Ce parfumuri va plac (6)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns july_g spune:

Buna dimineata iubitoarelor de parfumuri!
Am si eu o durere mare! Caut de vreun an jumate un parfum. Nu este cunoscut pe piata romaneasca ci pe cea spaniola. Eu l-am primit, m-am indragostit si de cand am terminat sticluta, sufar in tacere :)). Ca sa fie tortura completa din cand in cand imi bag nasul in sticluta ( mai pastreaza inca aroma), dar ce ma fac cand se va duce si asta? De unde imi mai iau doza de drog?
Parfumul se numeste Noche de rosas de la Adolfo Dominguez. E un parfum fresh ( desi trandafirii din denumire nu ar spune asta), foarte persistent ( ma spalam, ramanea, spalam hainele, ramanea). Daca are cineva idee unde l-as putea comanda in Romania va roggggggggggggg, curmati-mi suferinta si spuneti-mi si mie! Va voi ramane vesnic indatorata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

blue eyes, te rog muuult de tot sa-mi spui cum ti se pare Fragile. Eu am mirosit EDT si mi-a placut, dar din ce am citit am inteles ca EDP e diferit.
Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

Citat:
citat din mesajul lui july_g

Buna dimineata iubitoarelor de parfumuri!
Am si eu o durere mare! Caut de vreun an jumate un parfum. Nu este cunoscut pe piata romaneasca ci pe cea spaniola. Eu l-am primit, m-am indragostit si de cand am terminat sticluta, sufar in tacere :)). Ca sa fie tortura completa din cand in cand imi bag nasul in sticluta ( mai pastreaza inca aroma), dar ce ma fac cand se va duce si asta? De unde imi mai iau doza de drog?
Parfumul se numeste Noche de rosas de la Adolfo Dominguez. E un parfum fresh ( desi trandafirii din denumire nu ar spune asta), foarte persistent ( ma spalam, ramanea, spalam hainele, ramanea). Daca are cineva idee unde l-as putea comanda in Romania va roggggggggggggg, curmati-mi suferinta si spuneti-mi si mie! Va voi ramane vesnic indatorata!

http://good-times.webshots.com/album/561711735SdmjTm


july, nu stiu de unde ai putea sa-l comanzi din RO, dar uite la ce pret il gasesti aici, nu poti comanda pt ca nu livreaza in Ro, dar sunt intermediari care pt 12$/parfum ti-l aduc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Danamiha, zau c-am cautat parfumul despre care vorbeste July pe bigdiscount si nu l-am gasit.
Unde l-ai vazut tu?

...
am primit parfumurile pe care le-am comandat pe bigdiscount - Splendor si Jessica Mcclintock - Jessica Mcclintock.
Sunt multumita, pacat ca nu-mi place Splendor-ul, dar al doilea parfum e pe gustul meu si ft. persistent. Le-am comandat pe amandoua fara se le miros inainte, .

Carmen, Iustin & Teodor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue eyes spune:

Danamiha, nu-l am in nas acum, dar uite www.fragrantica.com/perfume/Jean-Paul-Gaultier/Fragile-Eau-de-Toalette-436.html" target="_blank">aici pareri. Da, e foarte feminin, altfel nu l-as fi luat eu.

Cadoul potrivit pentru o femeie? Descopera-i feminitatea!
Cadoul potrivit pentru un barbat? Apreciaza-i masculinitatea!
Cadoul potrivit pentru un copil? Lasa-i copilaria!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

blue eyes, multumesc
mephala30, m-am uitat din nou si se pare ca am confundat parfumurile
, scuze july. Ma intereseaza si pe mine 2 parfumuri de pe bigdiscount, ai putea te rog sa-mi dai datele celui care ti le-a adus? Cat ai mai platit in plus fata de pretul parfumurilor? Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Citat:
citat din mesajul lui danamiha
ai putea te rog sa-mi dai datele celui care ti le-a adus? Cat ai mai platit in plus fata de pretul parfumurilor? Multumesc.



iti trimit pm. Pretul final e cel de pe bigdiscount + 12$. Coletul l-am primit prin posta, cu plata ramburs.

Carmen, Iustin & Teodor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carrye spune:

Mie mi se pare incredibil de dubios site-ul asta bigdiscount, m-am uitat si eu pe el acum si nu imi vine sa cred ca mi-as lua Wish cu 73 lei cu tot cu aia 12$ si Angel cu 126 lei. Sunt ok? Persista? Ca Angel e 500 lei in magazin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Carrye, vrei sa zici ca daca dai 500ron persista mai mult?
Ieri am primit Jessica -tester, m-am dat doua pufuri in jur de ora 17 si azi dimineaza, la 10, inca mirosea.
Mie mi se par ok si sunt ft. multumita.

Carmen, Iustin & Teodor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue eyes spune:

Citat:
citat din mesajul lui mephala30

Carrye, vrei sa zici ca daca dai 500ron persista mai mult?

Nu-s Carrye, da' raspund. Parfumurile bune au in compozitie esente care nu's deloc ieftine. De aici preturile ridicate, diferentele intre Edt, EdP si Parfum. Excludem adaosurile pentru imagine, publicitate, ambalaj.

Cadoul potrivit pentru o femeie? Descopera-i feminitatea!
Cadoul potrivit pentru un barbat? Apreciaza-i masculinitatea!
Cadoul potrivit pentru un copil? Lasa-i copilaria!

Mergi la inceput