Ce parfumuri va plac? (19)

Ce parfumuri va plac? (19) | Autor: mephala30

Link direct la acest mesaj

Capitolele anterioare: 1 , 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15,16, 17, 18,

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lo_li_Ta spune:

Dana, am incercat multe Lolite. L seamana f bine la deschidere cu LL, imi miroase a miere, dulceata de smochine. La final L de Lolita mi se pare mult mai gurmand, mai vanilat, ca un fel de zahar vanilat, mie imi seamana cu Pink Sugar. LL e gurmand mai mult la inceput, apoi devine oarecum "ars".La mine cel putin.
Coral Flower mi se pare destul de fresh. Am inteles ca in final ar trebui sa ramana tot ceva cremos, dar la mine se poticneste in bergamota si aia primeaza. Mai e si Si Lolita care e mai fresh/atlfel decat restul, dar e prea discret pt gustul meu.
Fleur defendue...pe scurt, gel de dus Bourjois ciclam "Deshabillez-moi". Nu e rau, dar are o nota de cirese care in combinatie cu violetele (pe care eu nu le suport) ma cam zgarie pe gat. Parfum bun, nu pt mine.

Am mirosit azi Boudoir Sin Garden. Discret si lipsit de personalitate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karfe spune:

Va citesc subiectul destul de des,fiind o impatimita a parfumurilor,nu am de ordinul sutelor,ptr. ca dupa un an le daruiesc.
In acest moment cred ca am in jur de 10-12.
Parfumuri de suflet(care nu-mi lipsesc din casa):vara- Eclat d'arpege-Lanvin(de 5ani),Biotherm-eau pure
Iarna:Hermes - Eau des merveilles(merge nemaipomenit cu ph-ul meu,pe altcineva nu-l suport),Shiseido - Zen,Chanel-Allure,Mugler- Allien(vara asta l-am avut si pe varianta de vara).
Am mirosit la Paris seria Miroir a lui mugler,si unul din ele parca mi-ar fi placut,dar nu au aparut inca la noi.
Cele mai ieftine parfumuri,dupa parerea mea sunt in dutyfree Otopeni(in state sunt scumpe brand-urile europene,merita doar cele locale)De un an de zile nu am mai gasit nimic care sa ma "loveasca".

Parfumatelor,nu ati scris nimic de parfumurile de nisa.Eu acum vreau sa ma indrept catre ele vazand la Paris gama Annick Goutal.Studiind problema am gasit un blog nemaipomenit despre parfumuri.
http://octaviancoifan.blogspot.com/
Fetelor care stati in Bucuresti mergeti la Beautik(marioplaza si baneasa) sau la Madisonperfumery(P-ta Dorobanti),la sesiuni de mirosit.Este cu totul altceva.
Recomand casa Fragonard,Caron(va amintiti pudra mamei?),Molinard,Annick Goutal.
Parfumul nostru trebuie sa fie unic.
Sa fie secretul nostru.
Cititi blogul lui octavian coifan.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karfe spune:

Am uitat in acest moment folosesc un parfum barbatesc,dar care miroase extraordinar pe mine.Incercati-l :Guerlain - Homme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manucu spune:

Am testat si eu pe piele Si Lolita, e mult mai fresh si nu persista prea mult pe langa LL care e in primele 3 preferate de mine,
Coco Mademoisele a trecut pe locul 2, Alien violete l-a depasit categoric .


mamica lui Mihnea-Gabriel (15.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanse spune:

Citat:
Am uitat in acest moment folosesc un parfum barbatesc,dar care miroase extraordinar pe mine.Incercati-l :Guerlain - Homme


Miroase super .I l-a adus baban de pe big. sotului meu.

Alien....nu am mirosit pana acum..

MIRELAmami de doua zuze ANA MARIA si ANDREEA
POZICI

KG MELE

INTREBARI SI RASPUNSURI MONTIGNAC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sali spune:

teo, l-am intrebat si pe tipul de la esentedelux daca poate aduce MIDNIGHT. Sa vad ce spune, ca nu era on line.
Si daca aduce, sa vedem cat costa.
Macar nu am mai astepta atat de mult, asta in cazul fericit in care babanu mai ia comenzi de pe 1st.

daca da ok babanu pt comenzi pe 1st si faceti, spuneti si aici, va rog!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sali spune:

Mi-a raspuns tipul de pe esentedelux, legat de Lolita Midnight.
Nu il are dar , culmea,il are deja pe ultimul , cel lansat in oct 2009 , Eau de Minuit- MIDNIGHT , cel cu mov si rosu , si cu ciucuras rosu ! L-a pus pe site !
pret - 175 lei la 80 ml sigilat !

Este editie limitata dar este atat de nou incat nu a apucat nimeni sa-si scrie parerea pe fragrantica.

teo, ce spui? eu mi l-as lua...
incurajeaza ma si tu putin !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

cautam zilele astea pe net un sensi - armani si am gasit site-ul www.parfumuri.joo.ro

ati comandat de la ei?
tipul de la esentedelux mi-a spus ca nu se mai gaseste sensi, dar aici il au ... oare cum o fi?



Mamica de David Iulian (07.01.2005) si Mara Teodora (12.07.2007)
_
"Sanatatea este o comoara pe care putini stiu sa o pretuiasca, desi aproape toti se nasc cu ea." - Hippocrate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rose_selavie spune:

As vrea sa aduc o rectificare la ceea ce am scris despre Lolita Lempika Midnight. Astazi am ajuns din nou in parfumerie si am descoperit ca m-am inselat. Ce am laudat eu este editia limita din 2008 si se numeste Eau de minuit Midnight, deci nu este clasicul Midnight.
Din pacate nu se mai gaseste, azi am vazut un singur tester uitat printre alte Lolite, insa de cumparat nici o cutie...
Sali spunea ca a aflat de inca un Eau de minuit Midnight, cel cu rosu pe sticla, care va aparea reformulat acum la sfarsitul anului, e programat pt luna octombrie sa fie lansat.
Il asteptam cu mare curiozitate desigur.
Pacat ca toate aceste editii limitate sunt foarte bune dar nu se gasesc atat de usor, sau dispar cand auzim de ele si ni le dorim.
In schimb apare un parfum ca Si Lolita care e total diferit de restul si pe mine personal ma dezamageste. Va pup, noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teo30967 spune:

Citat:
citat din mesajul lui rose_selavie

As vrea sa aduc o rectificare la ceea ce am scris despre Lolita Lempika Midnight. Astazi am ajuns din nou in parfumerie si am descoperit ca m-am inselat. Ce am laudat eu este editia limita din 2008 si se numeste Eau de minuit Midnight, deci nu este clasicul Midnight.


mai rose mai ce ne faci tu noua ca si eu si sali deja am comandat midnight-ul dar nu-i o problema ca SIGUR ne va placea !

Mergi la inceput