Ce parfumuri va plac? (23)

Ce parfumuri va plac? (23) | Autor: camelia_daniela

Link direct la acest mesaj

Bine ati venit in noul capitol de impresii ... olfactive!

Capitolele anterioare:

1 , 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15,16, 17, 18, 19, 20, 21, 22






Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Cresc si iar cresc ... !

“The child must know that he is a miracle, that since the beginning of the world there hasn't been, and until the end of the world there will not be, another child like him.” (Pablo Casals)

My Creative World

Ramas bun, EMMA! Nu te vom uita niciodata!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Danamiha, daca tot sunt pe "faza" trebuie sa spun ca de ieri de cand am luat Shalimarul de la posta sunt in extaz ... Doamne, nu pot descrie acest parfum (desi nu-i prima data cand il miros) , nu am cuvinte ! Este absolut DE-MEN-TI-AL!!!


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Cresc si iar cresc ... !

“The child must know that he is a miracle, that since the beginning of the world there hasn't been, and until the end of the world there will not be, another child like him.” (Pablo Casals)

My Creative World

Ramas bun, EMMA! Nu te vom uita niciodata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

Hai Cami, nu vorbi asa frumos de el ca ma apuca regretullllglumesc, e superb, a trecut si proba timpului, din 1925...

Mi-a ramas gandul la Elixir des Merveilles -Hermes, EDP. De cate ori l-am testat mi-a placut mult. L-am gasit pe e-bay, dar mai astept, greu acum cu transportul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

Cami, tu parca imi spuneai ca iti doresti Shalimar light. L-am tot cautat, dar nu l-am mai gasit, am inteles ca a fost inlocuit cu www.fragrancex.com/products/_lid_E-am-pid_64856W-am-cid_Perfumeproducts.html" target="_blank">Eau de Shalimar

Parerile sunt impartite, unii spun ca e exact ca cel light, altii spun ca cel light e mult mai reusit.

Eu l-am testat, atat la Douglas In Oradea cat si la Budapesta, mirosul mi s-a parut identic, chiar ma tot uitam la sticla si nu stiam de ce nu scrie si "light" pe el

Poti sa citesti si www.makeupalley.com/product/showreview.asp/page=3/pagesize=10/ItemID=83009/SortBy=/AgeRange=/SkinToneType=/ID=/" target="_blank">aici despre el, dar trebuie sa te loghezi

Ce mai fac celelalte parfumate?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Citat:
citat din mesajul lui danamiha

Cami, tu parca imi spuneai ca iti doresti Shalimar light. L-am tot cautat, dar nu l-am mai gasit, am inteles ca a fost inlocuit cu www.fragrancex.com/products/_lid_E-am-pid_64856W-am-cid_Perfumeproducts.html" target="_blank">Eau de Shalimar

Parerile sunt impartite, unii spun ca e exact ca cel light, altii spun ca cel light e mult mai reusit.

Eu l-am testat, atat la Douglas In Oradea cat si la Budapesta, mirosul mi s-a parut identic, chiar ma tot uitam la sticla si nu stiam de ce nu scrie si "light" pe el

Poti sa citesti si www.makeupalley.com/product/showreview.asp/page=3/pagesize=10/ItemID=83009/SortBy=/AgeRange=/SkinToneType=/ID=/" target="_blank">aici despre el, dar trebuie sa te loghezi

Ce mai fac celelalte parfumate?


Dana, ce-mi faci??? Parca l-as lua si pe asta ...
Las ca mai astept putin - il aman pe acesta pentru 8 martie !



Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Cresc si iar cresc ... !

“The child must know that he is a miracle, that since the beginning of the world there hasn't been, and until the end of the world there will not be, another child like him.” (Pablo Casals)

My Creative World

Ramas bun, EMMA! Nu te vom uita niciodata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

tocmai incercam sa simulez o comanda la strawberry si vad ca imi aplica taxa de livrare 12dolari,le trimit mail si-i intreb cum sta treaba cu free shipping si mi-au raspuns imediat ca au costuri f mari si ca doar la parfumuri de acum taxeaza si livrarea care costa max 15dolari...deci de acum merita doar sa "te combini" ca la vodafone2-3 la o comanda ca sa imparti taxa de livrare


de David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sali spune:

Citat:
citat din mesajul lui nushulica

tocmai incercam sa simulez o comanda la strawberry si vad ca imi aplica taxa de livrare 12dolari,le trimit mail si-i intreb cum sta treaba cu free shipping si mi-au raspuns imediat ca au costuri f mari si ca doar la parfumuri de acum taxeaza si livrarea care costa max 15dolari...deci de acum merita doar sa "te combini" ca la vodafone2-3 la o comanda ca sa imparti taxa de livrare


de David



in cazul acesta nu devin nerentabile? la parfumuri mai era si o taxa de 10% din valoare( maxim 15 $) , acum o taxa de livrare ...nu am luat de pe strawberry, sunt moartea cumparaturilor on line dar aceste taxe chiar ma descurajeaza.
....de fapt imi caut tot felul de pretexte pt a-mi tine cat de cat in frau dorinta de lua si a tot lua....
De 2 zile ma scald ( aproape si la propriu ) in Classique...seamana pe undeva cu POEME sau mi se pare mie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clarisss spune:

am trecut pe aici sa las o dara de Allure Sensuelle, s'o pup pe Dana ( pt ca m'a asteptat pana acum ) si sa las trei cuvinte pt Sali - imi place mult! .
sa stii ca nu ma inspira la prea multe vorbe. pur si simplu imi place si'ti spun si cand, dupa fix 15 minute cand se linisteste si ma indeamna la huzur, la tors si miorlaiala (desi nu'i genul meu!!! culmea!). e un parfum linistitor si care se insinueaza comod in camera in care’l aduci cu tine, e'n aparenta flu-flu, diafan, inocent dar genul care promite pe sub gene. nu se compara cu masterpiece Coco dar asta si pt ca e alt gen. Coco ramane nambar uan in inima mea (e mai pamantean, asa ca mine).
ce nu'mi place la Sensuelle, si asta am obs de mult, este ca il vad liniar (poate nu'i cuv. cel mai potrivit)... in sensul ca miroase la fel pe toata lumea. e genul de parfum care nu te lasa sa’ti imparti personalitatea cu el, ci ti’o fura cu totul. nu in sensul c'ar fi abuziv si tipator (e chiar rotund si calm) doar ca ingredintele lui sunt in asa fel alcatuite incat nu se lasa modelate de ph’ul tau si asta nu'mi place pt ca este foarte usor de recunoscut cand treci pe langa un nas care'l stie.

dar parca mi'aduc aminte ca il aveai?... ori te'ai plictisit de el si vrei sa reaprinzi flacara? imi pare rau, nu stiu cum sa va apropii, poate mergeti la o consiliere?

dana celalalt il degust pe indelete zilele urmatoare. la vremea asta merge a'ntaia, plus ca maine ma vad cu niste prieteni sa facem bradul la cineva acasa si simt ca TREBUIE sa port hypnotic poison e atat de dulce si jucaus... nu m'as fi vazut ever purtand asa ceva, numai parfumatelesunt divina.


p.s. eu tzopai cu Dylan de cateva saptamani.
va invit si pe voi : http://www.youtube.com/watch?v=plVjC15jhtw








Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

Clarisss

Eu am cumparat rapid atat Allure cat si Allure Sensuelle, nu prea le-am testat.
Nu pot sa spun ca nu imi plac, dar mereu dintre ele si Hypnotic, il alegeam pe ultimul, mereu imi da o stare de bine.
Clarisss, am comandat elixirul nu puteram sa raman fara preferatul meu!
Tu ai putera sa scrii, alaturi de rose, pentru o revista de specialitate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clarisss spune:

abia astept sa primesti elixirul, sa dai de veste.
l'am mirosit si eu si e intradevar divin. in hypnotic edt parca simt asa o urma vaaaaga de mentol, nu stiu, are un ingredient care face ffff suportabila dulceata de fond. in hypnotic elixir parca nu l'am simtit ( "mentolul" ) dar tot nu e dulcele acela pe care'l resping. e divin. il vreau si pe ala, ma inscriu pe lista pt cand te plictisesti de el (glumesc )
doamne, Dana, nu ma compara cu Rose, te rog. o citesc cu atat de mare placere incat am impresia ca eu ma balbai la fiecare 3 cuvinte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

Sa stii clarisss ca ma plictisesc repede de parfumuri, dar Poeme l-am purtat 10 ani il tineam pt evenimente speciale, in rest aveam ceva de la P Presley.

Insa de elixir nu cred sa ma plictisesc, iar sticla are doar 50 ml, dar esti prima pe lista daca apare ceva si mai "elixir"

Parfumurile acestea au acel dulce "suportabil" sa zic asa, nu e doar vanilie pura, asa cum ai tu in L de la lolita

Clarisss, dintre toate care le ai acum, care e preferatul tau?

Mergi la inceput