351504

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&ssPageName=STRK:MEWAX:IT&item=200222441150

Sa le comand, sa nu le comand.....acum sau sa mai astept ???!!!! Am o groaza de probleme


www.andreialmeu.piczo.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carrye spune:

Dana, si mama ta are 5th Avenue? Ce coincidenta, si mama si l-a luat de curand. :p Nici mie nu mi s-a parut ca ar persista, nici pe mine nu m-a atras cat sa i-l fur.
Din pacate, nici Chopard-ul pe care l-am luat ultimul nu persista...:(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue eyes spune:

Geniest, nu cunosc decat www.osmoz.com/fragrances/Haute-Couture-Brands/Worth/Je-Reviens" target="_blank">Je reviens si ti-as recomanda sa nu-l scapi!

www.youtube.com/watch?v=9hMrY8jysdg" target="_blank">I want to break free

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

geniest, esti o dulce, si eu ma gandesc la tine cand te gasesc la sub cu vacanteCe ai facut cu Burrbery-Brit, ai reusit sa scapi de el?
Chiar daca nu scriu mai citesc cand sunt acasa, am fost mai mult plecata. Vineri plecam la Budapesta si daca le gasesc acolo le testez si iti spun.
Nu am auzit de parfumurile respective, eu nu mai cumpar daca nu am mirosit pt ca am comandat mai multe de pe e-bay, ceea ce nu am gasit la noi sa testez si nu sunt incantata prea tare, de ex Ralph Lauren-Hot. Insa mi s-a intamplat sa le testez, sa imi placa si sa le comand, iar cand le am nu mai imi plac asa de mult ca si atunci cand le-am testat prima data, de ex Max Mara-Max Mara, Guerlain -Insolence, J'adore-Dior.
Carrye,te citesc cu mare placere la sub cu rochia de nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Fetele, am primit si eu J`adore ... e dulceag, mumos ... dar chiar daca mi torn tot parfumul nu persista deloc, se simte doar daca dau pe par, insa fff putin :( Asa am mai patit doar cu Organza, pur si simplu mi se absoarbe in piele si dispare :(



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani dans la 3,9 ani 1 2 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue eyes spune:

Fetelor, referitor la persistenta, pe pielea uscata parfumurile tin mai putin. Se poate aplica in prealabil o crema cu acelasi parfum in compozitie sau o crema hidratanta, dar fara miros.
Un sfat: nu va cumparati parfumuri inainte de a le fi testat pe piele si de a le fi lasat cel putin o ora sa se "deschida". Aici parfumeriile cu pretentii umplu in flaconase fragrantele dorite si le dau pentru a fi testate acasa, in toata linistea pe pielea curata.

Carrye, in caz ca dezchizi parfumeria aceea chic, uite cum iti dau cate un truc de a cuceri si mentine clientele.

www.youtube.com/watch?v=9hMrY8jysdg" target="_blank">I want to break free

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geniest spune:

quote:
Originally posted by danamiha

geniest, esti o dulce, si eu ma gandesc la tine cand te gasesc la sub cu vacanteCe ai facut cu Burrbery-Brit, ai reusit sa scapi de el?
Chiar daca nu scriu mai citesc cand sunt acasa, am fost mai mult plecata. Vineri plecam la Budapesta si daca le gasesc acolo le testez si iti spun.
Nu am auzit de parfumurile respective, eu nu mai cumpar daca nu am mirosit pt ca am comandat mai multe de pe e-bay, ceea ce nu am gasit la noi sa testez si nu sunt incantata prea tare, de ex Ralph Lauren-Hot. Insa mi s-a intamplat sa le testez, sa imi placa si sa le comand, iar cand le am nu mai imi plac asa de mult ca si atunci cand le-am testat prima data, de ex Max Mara-Max Mara, Guerlain -Insolence, J'adore-Dior.
Carrye,te citesc cu mare placere la sub cu rochia de nunta




Aaaa...pai si eu sunt campioana la cap. mirosit la parfumerie - placut ffff tare si cand ajung acasa - nu-mi mai place....asa am patit cu Estee Lauder (light breeze) pe care l-am mirosit de 10 ori in Viena si acum l-am pus in cui ca nu mai e cum era acum 1 luna...

De Burberry Brit n-am scapat....il mai tin o perioada si il fac cadou...cam asa mi se intampla de obicei..dac'ar stii sotul ce fac eu cu parfumurile

Acum ma dau din greu cu Trussardi...il ADOR...nu stiu daca e din cauza caldurii dar simt ca e idealul in viata in materie de miros de vara...

Oricum e-bay-ul ramane sursa de parfumuri atata timp cat cu tot cu transport e mai ieftin ca in Romania...

www.andreialmeu.piczo.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Geniest, care Trussardi iti place asa de mult ?
Eu sunt fidela "Phyton"ului



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani dans la 3,9 ani 1 2 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

quote:
Originally posted by mamagiuliei

Geniest, care Trussardi iti place asa de mult ?
Eu sunt fidela "Phyton"ului



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani dans la 3,9 ani 1 2 3




Daca imi amintesc bine e SKIN-Trussardi .

Mergi la inceput