Club chic (38)

Club chic (38) | Autor: camelia_daniela

Link direct la acest mesaj



Capitolele anterioare:

1, 2 , 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35
36, 37




Bursa Parfumurilor

Carmena are:
- Bulgari - Jasmin NoirEDP - 30 ml consumati cam 2-3ml
- Dior - Miss Dior Cherie EDT- 50 ml consumati tot cam 2-3ml
- Guerlain - Shalimar - 75 ml - consumati cam 10 ml - este tester

manumanu
- Dune-Dior, 30 ml, sigilat

sali :
- THIERRY Mugler-Angel Rose, EDP, 100 ml, e tester, nu are capac, are cutie
- OPIUM( YSL) - Lim.Edit. Poesie de Chine, 100 ml, EDP
Miss mai are si Madame de la JPG.

sanse
- Samsara edp-100ml si mai are
- Davidof Cool Water de 50ml.E consumat putin(cam un degetel)-bonus o cremuta mica tot de la el

mihaeladm
- Versace - Crystal noir 30 ml, pufait putin

geniest
- Cerruti Fraicheur D'Ete - 100 ml EDT dat din el doar 2 pufuri. E intact.
- Calvin Klein - Eternity Moment, EDP, 30 ml, pufait 1 data, in ambalaj original.
- Body Mist Victoria's Secret - Sexy little Things Noir (pufait de 2 ori)http://www.victoriassecret.com/ss/Satellite?ProductID=1265321527484&c=Page&cid=1284548320208&pagename=vsdWrapper
Parfumul este luat de pe fragrancedirect.co.uk, iar Apa de corp din America.
Pretul se discuta pe PM.
Accepta schimb cu Paco Rabanne - Lady Million.

mephala30 - Agent provocateur

camelia daniela
- Alexander McQueen - Kingdom - este de 50 ml din care a consumat cam 15 ml
- L - Lolita Lempicka - tester 80 ml , consumat cam 10 ml.

alexia718- Alienul Luminescente, cel portocaliu, apa e toaleta, 60 ml, consumat cam de 1 ml, vreo 8 pufuri

ioanaiub- Nina Ricci "L'Air du Temps", de 30 ml, e luat din duty-free, l-am desigilat dar nu am consumat din el decat cateva pufuri


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Cresc si iar cresc ... !

“The child must know that he is a miracle, that since the beginning of the world there hasn't been, and until the end of the world there will not be, another child like him.” (Pablo Casals)

Pixy's Style - Fimo-mania, margelute, cercelusi fel de fel...

Ramas bun, EMMA! Nu te vom uita niciodata!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Fetelor, daca avetu update-uri la bursa (mai sunt sau nu mai sunt valabile anumite parfumele), dati de veste ca sa modific.


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Cresc si iar cresc ... !

“The child must know that he is a miracle, that since the beginning of the world there hasn't been, and until the end of the world there will not be, another child like him.” (Pablo Casals)

Pixy's Style - Fimo-mania, margelute, cercelusi fel de fel...

Ramas bun, EMMA! Nu te vom uita niciodata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Cami, la mine esta valabil parfumul de la bursa.

Ha, ha... babesti...de cocota... Teo, mama mea e fan (aproape 100% fidela) de Giorgio Beverly Hills ... Mie nu imi place, dar i l-am luat cadou de pe unde-am fost, adica il "suport" cu stoicism... o sa-i spun faza cu "de cocota" sa vad ce zice...

mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia718 spune:

Citat:
citat din mesajul lui camelia_daniela

Fetelor, daca avetu update-uri la bursa (mai sunt sau nu mai sunt valabile anumite parfumele), dati de veste ca sa modific.


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Cresc si iar cresc ... !

“The child must know that he is a miracle, that since the beginning of the world there hasn't been, and until the end of the world there will not be, another child like him.” (Pablo Casals)

Pixy's Style - Fimo-mania, margelute, cercelusi fel de fel...

Ramas bun, EMMA! Nu te vom uita niciodata!


Trouble-ul lui sali e de mult la mine . Nu stiu sa fi luat altul intre timp.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teo30967 spune:

MANUMANU boudoir e parfum de cocota nu giorgio ...giorgio e un parfum serios, deosebit, elegant...pacat ca a fost copiat de oriflame si ...si-a pierdut din notorietate dar tre sa recunosti ca are o putere !!! in ghidul parfumurilor scrie ca e parfumul care te poarta !

cat despre anglomania imi sccria sali anul trecut "ANGLOMANIA este controversat , stiam, o tipa pe fragrantica spune chiar ceva de genul" nu poate fi purtat la birou , decat in cazul in care esti actrita de filme XXX! "


dar mie -mi plac !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teo30967 spune:

ROSE babele nu se dau cu parfumuri BABESTI! ele INTOTDEAUNA vor purta parfumuri tineresti, simt nevoia sa le intinereasca ceva ....

cat despre chevrefeuille cu care se da bunica ta nu e de la anick goutal ? a fost o vreme cand am cochetat cu ideea de a lua un parfum de la anick si pe asta l voiam de vara ...la parfumul perfect pt vara !


cat despre cele doua BABESTI PE CARE EU LE ADOR : EAU DE SOIR SI FLEUR DE ROCAIILE nu am fost eu cea care le-am catalogat asa ...lumea din jur asa le-a simtit cand am dat mostrele ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teo30967 spune:

mephala mai ai agentu ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rose_selavie spune:

Teo am zis ca bunica avea Chevrefeuille de la Yves Rocher....daca era parfumul de la Annick Goutal cred ca o convingeam sa mi-l dea mie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rose_selavie spune:

Chevrefeulle de la Yves Rocher am impresia ca se mai face si in prezent, e un parfum floral-fresh, imi placea in trecut.

Le Chevrefeuille de la Annick Goutal este EXTREM DE USOR, ceva ca un fluturas mic alb care a zabovit o clipa pe o floare, nu tine mult, e mai mult lamaios-amarui si mai putin floral decat cel de la Yves Rocher.

Cel mai bun parfum creat pana acum de Yves Rocher este Orchidee, din pacate nu se mai face, poate exista sticlute vintage pe e-bay:
http://www.fragrantica.com/perfume/Yves-Rocher/Orchidee-4918.html


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teo30967 spune:

rose am inteles !
am si eu de la yves comme une evidence si imi place f mult pt vara dar fiica mea mi-a zis ca miroase ieftin, precum cele de la avon - NU VREAU SA VA SUPARATI PE MINE cele care aveti si avon si alte parfumuri asta e parerea ei, acum dupa ce am "STRICAT-O " cu parfumuri de firma ...
in schimb am cumparat so elixir cadou pt cineva si ...il voia ea ! asta ii place si il vrea chiar daca e yves rocher deci depinde pana la urma decalitatea parfumului nu neaparat de firma.

totusi anick goutal am dedus eu ca ar avea multe parfumuri pt vara insa cam toate sunt asa "usoare" si din cauza asta sunt slabe ca persistenta . peste tot am citit ca dupa o ora sau ceva mai mult nu mai simti parfumul ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmena spune:


Buna parfumatelor,

Camelia, daca poti modifica, te rog frumos, parfumurile care sunt acum pa bursa la numele meu nu mai sunt valabile, le-a "maritat" vecina mea. In schimb, am din colectia proprie, pentru cine intereseaza:

- Bulgari - Jasmin NoirEDP - 30 ml consumati cam 2-3ml
- Dior - Miss Dior Cherie EDT- 50 ml consumati tot cam 2-3ml
- Guerlain - Shalimar - 75 ml - consumati cam 10 ml - este tester

Multumesc mult. Pupici.


Mergi la inceput