Club chic (25)

Club chic (25) | Autor: mephala30

Link direct la acest mesaj

Capitolele anterioare:

1 , 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15,16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

...am citit din urma, observ ca va scaldati in ape dulci, .
Io am o noua www.fragrantica.com/perfume/Cartier/Le-Baiser-Du-Dragon-310.html" target="_blank">dragoste, ! Sapte ceasuri nu s-a dezlipit de pielea mea, .

Rose, felicitari pentru sarcina!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

mephala, multumim pt un nou capitol

am incercat de 4-5 ori dragostea ta, dar nu ne suportam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaeladm spune:

Danamiha, multumesc inca o data pentru bucatica magica de catifea!
Nu stiu de ce mi-o inchipuiam de culoare grena sau kaki!

Se simtea chiar prin pungutza ceva placut mirositor, apoi am bagat nasul inauntru si la sfarsit am luat la pipait materialul.
Deci prima impresie a fost ca miroase a miere de albine.
Am dat si pe mana si miroasea a ceva lemnos si a vanilie.
Imi place mirosul de miere de la inceput, parca e o prajiturica.
Multumesc inca o data! Raman datoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaeladm spune:

La multi ani tuturor Ioanelor!
Va doresc cadouri parfumate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

Buna ziua si LA MULTI ANI! Ionilor, Ioanelor!

Sali sarumana , abia astept sa il iau de la posta, ieri nu era nici un aviz, azi sper sa ajunga!

Ma omorati voi cu parfumurile si eu am o slabiciune pentru ele, dar la voi deja e cronica .

Daca vreuna vrea sa miroasa Ciocoloversul ma ofer sa trimit plicuri parfumate , nu cred ca am catifea de parfumat da vreo pijamaluta cu ursuleti gasesc .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clarisss spune:

alina, ma tenteaza oferta ta .
iti scriu diseara cand ma intorc din mall, daca nu'l gasesc o sa te rog sa'mi dai si mie un puf si'ti trimit la schimb altceva/altul, din ce vrei tu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

Clariss si pentru cine mai vrea, adresa pe PM, centralizez si fac un drum la posta intr-o zi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clarisss spune:

zi'mi un parfum pe care vrei sa'l cunosti dar n'ai apucat sa'l mirosi. daca'l gasesc diseara in sephora iti trimit un puf.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

multumesc, da nu am nici o dorinta, nici o idee de ceva ce as mirosi , daca vreodata o sa am o sa strig tare ! Daca nu gasesti sa mirosi ciocolata astept PM-ul tau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rose_selavie spune:

Mersi Teo si Mephala de felicitari
Mephala si eu te felicit pt noua achizitie! LE BAISER DU DRAGON are toate calitatile unui parfum clasic, de "femme-fatale", e misterios si cald, sa-l porti cu placere.
Acum m-am intors din oras, aveam de facut cateva drumuri si am intrat si in 2 parfumerii.
Am incercat pe hartie mai multe Bond-uri, dintre care tot Brodway Nite imi place si am mai descoperit inca unul, cel in sticla rosie, West Side. Oficial e unisex. Simt ambra si trandafirul salbatic puternic inmiresmat care m-a dus cu gandul la Chloe By Chloe, il vad ca pe o varianta usor masculina a lui, cu toate ca e mai cald si mai dulce datorita vaniliei.
Am incercat si Love in White Creed. Cu el am o amintire olfactiva. Primele note de varf mi-au lasat o impresie de parfum floral bine lucrat, mai fresh decat mi-l inchipuiam, albul sticlei mi se pare in acord cu notele de flori albe.
L-am testat pe incheietura si acum acasa fiind dupa un ceas jumate, il percep foarte diferit. Tot inspiram si nu-mi putea da seama a ce floare imi aduce aminte atat de clar...apoi s-a facut lumina: miroase sinziene. Uneori vara inainte de a veni furtuna daca esti la tara in gradina simti in aer mirosul lor. Am citit acum ca din florile de sinziene se obtine cumarina care seamana vag cu vanilia.
Sali se simte pana la tine cu ce m-am parfumat? Ghici.

15+ si in culmea fericirii

Mergi la inceput