Ce parfumuri va plac? (18)

Ce parfumuri va plac? (18) | Autor: mephala30

Link direct la acest mesaj

Capitolele anterioare: 1 , 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15,16, 17

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns teo30967 spune:

Citat:
citat din mesajul lui rose_selavie
Teo, am primit de 2 ori complimente cand purtam Narciso (data cu el in parfumerie)si azi noapte l-am tot simtit, deci tine in jur de 12 ore...vei fi fericita cu el.


rose pe narciso l-am luat pe "mirosite" si "rastmirosite" de vre-un an tot suspinam dupa el
si lalique e un parfum bun dar ...e subtil iar eu tre sa "bubui" cu parfumul meu, daca ai ocazia sa -l incerci e f elegant

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

ca tot vorbiti de Ferre, mi-am comandat si io, pe nemirosite, www.fragrantica.com/perfume/Gianfranco-Ferre/Essence-d-eau-159.html" target="_blank">asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

no, Carmen, cand vine musai sa zici pe topic la noi cum e, ca-s tare curioasa, in calitate de femeie inteligenta ce ma cred!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rose_selavie spune:

Teo, am incercat Lalique saptamana trecuta si mi s-a parut interesant. Usor aspru si condimentat. Imi place si Encre Noir pt barbati, tot Lalique.
Am o singura dilema legata de Narciso, sunt 2 sticle edt si edp, eu aleg apa de parfum pe cea roz, dar cutia lui e neagra si viceversa adica cutie roz pt edt, ce invalmaseala...e numai in mintea mea sau asa sunt facute?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sali spune:

da, rose, la FOR HER EdP sticla este roz si cutia este neagra.
Se spune ca LOVELY( Sarah Jessica Parker) este versiunea mai soft a lui FOR HER.

Dar mie nu mi se pare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teo30967 spune:

Citat:
citat din mesajul lui rose_selavie
Am o singura dilema legata de Narciso, sunt 2 sticle edt si edp, eu aleg apa de parfum pe cea roz, dar cutia lui e neagra si viceversa adica cutie roz pt edt, ce invalmaseala...e numai in mintea mea sau asa sunt facute?


da asa e:
sticla neagra + ambalaj negru - EDT
sticla roz +ambalaj negru - EDP

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teo30967 spune:

Citat:
citat din mesajul lui sali
Se spune ca LOVELY( Sarah Jessica Parker) este versiunea mai soft a lui FOR HER.
Dar mie nu mi se pare. [/purple]


sali nu am mirosit lovely pentru ca e la categoria subtil, iar naraciso e la polul opus,l-am exclus din start pe lovely, ma indoiesc ca cele doua sa fie asemanatoare dar ...mai stii ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teo30967 spune:

Citat:
citat din mesajul lui rose_selavie

Teo, am incercat Lalique saptamana trecuta si mi s-a parut interesant. Usor aspru si condimentat. Imi place si Encre Noir pt barbati, tot Lalique.


lalique e un parfum bun e un clasic e cuminte si nu e pentru 18 -25 de ani (zic EU!) e atemporal merge iarna vara etc si e elegant dar e pentru un anumit gen de femei, discrete as zice ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rose_selavie spune:

Citat:
da asa e:
sticla neagra + ambalaj negru - EDT
sticla roz +ambalaj negru - EDP


Mersi Teo si Sali de lamurire! Va tin la curent cu ce decizie am luat.
Imi doresc Dolce Vita, Alien si Narciso toate pt toamna-iarna, nu stiu cum voi face dar mi le voi lua pe rand cum pot .
Sali ai spus ca-ti plac parfumurile mai tari, cu caracter si ca ai comandat Irisul de la Prada fara sa-l testezi, tu stii ca e un miros de bebe pudrat, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sali spune:

rose, nu mi-am comandat Prada Iris, doar l-am REcomandat!
Nu stiu de ce dar eu cred ca o sa-ti iei DOLCE VITA!

Mergi la inceput