Ce parfumuri va plac !? (9)

Ce parfumuri va plac !? (9) | Autor: camelia_daniela

Link direct la acest mesaj

Capitole anterioare:

1 2 3 4 5 6 7 8



Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Mama este singura fiinta capabila sa-si imparta iubirea intre cei zece copii ai ei
si totusi sa i-o dea fiecarauia intreaga.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Neatza...reiau din capitolul trecut ...

Am intrat sa va spun impresii "mai la rece" despre Alexander McQueen - Kingdom.
Nici nu stiu cum sa-l descriu mai bine! Este un parfum puternic, intunecat... aproape barbatesc! Am citit revie-uri cum ca mirosul difera de la un ph la altul (il voi incerca si pe alte persoane, inclusiv pe sot!)
Nota de inceput este destul de tare si nu foarte feminina(pe mine), simt bergamota si citrice, apoi devine usor floral (se simte mirosul de garoafa, trandafir si ghimbir), insa nici aceste note de "mijloc" nu sunt feminine pentru mine; baza este lemnoasa intr-adevar, spicy, puternica si iarasi ... barbateasca! Un review zicea ca pare a fi un miros "metalic", as putea subscrie, desi e greu de descris! Pe mine aduce un pic cu Poeme-ul...
Sincer, sunt dezamagita, dar voi mai incerca si pe alte peroane , poate functioneaza altfel!



Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Mama este singura fiinta capabila sa-si imparta iubirea intre cei zece copii ai ei
si totusi sa i-o dea fiecarauia intreaga.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

Cami, imi pare rau ca esti dezamagita, cunosc sentimentul
Acesta e riscul cand comandam fara sa mirosim inainte, ce bine ar fi sa gasim mostre la toate parfumurile Am inteles ca transportul e gratuit la fragrancex pana pe 10 nov.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sali spune:

Neatza, parfumatelor!
camelia daniela,am gasit pe makeupalley o descriere a lui Kingdom care m-a lasat cu gura cascata: o tipa spune ca pe pielea ei, miroase ca si cum ar fi mancat mancare indiana o luna, n-ar fi facut dus o saptamana si ar fi facut gimnastica o ora.Alta zice ca e f sexy, chiar il descrie ca fiind "sex intr-o sticla de parfum".Latura aceea spre masculin se pare ca au remarcat-o intr-adevar multe persoane.Clar ca e un parfum deosebit, insa nu reusesc sa inteleg daca in sensul bun.
Oricum, unanimitate de pareri intr-o privinta: sticla e cool!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clyo spune:

wow Cami, interesant parfum, trebuie neaparat sa-l miros.
daca seamana cu Poeme, sunt sanse mari sa-mi placa.

are careva Cartier - Delice?
l-am mirosit de dim la cineva si mi-a placut doar ca am senzatia ca nu persista.

scuze dar nu am timp sa citesc in urma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

'Neatza !

Intrebare : stie cineva unde pot gasi Jovan de la Coty ?

Este un parfum barbatesc super-sexy...miroase bestial, nota de baza este moscul, persista o zi intreaga, se impregneaza chiar si in haine (adica se simte mirosul si dupa ce le speli...), dar am inteles ca in Romania nu se gaseste, ci numai in America sau Canada. O fi adevarat ?
Am cautat (putin, recunosc...) pe net, am vazut ca exista si varianta White Musk, pentru femei - stie cineva cum miroase ?

Multumesc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geniest spune:

Citat:
citat din mesajul lui CorinaDani

'Neatza !

Intrebare : stie cineva unde pot gasi Jovan de la Coty ?

Este un parfum barbatesc super-sexy...miroase bestial, nota de baza este moscul, persista o zi intreaga, se impregneaza chiar si in haine (adica se simte mirosul si dupa ce le speli...), dar am inteles ca in Romania nu se gaseste, ci numai in America sau Canada. O fi adevarat ?
Am cautat (putin, recunosc...) pe net, am vazut ca exista si varianta White Musk, pentru femei - stie cineva cum miroase ?


Multumesc...


Cauta aici:

http://www.fragrancex.com/products/_lid_J-am-pid_588M-am-cid_Cologneproducts.html

www.andreialmeu.piczo.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luxe spune:

Citat:
citat din mesajul lui CorinaDani

'Neatza !

Intrebare : stie cineva unde pot gasi Jovan de la Coty ?

Este un parfum barbatesc super-sexy...miroase bestial, nota de baza este moscul, persista o zi intreaga, se impregneaza chiar si in haine (adica se simte mirosul si dupa ce le speli...), dar am inteles ca in Romania nu se gaseste, ci numai in America sau Canada. O fi adevarat ?
Am cautat (putin, recunosc...) pe net, am vazut ca exista si varianta White Musk, pentru femei - stie cineva cum miroase ?

Multumesc...


Acum vreo 6 ani mi-a adus o prietena din Germania un parfum Iovan, care mi-a placut foarte mult ! Ma bucur ca mi-ai adus aminte de el...si ca urmare l-am si comandat urgent....hahaha, mai ales ca e aproape pe gratis... Sper doar sa-mi mai placa,mai ales ca dupa nastere mi s-a schimbat mult gustul olfactiv....!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi30 spune:

Citat:
citat din mesajul lui luxe

Citat:
citat din mesajul lui CorinaDani

'Neatza !

Intrebare : stie cineva unde pot gasi Jovan de la Coty ?

Este un parfum barbatesc super-sexy...miroase bestial, nota de baza este moscul, persista o zi intreaga, se impregneaza chiar si in haine (adica se simte mirosul si dupa ce le speli...), dar am inteles ca in Romania nu se gaseste, ci numai in America sau Canada. O fi adevarat ?
Am cautat (putin, recunosc...) pe net, am vazut ca exista si varianta White Musk, pentru femei - stie cineva cum miroase ?

Multumesc...


Acum vreo 6 ani mi-a adus o prietena din Germania un parfum Iovan, care mi-a placut foarte mult ! Ma bucur ca mi-ai adus aminte de el...si ca urmare l-am si comandat urgent....hahaha, mai ales ca e aproape pe gratis... Sper doar sa-mi mai placa,mai ales ca dupa nastere mi s-a schimbat mult gustul olfactiv....!

www.flickr.com/photos/9734044@N08/" target="_blank">Jessica lui mami


Asteptam impresii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

Ati incercat www.fragrantica.com/perfume/La-Prairie/Silver-Rain-823.html" target="_blank">Silver Rain m-am indragostit pe loc, desi nu este parfum de iarna, foarte deosebit.

------------------------
Someone's pleasure is another's pain!
Alergic at stupidity.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sali spune:

Salutare, parfumatelor!
Azi o sa-mi puna la posta coletul cu Kenzo-Amour (EDP) si Trussardi Inside.Saptamana viitoare le primesc , abia astept.

Mergi la inceput