Ce parfumuri va plac (2)

Ce parfumuri va plac (2) | Autor: manumanu

Link direct la acest mesaj

Va invit la un nou capitol despre parfumurile noastre dragi!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns april spune:

Narciso Rodriguez e divin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Am facut si eu comanda la esentedelux.. maine astept parfumul... Coco mademoiselle.. abia astept!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

quote:
Originally posted by manumanu

Am facut si eu comanda la esentedelux.. maine astept parfumul... Coco mademoiselle.. abia astept!



Inainte am vorbit cu ei(pe mesenger).Sper sa fii multumita, abia astept sa-mi spui!

Aveti vreo idee cum e Casmir de la Chopard, seamana cu Wish? E dulce, fresh, cum o fi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

quote:
Originally posted by danamiha

quote:
Originally posted by manumanu

Am facut si eu comanda la esentedelux.. maine astept parfumul... Coco mademoiselle.. abia astept!



Inainte am vorbit cu ei(pe mesenger).Sper sa fii multumita, abia astept sa-mi spui!

Aveti vreo idee cum e Casmir de la Chopard, seamana cu Wish? E dulce, fresh, cum o fi?




Nu l-am mirosit, dar uite ce am gasit in "Cartea parfumurilor" despre Casmir: "casmir este unul din acele parfumuri orientale din care se revarsa, pe langa o pletora ded flori fabuloase, si o sumedednie de fructe imbatator de apetisante..." Pe scurt: mango, piersici, nuci de cocos, bergamota, vanilie, iasomie, lacramioare, muscate.... vrei mai mult?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arinaa spune:

danamiha am vazut ca m-am cam tepuit ....dar asta e ,daca nu v-am descoperit mai devreme ...de acum am sa casc bine ochii la ce scrieti voi aici,dupa ce v-am citit postarile am concluzionat ca faceti comanda pe esentedelux si sunteti suer multumite ,iata un sfat deloc de neglijat


arinaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

manumanu , Lanvin Eclat d'arpage l-ai mirosit? I-am intrebat pe cei de la esente de el si tocmai vanduse doua bucati, dar nu stiau sa-mi dea detalii despre el. Caut ceva dulce, puternic, gen Poeme, Angel.


arinaa, las ca stii acum de unde sa comanzi, de ex Poeme-Lancome EDP 100 ml, in parfumerie e 400 lei, iar pe site l-am luat (pt o prietena) cu 219 lei (varianta tester e 205 lei), ce diferenta de pret!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arinaa spune:

danamiha stiu ca e 400 mil in magazin Poemul,am avut acum 1 an si am fost inebunita dupa el....dar totusi mult prea scump pentru salariul meu de prof .Acum as vrea sa comand Allure de la Chanel.A fost parfumul studentiei mele....si de dragul vremurilor de altadata ...

arinaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Danamiha, imi pare rau, nu am mirosit Eclat d'arpege... dar daca ies maine in oras si il gasesc la parfumerie, iti promit ca il incerc si-ti spun... poate intre timp raspunde cineva care il stie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

quote:
Originally posted by manumanu

Danamiha, imi pare rau, nu am mirosit Eclat d'arpege... dar daca ies maine in oras si il gasesc la parfumerie, iti promit ca il incerc si-ti spun... poate intre timp raspunde cineva care il stie...



, multumesc mult, sa ne scrii cand primesti parfumul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

quote:
Originally posted by arinaa

danamiha stiu ca e 400 mil in magazin Poemul,am avut acum 1 an si am fost inebunita dupa el....dar totusi mult prea scump pentru salariul meu de prof .Acum as vrea sa comand Allure de la Chanel.A fost parfumul studentiei mele....si de dragul vremurilor de altadata ...

arinaa



Allure nu prea e pe gustul meu, ceva mai mult imi place Allure Sensuelle, l-am mirosit la recomandarea lui manumanu, daca nu ma insel, ei ii place mult Chanel

Mergi la inceput