Ce parfumuri va plac? (19)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sali spune:

dana, mi-am luat si eu acel balsam de rufe Lenor Seduisante MAGNIFIQUE.
Erau trei arome dar mi-am luat Magnifique, mi s-a parut ca seamana a Escada Magnetism , Pink sugar, Lolita ....
Chiar nu am intalnit pan acum un balsam de rufe cu miros sweet-candy dar acesta asa miroase.
Mi-a placut si Lenor Subtil, mirosea discret a cacao cu lapte....
Parfumatelor, incercati....
Scuze dar nu a fost chiar off topic, nu?

iuliya, nu stiu inca daca a mai dat comanda pe 1st sau nu. ( noi i-am dat lui comanda dar nu stiu pana acum ce a facut el mai departe ).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmena spune:


Dana nu am testat casmirul, o sa il testez cand mai am drum prin sephora...am vazut ca e tot vanilat deci mai mult ca sigur ca-mi va place. Wish initial barbatul a zis ca nu ii place, ca miroase f tare a dulce prajitura, dar ieri, cand m-am intors de la birou, ma intreaba - ti-ai schimabat parfumul?- a se intelege ca daca a observat el e lucru mare-zic nu, e Wish, zice mmm miroase f bine...Asadar, daca ii place si lui care nu m-ar vedea dandu-ma decat cu parfumuri citrice, intr-adevar e fain, nu mi se pare.

Mi-as comanda hypnotic poison, ma mananca rau degetele, dar e cam scump pentru mofturile mele - ma gandesc sa il comand luna viitoare, de vreo sarbatoare ceva care se apropieDior e Dior si e scump si in afara, chiar si pe 1st...

Teo m-as risca sa comand - daca e cutia deteriorata un motiv in plus sa imi ramana mie...dar atunci musai trebe sa comand ceva din "doritele mele, deci nu mai conteaza varsta si prestanta destinatarului, vanilate si dulci sa fie

Iulya imi spui si mie asa cum e Casmirul?! Ca vad ca esti fun Wish.

Pupici fete parfumate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rose_selavie spune:

Carmena Casmirul este un parfum oriental vanilat, a fost foarte la moda in anii '90 (e creat in '92)si de aceea se spune ca unora le poate trezi amintiri , nostalgii.
Eu primisem prin 94-95 doua mostre si ma dadeam cu el doar la ocazii speciale, reuniunile de clasa :))
Iarna trecuta m-am cadourisit cu un Casmir si am primit multe complimente.
In deschidere simt multa aroma de fructate ( piersica, citrice si fructe de padure)si dupa putin timp apare nucsoara dulce amaruie ca in final sa vina la suprafata o vanilie cremoasa cu nuca de cocos si ambra.Are calitatea de a se "lipi" de piele si tine nemaipomenit de mult.
Are note gurmande si sofisticate si cred ca cel mai bine ii prieste vremea rece cu zapada. Ma si vad din nou purtandu-l in Ajunul Craciunului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

Carmena, eu am avut Casmir, mi-a placut, dar l-am vandut (cand ti-am trimis si tie Wish) pentru ca aveam prea multe. E f.placut, dulce, persistent, rose l-a descris perfect, ca de obicei
Pe esente e la un pret f.bun, tester, 100 ml, edp, 139 lei (de acolo il aveam ). Daca iti place atat de mult Wish cu siguranta ca si Casmir te va cuceri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmena spune:

Rosemultumesc pentru descriere. Intr-adevar descrii super, o sa tin cont sa te intreb cand imi cumpar un parfum, il descrii atat de bine de parca am si inceput sa il miros. Eu una recunosc ca nu percep asa bine mirosurile nici pentru mine, darmite sa le descriu...

Eu si Wish il simt de iarna dar si de stari mai "proaste". Ma indulceste asa ca o cura de ciocolata, dar fara calorii. Acu nu mai asortez parfumuri la haine, ci la stari sufletesti, dar am constatat ca ma dau de vreo cateva zile cu Wish desi afara sunt 25 de grade, si ma simt bine...Deci

Dana ce mai tii de suflet inafara de Hypnotic?! Ca ai renuntat tu la vanilate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

Carmena, mi s-a acrit de atata dulce Am ramas cu mai multe parfumuri dulci, mai mult sau mai putin vanilate, Angel, Kenzo Jungle, Shalimar EDP, Shalimar light, Classique-J.P.Gaultier, Allure Sensuelle.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rose_selavie spune:

Carmena, ma bucur daca am reusit cat de cat sa te lamuresc in legatura cu acest formidabil Casmir. Eu cred ca iti va placea.
Daca il vei incerca si eventual comanda , sa ne zici si noua cum ti se pare.

VA PROPUN UN TOP: FACEM FIECARE LISTA CU PARFUMURILE PERSONALE (nr 1 sa fie cel mai cel si in top au voie NUMAI 5 ). Haideti !

La mine e asa : 1-Sisley Eau de Soir edp

2-Allure etp

3-Alien edp

4-Coco Chanel edp

5-L'Instant Magic Guerlain edp

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lo_li_Ta spune:

Am mirosit in sfarsit Angel&Alien liqueur de parfum. Angel nu mi-a placut deloc, Alien-ul miroase demential la inceput, se simte un miros ca de bomboane cu alcool, dar dupa ramane doar baza Alien-ului normal, dar mai estompata. Am testat din nou Angel Pivoine& Violette. Nu m-au convins. Si am mai incercat Eau Mega de Viktor&Rolf, prea fresh pt sticla aia. Cascade in schimb e foarte fin, intr-adevar. Si Ange ou Demon Le secret e interesant, cald si dulceag, n-are treaba cu originalul.
Si ca sa intru in jocul cu topul, MOMENTAN ar fi:

1. Kelly Caleche edp
2. Kingdom by Al Mcqueen
3. L de Lolita
4. Innocent
5. Un jardin sur le Nil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rose_selavie spune:

Lolita, inseamna ca e f diferit Eau Mega de Flowerbomb...e fresh in stilul Jardine-unilor Hermes? Am en Mediterranee si imi place buchetul de ierburi fresh din el.
Nici mie nu mi-a placut Angel Liquer.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amira2 spune:

hi,
fetelor,nu ma impac deloc cu JAIPUR SAPHIR.
ma gandesc sa fac schimb cu cineva care il vrea si poate sa-mi trimita alt parfum la schimb.
sticla este de 100 ml si am consumat cam 1/3 din ea.schimbul poate sa fie si cu o sticla mai mica.

Mergi la inceput