Ce parfumuri va plac? (17)

Ce parfumuri va plac? (17) | Autor: mephala30

Link direct la acest mesaj

Capitolele anterioare: 1 , 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15,16

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns manucu spune:

este ora 22.34, este devreme dupa ceasul meu biologic deci pot sa va intreb: Vreti ceva de pe 1stperfume???
Astept pana la 23.15.

mamica lui Mihnea-Gabriel (15.09.2008)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Din pacate, azi am avut netul picat.

Am citit ce-ati scris; ma abtin de la discutia despre prof, fiecare cu parerea si imaginea personala.

Am facut o tura de Sephora si m-am intors la fel de fidela Alien-ului. Asta nu inseamna ca nu mi-am facut noi iubiri, :Infusion d'Iris- Prada - senzual, rafinat, proaspat Escale a portofino- Dior - un citrus cremos de exceptie!
Am mirosit pe hartie si Prada- e placut, discret.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:

Buna seara.Am primit reclamele asta seara si am o oferta cu Chopard Wish si Wish Pink Diamond...30ml cu 15 euro..e ok pretul asta?sunt EDP si inca unul YSL-Baiser de Cinema,EDP 50ml cu 22 euro. Am sentimentul ca sunt prea ieftine ,reclama e de la parfumerie ,deci nu am nici o indoiala despre originalitate,problema e ca nu pot merge maine sa cumpar,trebuiesc comandate si nu imi vine sa comand de teama sa nu fie ceva ce nu-mi place.Sincer...asa putini bani nu am dat pe un parfum in ultimii 10 ani,m-ar interesa daca cumva aveti sau stiti despre ce e vorba,cum stau cu rezistenta in timp a mirosului.Va multumesc mult,
Dana




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

Citat:
citat din mesajul lui manucu

este ora 22.34, este devreme dupa ceasul meu biologic deci pot sa va intreb: Vreti ceva de pe 1stperfume???
Astept pana la 23.15.

mamica lui Mihnea-Gabriel (15.09.2008)





Sali, iarasi ai dormit la ora 23?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

Mephala, sunt tare curioasa cum e Escale a portofino- Dior, mai ales ca imi doresc un parfum citric, dupa ce termin Shalimar light. Mama foloseste O de Lancome, ma gandeam sa-mi cumpar acesta, dar acum sper sa ajung sa testez joi Escale a portofino.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

Fiind un capitol nou revin cu parfumurile pe care le am de dat:

1. Poeme, EDP, 100 ml, nu e tester, are capac/cutie
2. Femme de Mont Blanc, EDT, 75 ml, nu e tester, are capac/cutie
3. Black XS for her- Paco Rabane, EDT, 80 ml, nu e tester, are capac/cutie

Detalii pe PM.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teo30967 spune:

Citat:
citat din mesajul lui manucu

este ora 22.34, este devreme dupa ceasul meu biologic deci pot sa va intreb: Vreti ceva de pe 1stperfume???
Astept pana la 23.15.

mamica lui Mihnea-Gabriel (15.09.2008)





mai manucu ma omori tu pe mine cu orele astea !
eu am sa-ti lansez o comanda pe pm si daca vrei discutam detaliile ca altfel ...nu ma vad niciodata pe aceeasi lungime de "ora" cu tine !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rose_selavie spune:

Buna diminata! Dau eu cafeaua azi :) Danamiha eu am scris mai demult, despre Escale a Portofino pe forum, pt ca l-am testat toamna trecuta cand aparuse aici si m-a intrigat mirosul.
Miroase a bergamota, cedru, portocal, migdale amare, e citric-fresh, nu tine mult si e edt. La inceput e cam strident cu notele lui acidulate apoi se mai "calmeaza" si ramane un miros mai fin. Vezi ca a aparut in vara asta si Escale a Pontichery care e cu note de ceai indian, santal si iasomie, e mai cald si mai floral decat primul.
Amandoua sunt de vara, lejere, fresh, usor de purtat. Dar nu le-as baga in aceeasi liga cu Shalimar light-ul .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

rose_selavie,

De ce nu le-ai baga in aceeasi liga cu Shalimar light? Iti place mai mult Shalimarul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sali spune:

Buna dimineata!
teo si raluca, stiti vorba : cate nasucuri in vant adulmecand parfum , atatea pareri...si din pareri contradictorii, se naste progresul !
ANGLOMANIA este controversat , stiam, o tipa pe fragrantica spune chiar ceva de genul" nu poate fi purtat la birou , decat in cazul in care esti actrita de filme XXX! "

raluca, daca ai stii cat de mult ma gandesc la Kenzo acela ...satin...

dana, nu dormeam la 23, de fapt nici nu eram acasa!
Norocul meu, ca daca citeam la timp, nu cred ca ma abtineam sa plasez ceva si pe 1st, macar asa, " de samanta'!


manucu si mephala, v-ati comandat ALIEN-atele pe 1st?
intai refillable si apoi refill? pt reumplere este acea palnie micutza care apare in poza? Inseamna ca cel refillable are un pulverizator care se desurubeaza ca sa -l poti "alimenta" din nou?

rose selavie, my treasure !

parfumatelor, mor dupa scrierile si descrierile voastre !

ema, comparativ cu pretul de pe net, nu mi se pare chiar un pret mic, pt doar 30 ml de parfum. ( de exp pe big. 50 ml de WISH costa 72 lei iar la tine 30 ml costa 60 lei).
WISH imi place, este persistent si in opinia mea( si nu numai) este frate mai mic cu ANGEL, doar ca nu chiar asa dulce! Ar fi o alegere buna, mai ales ca vine sezonul rece!
Pe celelalte doua nu le stiu asa ca nu iti pot spune nimic.

Mergi la inceput