Ce parfumuri va plac? (18)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rose_selavie spune:

Sali scuze de neintelegere, credeam ca ti-ai comandat Infusion d'Iris, chiar merita sa-l incerci, eu zic ca o sa-ti placa pt ca e foarte fin,e mai intim nu lasa trena in urma ta , e putin pudrat si placut. Pe langa calitatile indiscutabile de parfumeur ai si puteri clarvazatoare! Nu stiu cum ai reusit sa-ti dai seama ca mi-as lua prima data Dolce Vita!oare pt ca l-am pus primul in lista de enumerare? O fi facut "clic" in subconstientul meu...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sali spune:

Citat:
citat din mesajul lui rose_selavie
[Pe langa calitatile indiscutabile de parfumeur ai si puteri clarvazatoare! Nu stiu cum ai reusit sa-ti dai seama ca mi-as lua prima data Dolce Vita!oare pt ca l-am pus primul in lista de enumerare? O fi facut "clic" in subconstientul meu...





Asadar, recunosti! DOLCE VITA e cap de lista!

Nu am eu calitati paranormale, e suficient sa citesti cu atentie...printre randuri !

Calitatile paranormale se vor confirma doar daca imi vei spune ca l-ai si cumparat !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teo30967 spune:

eu nu am mirosit dolce vita stiu ca se traduce viata dulce iar o colega mi-a zis ca duuuuuuuulce mai e !
cum e pana la urma ca ma ispiteste ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sali spune:

Citat:
citat din mesajul lui teo30967
[cum e pana la urma ca ma ispiteste ?


Ai rabdare, o sa ti-l descrie rose cat de curand, dupa ce il cumpara!

In nici un caz nu este dulceeeeeeeeee ca Insolance sau Pink Sugar!
E un dulce "rafinat" , doar se spune ca e parfumul verilor la Monte Carlo, Cannes si Nisa!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rose_selavie spune:

Teo , Dolce Vita e un parfum care emana caldura nefiind dulce precum Cinema sau Angel, e fructat-lemnos dar are si note florale de trandafir si magnolie. Eu il tot testez din vara si de atunci mi-l doresc.
De atunci pana in prezent mi-am luat Instant Magic si Glamourous gasindu-le la oferte rentabile de pret.
Acum sunt decisa pt Dolce Vita, merge perfect toamna-iarna.
De ani de zile ma tot gandesc oare cum de nu mi-am gasit pana azi un parfum preferat, mereu sunt tentata de alte noi mirosuri si colectia e in crestere.
Adevarul e ca imi plac toate si le port in functie de starea de moment.
Voi ati gasit ACEL parfum, cel pe care l-ati recumpara oricand?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teo30967 spune:

Citat:
citat din mesajul lui rose_selavie
Voi ati gasit ACEL parfum, cel pe care l-ati recumpara oricand?


NU ! cateodata zic ca trebuie sa ma "asez" si eu la un parfum dar NU pot fi fidela unui singur parfum . nu pot si gata. mie imi plac toate .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teo30967 spune:

Citat:
citat din mesajul lui sali
In nici un caz nu este dulceeeeeeeeee ca Insolance sau Pink Sugar!
[/purple]


SALI dar eu insolance nu-l simt dulce DELOC! sigur despre el e vorba ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliya spune:

Citat:
citat din mesajul lui sali

E un dulce "rafinat" , doar se spune ca e parfumul verilor la Monte Carlo, Cannes si Nisa!




Atunci sigur o sa-mi placa si mie.
Am petrecut momente frumoase la Monte Carlo si Cannes, iar acum imi imaginez cum e si parfumul.

nepotica mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sali spune:

teo,da. de INSOLANCE este vorba, nu este doar dulce este " insanely sweet"!
Dar daca nu ti se pare suficient de dulce , atunci il inlocuiesc cu MY Insolance!

Parfumatelor, maine cred ca ajung in Pitesti! Dati-mi directia catre parfumerii ! Este mall in Pitesti, nu?

iuliya, hello...eu am fost acum 3 ani, poate ne-am intalnit si nu stim....

rose, singurul parfum pe care ma gandesc ca o sa mi-l cumpar din nou cand se va termina este LOLITA LEMPICKA! Si azi m-am dat cu el si pur si simplu ma face sa ma simt supeeeer!
Probabil ca peste 1 an, doi , trei voi spune altceva dar pana cum nimic nu mi-a dat dependenta.

Poate TROUBLE ( Boucheron) , pe care il astept saptamana aceasta, sper sa sune babanu'.

rose, tu stii TROUBLE?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui sali

Parfumatelor, maine cred ca ajung in Pitesti! Dati-mi directia catre parfumerii ! Este mall in Pitesti, nu? [/purple]



Pe unde vi?
Deci daca vi pe soseaua veche: Gaiesti-Pitesti il vezi mare chiar dupa ce ai trecut podul peste raul Doamnei(unde se termina Stefanesti)
Unde este benzinaria Petrom(in sensul giratoriu)

Daca vii pe autostrada de la Gaiesti: ti inainte spre RM. Valcea si unde este iesirea spre Campulung Muscel, Brasov faci dreapta si vezi mall.

Tot de pe autostrada daca faci dreapta spre Craiova(Pitesti-Sud) =intrarea veche in Pitesti , este Jupiter City unde este Carrefour= magazin Sephora.
Putin mai in fata(~1 km) pe partea stanga(dupa ce ai trecut de sensul giratoriu spre Craiova) este Auchan = magazin Privilege.

Mergi la inceput