Ce parfumuri va plac? (21)

Ce parfumuri va plac? (21) | Autor: mephala30

Link direct la acest mesaj

Capitolele anterioare:

1 , 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15,16, 17, 18, 19, 20,

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

'Neata.
Va poftesc la o . Sau un ceai cu lamaie si miere.


Alra, She wood- Dsquared ai incercat? Nu e ft. cunoscut si s-ar putea sa-ti placa. Io l-am testat pe hartie, mi-amintesc ca m-a surprins placut. Daca si persistenta e buna, merita incercat.
Si Opium poate fi o optiune, daca-l tolerezi, .

Cafera, mie imi place Crystal noir, a fost prima mea dragoste, .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sali spune:

Buna dimineata!
Bine ne-am regasit la cap. 21.

cateva exemple de DARK FRAGRANCES:
-BANDIT sau FRACAS by Robert Piguet
-MUSC RAVAGEUR by Frederic Malle( un Shalimar postmodern)
-NARCISSE NOIR by Caron ( floare neagra apropae sinistra ascunsa sub atingeri luminoase de floare de portocal)
-ROSE DE NUIT bu Serge Lutens ( petale de trandafir peste o baza intunecata de ambra)
- desigur OPIUM by YSL.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teo30967 spune:

eu nu am inteles ce fel de parfumuri vrea ea, cum adica DURE ?
ca puternice, dulci si scandaloase port eu dar ....DURE ? care-s dure ? adica spre masculin? ii recomand tom ford black orchild

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rose_selavie spune:

Parfumuri mai "dure" cum iti doresti tu Alra ar fi Lalique Le Parfum,
Coco (cel clasic) Chanel, Prada L'eau Ambree, Black Orchid, Musc de Cartier, Gucci Eau de Parfum by Gucci cat si Gucci by Gucci din 2007.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

prin parfum dur eu inteleg un parfum mai aspru, nu neaparat masculin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alra spune:

buna!

multumesc mult de raspunsuri. prin "dur" inteleg o nota un pic stridenta-discordanta. nu prea stiu sa ma explic.
sa luam Alienul de exemplu: e greu si dark si imi place, dar il simt prea ... "rotund" si putin dulceag. nu e insa foarte dulce si ar fi ok, dar as fi preferat o nota un pic mai ascutita in el care sa sparga un pic.

si da, nu caut ceva masculin

Crystal noir am eu acum pe mine. Imi place.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teo30967 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alra
... dar as fi preferat o nota un pic mai ascutita in el care sa sparga un pic.

si da, nu caut ceva masculin


coco negru e cel care iti trebuie ca "sparge" dar black orchild nu e ascutit e tare e spre masculin dar e moale ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clarisss spune:

Citat:
citat din mesajul lui alra
multumesc mult de raspunsuri. prin "dur" inteleg o nota un pic stridenta-discordanta. nu prea stiu sa ma explic.
sa luam Alienul de exemplu: e greu si dark si imi place, dar il simt prea ... "rotund" si putin dulceag. nu e insa foarte dulce si ar fi ok, dar as fi preferat o nota un pic mai ascutita in el care sa sparga un pic.
si da, nu caut ceva masculin


alra, ai descris perfect un parfum pe care si eu il caut dar nu l'am gasit inca. pot sa spun ca "stiu" cum miroase, tre' doar sa'l recunosc.


mi'a sosit amicul din tari calde dar nu mi'a gasit Ange ou Demon asa ca l'am comandat la esentedelux. mi'a adus doar Shalimarul care e dureros. imi muta nasul amarala de inceput si mor de placere.
si da, m'am impacat cu L de Lolita, tentativa de raceala a fost de vina. il port acum si'l simt la fiecare miscare (ma apuca pensia cu parfumul asta, din doar doua fas'uri miros toata ziua)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

Clarisss, asa e, shalimar e minunat, azi l-am purtat, drept urmare am trecut pe langa Douglas si nici nu am intrat Si mie mi-a ramas gandul la L de lolita, cred ca am sa-mi comand 30 ml.

rose, eu am testat Lalique si nu mi s-a parut dur, chiar mi-a placut Probabil ca nu am testat altceva... As vrea sa incerc din nou Incredible Me.

pe toate parfumatele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

Tocmai am comandat pe esentedelux 2 buc de L de la lolita, 50 ml, daca zice clarisss ca sticla de 80 e prea mult. Una buc e pt cadou si una pt mine. Dintre toate mi-a placut cel mai mult.

Mergi la inceput