Ce parfumuri va plac? (18)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raluca30 spune:

teo-am obs ca tie iti plac mai mult parfumurile tari..ai incercat de la Mont Blanc Femme Individuelle?e super strong ,parfum cu personalitate
Azi am trecut prin fuga in mall si am testat in mare viteza vreo 5-6 parfumuri..Dolce vita(tot am vb ieri de el)-pt nasul meu e amarui ,f putin dulce,daca nu se numea "dolce",nu l-as cataloga dulce deloc,e elegant,rafinat,ma rog dar parca nu iese in evidenta suficient pt mine...contine scortisoara,piersici,si alte chestii lemnoase,un pic intepatoare,dar placute oarecum potrivite pt toamna si pt persoanele discrete
Am mai testat Miss Dior Cherie-placut dulce,dar nu prea strong,nu prea pe gustul meu ,se simt capsunelele,dar e prea copilaresc totusi..
Am mai testat ca nu stiam cum e Prada Infusion d'iris-apa chioara,nu mi-a mirosit nimic sincer,ceva fff slab pudrat..
Bazar de la LAcroix si Tumulte-discrete,finute,dar nu sa cad pe spate.
Cinema-YSL-mi-a placut,dulce,elegant,mai puternic decat celelalte testate,mi-a facut o impresie placuta..se simte migdala,bujorul,iasomia,vanilia..buun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lo_li_Ta spune:

Care-i mai dulce dintre Cinema si Hanae Mori? Cinema l-am testat, ma tot invart in jurul lui, miroase in final pe mine f asemanator cu Brit, dar nu-l simt f dulce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

Fetelor, vreau sa pun parfumurile pe care nu le mai folosesc (Allure Sensuelle, Paco Rabane Black XS for her si Femme de Mont Blanc) la mica publicitate si nu stiu cum sa procedez Ma puteti invata, va rog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sali spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluca30
[Am mai testat ca nu stiam cum e Prada Infusion d'iris-apa chioara,


Cea mai tare descriere de pana acum a lui Prada Infusion!

anne , nu stiu pe unde o sa vin in Pitesti, nu o sa conduc eu, vin cu masina de serv.Dar as vrea sa ajung in mall, in functie de cat de repede rezolv treaba ( eu vin la tribunal, habar nu am unde este).

dana, imi pare rau, nu te pot ajuta, nici eu nu stiu.
Dar ma intereseaza, vreau sa dau si eu Paco Rabanne - POUR ELLE si Live Luxe- Jennifer Lopez.
Am vb cu babanu, au sosit toate parfumurile comandate, in afara de TROUBLE al meu !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui sali

anne , nu stiu pe unde o sa vin in Pitesti, nu o sa conduc eu, vin cu masina de serv.Dar as vrea sa ajung in mall, in functie de cat de repede rezolv treaba ( eu vin la tribunal, habar nu am unde este). [/purple]



Daca vine pe autostrada de la Gaiesti, il rogi ca la intoarcere sa mearga pe "soseaua veche". Chiar la iesire din Pitesti dupa ce ai trecut podul peste Arges, pe partea dreapta, este mall-ul.
Prin fata lui trece noua sosea de centura(suspendat).
Este exact la iesirea din oras, unde se despart soselele: in fata mergi spre Campulung-Brasov(E574/DN73) si in dreapta spre Topoloveni-Gaiesti-Bucuresti(DN7)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sali spune:

Multumesc anne, esti de 1000 de ori mai tare ca un GPS!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui sali

Multumesc anne, esti de 1000 de ori mai tare ca un GPS!

Daca nu aveam treaba maine, mergeam impreuna la mall

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hristina spune:

Ptr fetele cu mica publicitate, va logati si in stanga paginii la Meniu aveti rubrica de Mica publicitate. Clik pe MP si urmati pasii/ campurile, trebuie sa completati niste spatii...

Bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliya spune:

Sali, eu am fost acum 2 ani. A fost ceva de vis, ca cireasa de pe tort.
Si eu mi-as achizitiona Lolita Lempicka pentru a doua oara si pentru a treia oara, cine stie . Ma bucur tare mult ca si tie iti place asa mult. Ai remarcat vreo schimbare atunci cand il porti pe vremea aceasta mai racoroasa?

Imi pare rau ca nu a sosit Trouble.

Rose, Raluca, scrieti asa frumos despre parfumuri, ne bucuram sa va avem aici!

Chiar daca in ultima vreme nu am mai scris, va citesc zilnic, imi face o deosebita placere! Mi-am dat seama cat de des mi se intampla sa sar dimineata din pat cu gandul la acest topic.

Pup toate parfumatele!

nepotica mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rose_selavie spune:

Sali nu cunosc din pacate Trouble. De la Boucheron este unul singur de gasit aici :"B", aparut anul trecut parca.
Am citit adineauri despre el ca ar contine note de lamaie, insa nu e fresh, mai degraba duce spre Cristal Noir si Dior Addict. Eu folosesc Addict cu mare placere si poate cand ajung in Germania intr-un Douglas incerc si Trouble daca este.
Hai tu ca Infusion d'Iris nu-i chiar apa chioara, e mai finut el e adevarat, dar depinde si-n ce oridine le incerci, in orice caz nu dupa Cinema . Asa se zice parca si despre vinuri cand le degusti: daca incepi cu cel mai bun restu-s ape de ploaie.

Mergi la inceput