Ce parfumuri va plac? (23)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sali spune:

Citat:
citat din mesajul lui Clarisss
[doamne, Dana, nu ma compara cu Rose, te rog. o citesc cu atat de mare placere incat am impresia ca eu ma balbai la fiecare 3 cuvinte


Kill all my demons and my angels might die, too (TW)


intr-o/intre lume cu atat de mult talent la scris, una compleCtnetalentata ca mine risca sa capete complexe....si sa nu mai scrie!

clarisss, stai la coada pt Elixir!
m-am gandit ce-o fi zis dana cand a vazut ca ai caracterizat imparatescul ei Hypnotic ca fiind "jucaus"!

se poate o consiliere intre mine si allure sensuelle( il am, da) dar s-ar putea sa iasa ceva de genul Mr and MRs Smith !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

sali, si tu scrii frumos, dar deja stii asta

mi-a placut mult filmul Mr and MRs Smith si muzica enorm, iar cand am auzit ca sunt impreuna actorii, am stiut ca de la film li se trage

mi-a scapat descrierea lui clarisss, cred ca nu mai vad bine de atata butonat, elixirul e perfect, sa nu ziceti ceva rau de el

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carrye spune:

Dana, am trimis comanda la esentedelux pentru Fleur de Corail si Lolita ala mov pentru o prietena. Sa inteleg ca voi fi contactata sa imi spuna daca are parfumurile insa nu am vazut nimic despre modalitatea de plata.
Multumesc si va pup!
Apropo de Allure, aseara am fost la petrecerea firmei si una dintre colege mirosea ingrozitor de bine, o intreb cu ce s-a dat si imi spune ca Allure...l-am simtit ca pe un iz de dragoste veche...azi m-am dat cu Allure. Multumesc, Dana!
A! Si desi ii placea iubitului meu Ricci Ricci ultima data cand i-am trecut mana sa il mai miroasa o data sa ma decid intre el si Lolita mi-a zis ca miroase batranesc...:(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clarisss spune:

Citat:
Clarisss, dintre toate care le ai acum, care e preferatul tau?


dana, dintre toate cate am acum, Allure Sensuelle mi'e mai aproape de inima pt ca pastreaza/imi aduce ceva din seva Chanel'ului. linistea mea insa va insemna Coco. pana atunci da, ma joc si cu Hypnotic Poison pt ca dulceata lui o sa'mi bucure teribil zilele de iarna (si nu am spuns'o pt ca'l desconsider ci dimpotriva, tu m'ai inteles sper )

sali, eu speram din tot sufletul ca aici la parfumate nu e vorba de niciun concurs de scris am spus'o si'o repet, va citesc cu foarte mare drag PE TOATE, uneori din umbra, alteori incercand sa'mi aduc aportul stangaci si pierduta aiurea in cuvinte. referitor la A.S. deci se intrevede in departari un final fericit daca va aveti precum celebrul cuplu.

noapte buna!

edit -
Citat:
citat din mesajul lui Carrye
[A! Si desi ii placea iubitului meu Ricci Ricci ultima data cand i-am trecut mana sa il mai miroasa o data sa ma decid intre el si Lolita mi-a zis ca miroase batranesc...:(

nici mie nu'mi mai place Ricci Ricci... acum mi se pare doar un dulce cu nimic sclipitor in el, chiar ieri l'am incercat din nou.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sali spune:

Citat:
citat din mesajul lui Clarisss

sali, eu speram din tot sufletul ca aici la parfumate nu e vorba de niciun concurs de scris


pai nici nu e ....dar si daca ar fi, ai fi premianta !
uite sa ti faci coronita!
asa ca lasa umbra te rog, iesi in fata si scrie cat mai des!
esti o "achizitie" super pt echipa parfumatelor !

m-ai pus intr-o incurcatura: ma gandesc care "stil" al tau imi place mai mult, acela de la inceput( spumos, pontos, cu cuvintele in engleza scrise cum se pronunta in rom.) sau acesta mai de pe urma, cu descrieri care-mi (pre)schimba ordinea simturilor...
ma hotarasc citind ce scrii in continuare !

buna dimineata!
http://www.youtube.com/watch?v=5exvM3bobyE&feature=related

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carrye spune:

Fetele, m-am conversat cu tipul de la esentedelux, nu stiu cum il cheama.
Miercuri dimineata voi primi parfumurile comandate. Abia astept sa miros a Fleur de Corail, sunt curioasa cum o sa ne impacam.
Ca idee, apropo de tipul de la care iau parfumuri, Lolita ala clasic mi-l dadea cu 200 lei, si l-am luat cu 160 lei, adevarat ca tester.
Am primit intr-un mall un carton cu un parfum cred ca Guerlain si mi-a placut! Foarte mult! Il stiti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

Citat:
citat din mesajul lui Carrye

Fetele, m-am conversat cu tipul de la esentedelux, nu stiu cum il cheama.
Miercuri dimineata voi primi parfumurile comandate. Abia astept sa miros a Fleur de Corail, sunt curioasa cum o sa ne impacam.
Ca idee, apropo de tipul de la care iau parfumuri, Lolita ala clasic mi-l dadea cu 200 lei, si l-am luat cu 160 lei, adevarat ca tester.
Am primit intr-un mall un carton cu un parfum cred ca Guerlain si mi-a placut! Foarte mult! Il stiti?


i-am spus sa te sune, conversam pe mess cand te-a sunat

sa fie “Idylle”?

Ce am gasit despre el: "este cea mai noua creatie marca Guerlain. Parfumul a fost creat de catre Thierry Wasser si este primul parfum realizat de acesta in calitate de succesor al lui Jean-Paul Guerlain, ultimul designer al brand-ului din familia Guerlain.

Thierry Wasser a lucart alaturi de Sylvaine Delacourte la “Guerlain Homme“. Impreuna au mai creat si “Quand Vient La Pluie” in 1997 si “Guerlain Homme Intense” care a fost lansat recent.

“Idylle” a creat un val de mister in jurul sau inca dinaintea lansarii oficiale. Site-ul de promovarea al acestui parfum s-a prezentat ca un mister total, prezenta doar preview-uri si se remarca printr-un stil foarte boem si simbolic. Pana si inregistrarea pe site era o adevarata aventura, te puteai inregistra doar cu un cod special care trebuia printat si “scanat” cu ajutorul webcam-ului personal direct de catre site-ul respectiv. Abia apoi reuseai sa vizitezi site-ul si sa studiezi produsul. Interesant nu?

Misterul a fost elucidat total pe data de 25 septembrie 2009 iar Idylle a fost dezvaluit in toata splendoarea sa.

Foarte bine balansat in nuante, floral si destul de comod, Idylle este rezultatul unei pasiuni pure si al devotamentului fata de arta parfumeriei. Aceasta noua creatie Guerlain prezinta un buchet superb de margaritar, bujori, frezii, lilac si trandafiri iar moscul alb si floarea de patchouli lucreaza ca un accelerator aromatic denumit simbolic de catre designeri “Muscinade“.

Thierry Wasseur a ales ca elementul personal al acestui parfum sa fie trandafirul bulgaresc. Creatorul a considerat ca nota acestui soi de trandafir surprinde cel mai bine personalitatea parfumului sau.

Spot-ul publicitar, regizat de Paolo Roversi, este menit sa surprinda esenta acestui parfum, eleganta si rafinamentul caracterizat de fluiditatea sticlutei realizate de Ora-Ito si personalitatea parfumului creat de Thierry.

Soundtrack-ul clip-ului este un cover dupa celebra piesa “Singin’ in the Rain“. Un remake produs de Féloche si cantat de Nora Arnezeder care reprezinta si imaginea acestui parfum".

l-am testat si eu, dar nu m-a cucerit, bine, dar mie nici nu imi plac parfumurile florale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

uite si aici despre el

http://www.fragrantica.com/perfume/Guerlain/Idylle-6341.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliya spune:

Fetelor, am primit ieri Moschino Couture. Nu ma asteptam fiindca nu ma anuntase Babanu, m-am trezit cu coletul la usa. A fost o surpriza placuta.
Si acum partea mai putin placuta...eu am comandat Moschino EDP de pe amazon si am primit Deodorant Parfume. Acesta este http://www.imporexpo.com/catalog/thumb_images_products_SKU_full_MSCHCOUT7D.jpg Cum l-am primit, l-am desfacut repede si l-am testat. Am constatat cu stupoare ca nu e mirosul parfumului Couture pe care l-am testat in New Life. Ma gandeam ca e fake, desi nu parea; am studiat sticla si cutia pe toate partile si totul era okay...si cum ma uitam eu mai bine pe cutie observ ca scrie Deodorant Parfume... de aceea nu e mirosul pe care il stiam...
Nu prea e pe gustul meu, sora mea spune ca seamana cu Chanel no.5. Oricum il mai adulmec si astazi, ieri nu l-am studiat asa bine fiindca faceam curat si imi miroseau mainile a detergenti, clor.

Mi-am mai comandat pudra aceasta; tot ieri am primit-o. Imi place fff mult, miroase a vanilie si a dulcegarii de Craciun. M-am dat un pic cu ea pe mana, nu are mult sclipici, este exact cum vreau eu; Miroase foarte tare, ca o lotiune de corp. Ma gandeam cum ar fi sa ma fac cu crema Vanilla Lace apoi cu pudra Merry Vanilla Twirl si in final parfumul Casmir .

Carmena, eu m-am indragostit nebuneste de Casmir. Imi place atat nota de varf, de mijloc cat si de baza. Il ador

Revin mai tarziu... mai am de scris dar acum nu mai pot sa stau, ma grabesc.

Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

Carina, am mai gasit un site, platesti doar transportul pt mostre.

Ma gandeam sa comand astea: Amouge , acesta este site-ul

Tu ai testat parfumuri arabesti? Nu am nici o idee cum sunt

la parfumate

Mergi la inceput