Ce parfumuri va plac (6)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

www.fragrantica.com/" target="_blank">Noutati in domeniu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea81 spune:

Sali,si io fac parte din j'de milioanele de femei carora le place Poeme de la Lancome ...adevarul e ca persoana care ne furizeaza in rate parfumurile (sa-i dea Dumnezeu sanatate, noroc si lui si familiei, vila cu piscina, Merzan la scara si alte alea) ne aduce tot ce-i mai bun, ma spal si tot miros a Poeme, ba chiar raman si pe hainele proapat spalate...tot am auzit pe aici de Shalimar, asta, domnule.....cum miroase?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisa_35 spune:

Parfumurile...in special cele adevarate de la mama lor sunt slabiciunea mea mai veche...
Am si cateva preferinte, testate de-a lungul timpului pe pielea mea (parfumurile miros diferit pe pielea fiecaruia).....pe care mi le permit din cand in cand, in special cand le cumpar din afara. So :
- DOLCE VITA - Christian Dior - este o nebunie a simturilor!!!
- ORGANZA - Givenchy - dupa parerea mea este un parfum pentru vreme racoroasa (toamna-iarna)- demential!!!!
- HOT COUTURE - Givenchy - un parfum cu personalitate...il ador!!!
- KNOWING - Estee Lauder - este un parfum de seara, un pic strident...dar pe pielea mea miroase demential...un pic cam scump dar nu dai gres cu el.
- INSOLENCE - Guerlain - este un parfum mai nou de la Guerlain....care pe mine m-a cucerit din prima...un miros rezistent, prospat, cu multa multa personalitate
- OBSESSION FOR WOMEN - Calvin Klein - un parfum foarte senzual..pe pielea mea miroase super....
Si ar mai fi....dar nu imi amintesc acum....dar cele de mai sus ar fi cam in topul preferintelor mele!!!!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sali spune:

...chiar nu mai stiu ce sa cred despre esentedelux...am vazut ca au mai fost fete care s-au aratat sceptice in capitolele anterioare dar au fost anihilate rapid, fie prin asigurari ca e totul ok de la cumparatoarele multumite , fie prin apostrofari.
Scormonind dupa pareri, dau de un anunt pe un alt forum, datat 22.nov.2007, in care utilizatorul esentedelux da o vaga lamurire despre proveninenta:"Parfumurile sunt aduse dintr-un depozit de afara".Mai zice tot acolo ca vinde(la vremea aceea) peste 100 de bucati pe luna si nu a primit nici o reclamatie.
Nu vreau sa supar sau sa dezamagesc pe nimeni , v-am aratat ce am gasit, in scopul nobil al informarii cat mai exacte si sub rezerva faptului ca nu am cumparat inca de la ei, asadar nu pot emite parere personala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaeladm spune:

Denisa_35,
ce parere ai despre MY INSOLENCE?
Mie imi place f mult.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisa_35 spune:

MY INSOLENCE nu am mirosit...ar fi o idee...multumesc frumos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

Eu folosesc INSOLENCE - Guerlain. MY INSOLENCE l-am mirosit si imi place mai mult decat INSOLENCE pt ca e mai dulce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

Citat:
citat din mesajul lui andreea81

...tot am auzit pe aici de Shalimar, asta, domnule.....cum miroase?

~Este mai importanta pacea decāt dreptatea...(Parintele Arsenie Boca)

~Tragedia vietii nu este ca se termina atāt de repede, ci ca asteptam asa de mult sa o īncepem.



Eu am Shalimar EDP,www.fragrantica.com/perfume/Guerlain/Shalimar-53.html" target="_blank">acesta si Shalimar light pentru vara, www.fragrantica.com/perfume/Guerlain/Shalimar-Legere-54.html" target="_blank">acesta. Shalimar EDP, dupa parerea mea este un parfum pentru iarna, e mai "greu", iar celalalt e mai "usor", predomina mirosul de citrice. Trebuie sa le incerci pe pielea ta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcm spune:

212 de la Carolina Herrera am avut si mi-a placut dar pentru mine nu e genul de parfum pe care sa-l cumpar cand s-a terminat sticla...., apa de toaleta dar mirosul persista.

In2u Her de la Clavin Klein eram gata sa-l cumpar dar mirosul este foarte putin persistent.

Be Delicious DKNY imi place.

Amor Amor de la Chacarel - prea dulce, nu e stilul meu.

Sunflowers - Elizabeth Arden nu mi-a placut, l-am facut cadou.

Roma - Laura Biagiotti imi place mult acum si imi pare rau ca nu l-am cumparat din afara cand am avut ocazia pentru ca la noi e dublu ca pret. Desi e EDT persista destul.

Acum am XX Women - Hugo Boss, EDT dar nu sunt incantata pentru ca nu persista mai deloc.

Mi-am notat cateva parfumuri recomandate de voi si abia astept sa intru intr-o parfumerie.

50 de parfumuri? Oau

www.articoledepetrecere.ro" target="_blank">Petrecere pentru copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue eyes spune:

ultimele pacate:
http://www.osmoz.com/fragrances/Perfumers-Brands/Caron/Pour-une-femme#, un adevarat parfum feminin
http://www.osmoz.com/fragrances/Haute-Couture-Brands/Gaultier/Fragile
http://www.osmoz.com/fragrances/Haute-Couture-Brands/ROBERTO-CAVALLI/Serpentine#

Cadoul potrivit pentru o femeie? Descopera-i feminitatea!
Cadoul potrivit pentru un barbat? Apreciaza-i masculinitatea!
Cadoul potrivit pentru un copil? Lasa-i copilaria!

Mergi la inceput