Ce parfumuri va plac? (19)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rose_selavie spune:

Teo am studiat si compomentele celor 2 (Eau de minuit Midnight 2008 si Midnight clasic) si reiese ca Midnight clasic ar avea ingrediente total similare cu celalalt plus un adaos norocos de vetiver.
Ambele pastreaza baza din restul de lolite, deci nu sunteti pe un teren necunoscut. Sunt mai mult decat sigur ca nu veti fi dezamagite. Aici nu mai este acum nici unul din cele doua , asa ca astept sa apara varianta noua de Eau de Minuit din nou in editie limitata, poate luna viitorare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sali spune:

parfumatelor, am mirosit mai devreme LOLA - Marc Jacobs si Cascade - Chopard.

LOLA - nu mi-a placut, mi se pare tipator , exact cum si arata ( ca sa nu zic kitsch-os ) !
O sticla virgula care in nici un caz nu poate fi purtata in geanta ,din cauza formei capacului( disproportionat oarecum). E ceva ciudat la aceasta sticla, parca este un nou nascut de 6 kg( scuze, stiu ca suntem pe forum de copii dar sticla imi inspira ceva anormal, o anomalie).
Este un parfum bun de asezat pe mileu, pe televizor, langa pestele de sticla!
Simt bine nota de trandafir amestecata cu nota de para. Seamana cu Tresor pe undeva, dar un Tresor mai de cartier!

In schimb, CASCADE- de la Chopard este cu totul altceva.
Eu cred ca aceasta esenta trebuia sa se numeasca SILK.......ati prins ideea, mi se pare matasos si in perfect acord cu designul sticlei, care imi place, priviti-l inca o data : http://www.fragrantica.com/perfume/Chopard/Cascade-6206.html

Azi in parfumerie parca am fost la 2 poluri opuse: polul urateniei- cu LOLA si polul elegantei - cu CASCADE .

Poza cu LOLA nu va pun, ca nu vreau sa orbiti !

teo, nu ai spus nimic de varianta 2009 a LOLITEI....
si te rog , cand ai tu timp, mai fa-mi si mie o descriere personalizata a lui ELLE( YSL) , asa ca pt mine !
Ca am vrut sa-l miros azi ( dupa el am fost de fapt) dar nu mai aveau nimic de la YSL, ziceau ca nu mai au contract deocamdata cu distribuitorul, ceva de genul acesta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmena spune:

Buna fetele parfumate.

Multumesc frumos pentru sugestiile de cadouri.Mi le-am salvat si am sa tin seama de ele, dar m-am dezumflat cand mi-a scris Sali ca cele de pe 1st nu corespund cutiile - na ca ma gandeam ca fac si eu un ghiseft si ies mai ieftin cu cadourile, da, nu se poa, nu se poa.
Sali raman in continuare cu lolita daca faceti comanda in grup. Il iau pentru mine.

Am vorbit cu tipul de la esentedelux si mi-am comandat si pe cel midnight minuite, tot pentru mine - si pe nemirosite.Am o perioada mai dificila si imi innec supararea in shopingul de parfumuri - care recunosc ca ma binedispune intotdeauna. Sper sa nu ma tina perioada f mult, ca e jale.

In rest nu am mai mirosit nimik si oricum eu nu stiu sa descriu f bine. Citesc cu interes ce mirositi voi si trec la wish-uri. Apropo, si la mine, Wish e preferat, deocamdata.Dana

Pupici.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sali spune:

carmena, imi pare rau ca treci printr-o perioada mai grea dar sigur shoppingul de parf . reprezinta o terapie !

cat priveste grupul pt comenzi de pe 1st, acesta deja s-a constituit si s-a dat si comanda, nu stiu daca nu cumva este deja prea tarziu.
eu te-am intrebat acum cateva pagini( respectiv acum cateva zile) daca iti mentii comanda cu lolita de pe 1st dar probabil ca nu ai observat.
in schimb, ne-ai "taiat" pe toate cu Lolita editia 2009, o sa fii prima care acces la ea asa ca iti dai seama ca te asteaptam cu o descriere amanuntita.
in cat timp a zis ca ti-l aduce?

imi place in continuare CASCADE cum se mentine pe piele, l-am si intrebat pe tipul de la esentedelux daca il poate aduce si a zis ca da.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmena spune:

Sali asta este, ce sa fac acum...o sa ma multumesc cu cel de pe esentedelux Daca mai faceti vreo comanda in grup, luati-ma atunci in considerare cu cealalta lolita. Am observat mesajul tau dar eram pe fuga, nu am avut timp sa raspund si recunosc ca nu m-am gandit ca sunteti asa operative...Asta este acum data viitoare.

Va scriu, va scriu cum il primesc. Mi-a spus ca joi il prinde in comanda, acum cat face comanda pana vine la el si apoi la mine habar n-am, nu am intrebat. Ideea este ca a zis ca mi-l aduce, deci o sa am si eu o Lolita.

Pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Parfumul meu preferat este Donna Karen-Summer. A fost si parfumul meu de mireasa, asa ca.....imi trezeste amintiri minunate.

Visul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

Carmena, Ma bucur mult ca iti place Wish. Ai testat Casmir? Sper sa treaca repede perioada grea Profita si comanda-ti Hypnotic Poison Elixir de pe esentedelux

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliya spune:

Carmena, si mie imi place Wish, il ador. Mai am cativa ml pe fundul sticlei; dar o sa mi-l achizitionez pt a doua oara. :)

Sali, Teo a acceptat pana la urma babanu` sa faca o noua comanda pe 1st?

Eu mi-am comandat Casmir de pe big. Sunt in comanda din 12.10
Dana, persista Casmir?

M-am tot gandit ce parfum sa-mi iau...Magnetism, Brit, V Valentino (am vazut ca au pe 1st, pure parfum la 15ml) sau L de Lolita; pana la urma am ales Casmir.

nepotica mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teo30967 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Carmena
Multumesc frumos pentru sugestiile de cadouri.Mi le-am salvat si am sa tin seama de ele, dar m-am dezumflat cand mi-a scris Sali ca cele de pe 1st nu corespund cutiile - na ca ma gandeam ca fac si eu un ghiseft si ies mai ieftin cu cadourile, da, nu se poa, nu se poa.



carmen nu e regula cu cutiile, mie mi-a venit anglomania intr-o cutie "perfecta" nici celofanul nu puteam sa -l desprind...nu stiu ce sa zic a fost prima cutie comandata de la ei acum sa vad cand vine si midnight-ul dar am incredere desi e pentru mine sau ma rog... asa sper ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teo30967 spune:

sali nu te uit cu descrierea pentru elle !

Mergi la inceput