Ce parfumuri va plac!? (12)

Ce parfumuri va plac!? (12) | Autor: mephala30

Link direct la acest mesaj

Capitole anterioare: 1 , 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11.

am deschis subiect nou, caci va urmaresc cu atentie, .

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Carmena spune:

Buna dimineata,

Hai sa deschid eu lista de discutii ca m-am imbolnavit zilele astea citind despre parfumuri.

Danamiha si eu am vrut sa spun ca din ce am citit ca iti place, Paris nu e pe gustul tau, dar daca il vroiai, al tau era...Oricum, daca il vrea cineva...aici este. La fel mai am si Escada Margaretha Ley, m-am mai dat cu el, e sticla trei sferturi, dar nu ma defineste, nu stiu de ce. Daca il vrea cineva, il dau si pe asta, nu de alta, dar daca tot vreau sa imi cumpar altele, sa nu ma apuce remuscarile ca am alte parfumuri care zac prin sertare...

Dana, as lua Hypnotic Poison, tot din descrierile voastre, dar merge de primavara-vara? Nu e prea dulce, intreb si io?

De fapt, asta vara din Grecia, mi-am luat, Aqua di Gio-Armani, la recomandarea tipei din duty free care mi-a zis ca e un parfum de vara, dar care nu ma omor dupa el.In magazin mi-a placut oarecum. Asta vara nu m-am putut da cu el de loc, mi se parea ca ma sufoca, l-am folosit mai mult iarna asta, mi s-a parut mai potrivit. Ei, oricum, mi-au stricat astia mici pulverizatorul la el, asa ca sta pe bara pana gasesc o sticluta cu pulverizator sa il mut, si nu sunt sigura ca nu se schimba aroma daca ii schimb sticluta...

De pe site-uri din afara nu comand ca sunt out la capitolul plati on line, nu am card decat pe firma, nu ma bag.

Mi s-a pus pata pe Shalimar light tot din descrierea Danei, si normal ca nu este pe nicaieri. Daca auziti ca este pe undeva, va rog dati de veste.

Toate bune si duminica placuta parfumatelor.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Si eu va mai urmaresc, dar nu tin pasul .

Parfumul meu preferat este unul mai putin folosit de masele largi...Kenzo- The world is beatiful pe care il folosesc de vreo 10 ani.

Imi mai plac si folosesc:
Dior- Pure poison
Hermes- Un jardin sur le Nil (asta miroase a iarba, e mai ciudatel)
Nina Ricci- Premier Jour
Bulgari- Jasmin Noir (asta l-am primit de ziua mea de la sot)

Eu cu parfumurile am o problema, trebuie sa ma obisnuiesc cu ele , adica cand le primesc/cumpar nu le folosesc imediat...trece o vreme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didi spune:

Citat:
citat din mesajul lui puskin

Si eu va mai urmaresc, dar nu tin pasul .

Parfumul meu preferat este unul mai putin folosit de masele largi...Kenzo- The world is beatiful pe care il folosesc de vreo 10 ani

Oooo, este prima mea dragoste la parfumuri. Mi l-am cumparat de mai multe si mi l-as cumpara oracand iar. Da, este ceva deosebit la el....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Carmena, ti-am dat mesaj privat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amira2 spune:

buna parfumatelor,
zilele astea de wee, am tot colindat in cautare de mirosuri la mol, dar si in cautarea unui aparat foto nou.
intr-un final m-am intors la lumea virtuala , mai ales pe ebay. asta nu inseamna ca nu mi-am aruncat un ochi si aici.
acum, o intrebare pt fetele care au cumparat de pe ebay: am gasit un aparat foto cu un pret cu mult, mult mai avantajos decat in magazinele noastre . mi-au trimis mesaj de acceptare, dar nu pot duce comanda pana la capat. cred ca e vorba de serviciul PayPal. am citit despre el si e vorba de protectia cumparaturilor. dar vreau sa-mi spuneti si voi din experienta voastra, ce si cum e ?
revin la subiect si va povestesc ce mirosuri mi-au placut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinaaa spune:

Carmena, Shalimar Light (sau Eau Legere) am vazut in Ina din Carrefour Orhideea. E placut intr-adevar ...citric la inceput, si apoi vanilat. Are ceva din Dior Addict (dar nu asa puternic efervescent) combinat cu vanillla din L - Lolita Lempicka ... zic si eu nu-mi dati in cap ca nu le am cu descrierile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinaaa spune:

O sa primesc un parfum peste 1luna si trebuie sa ma decid veche mea problema, ca doar sunt balanta sucita si vesnic indecisa. vreau ceva dulce, fff puternic (in stil angel) si persistent

hypnotic poison (am mai avut, dar as incerca elixir-ul ca, teoretic, e mai puternic decat edt)

angel

alien (pana acum a fost Wow la persistenta... peste 14 ore)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amira2 spune:

Rock`n`Rose Couture-Valentino .
un parfum extrem de feminin,este discret, nu e de durata din pacate.
merita sa-l incercati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amira2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui irinaaa

Carmena, Shalimar Light (sau Eau Legere) am vazut in Ina din Carrefour Orhideea. E placut intr-adevar ...citric la inceput, si apoi vanilat. Are ceva din Dior Addict (dar nu asa puternic efervescent) combinat cu vanillla din L - Lolita Lempicka ... zic si eu nu-mi dati in cap ca nu le am cu descrierile

l-am mirosit si eu.
este fain
buna descriere; citrice la inceput, apoi stanjenel (as completa eu )si chihlimbar- vanilie.
am pe cineva in familie fan Guerlain.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

Carmena, esti asa o draguta
Hypnotyc Poison este parfumul meu preferat, desi am peste 20 de parfumuri, atunci cand plec undeva il iau cu mine, e ceva care mi se potriveste ca o manusa, e dulce, dar nu genul lui Angel, e superb, dar pt vara e prea puternic chiar daca nu exista decat in varianta EDT. Eu il folosesc si vara, cand ploua sau la munte sau pur si simplu daca vreau Incearca sa gasesti Shalimar si sa-l testezi, eu l-am mirosit la mall in Timisoara, mai bine zis le-am mirosit atat varianta light cat si cel clasic, dupa care le-am comandat, cel light l-am luat de pe e-bay, atunci nu era transportul gratuit pe fragrancex, iar cel clasic de pe esentedelux. Daca nu ai unde sa-l mirosi, poti sa-l comanzi linistita, nu cred ca vei fi dezamagita

irinaa, ai descris asa bine Shalimarul, si tu ai nas de parfumier
Ce zice de Kenzo Jungle?

Mergi la inceput