Club chic (35)

Club chic (35) | Autor: danamiha

Link direct la acest mesaj



Capitolele anterioare:

1, 2 , 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34



Bursa Parfumurilor

manumanu are Dune-Dior, 30 ml, sigilat

sali are:

1. THIERRY Mugler-Angel Rose, EDP, 100 ml, e tester, nu are capac, are cutie

2. TROUBLE ( Boucheron) EDP, 70 ml( a fost de 100 ml) nu e tester,are capac, cutie.

3. OPIUM( YSL) - Lim.Edit. Poesie de Chine, 100 ml, EDP
Miss mai are si Madame de la JPG.

sanse are Samsara edp-100ml si mai are
Davidof Cool Water de 50ml.E consumat putin(cam un degetel)-bonus o cremuta mica tot de la el

mihaeladm are Versace - Crystal noir 30 ml, pufait putin

geniest are de vanzare: Cerruti Fraicheur D'Ete - 100 ml EDT dat din el doar 2 pufuri. E intact.

mephala30 - Agent provocateur

camelia daniela are Alexander McQueen - Kingdom - este de 50 ml din care a consumat cam 15 ml



Preturile se discuta pe PM.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Chic-oaselor, unde sunteeeti? Pe vremea asta frumoasa, cred si eu ca e liniste pe-aci! Ne pregatim si noi sa iesim cu piticii la runda a doua de azi Am scos din cutie sticla de Cristobal

manu
mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008
http://family.webshots.com/album/570097332OcrkWq

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rose_selavie spune:

La noi nu e vreme asa de frumoasa, ploua de ieri de parca e noiembrie, bun, frig nu e, da nici nu-ti vine sa petreci timpul pe-afara...

Din cauza vremii poate, eu am scos ieri Casmirul din cutie .

Azi la mine e rasfat, am terminat cu masa si ma gandesc sa petrec vreo 2 ore ocupandu-ma excluziv de mine. Cat mai am timp si pot.
Deci azi am asa: gomaj corporal, masca pt par, masca pt fata, masat corpul cu ulei, stat cu manusi de bumbac, manichiura si la sfarsit un lac in culoarea cireselor, iar diseara program de cinemateca!
Si in tot acest timp, ma voi gandi la Shalimarul edt pe care mi-l doresc atat de mult! I-am dat sotului sa vad daca ii place si a zis: da, asta-i un parfum bun.

32+ Mara Roselyn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rose_selavie spune:

Fetelor cochetelor buna dimineata!

Am noutati! Ieri am incercat un parfum nou, primul parfum creat de Maison Martin Margiela care e la fel de avangardist ca miros precum e si moda creata designerul belgian. Parfumul n-are nici macar nume, era prea conventional probabil daca il botezau cumva, asa ca se numeste (u n t i t l e d)
Am ramas uimita de combinatia bizara din amestec: cacao amara si lamaie.
Pe Fragrantica nu apare nota de cacao, insa am cazut de acord fara dubii cu asupra ei cu tipa din parfumerie. Este ca si acea cacao neagra fara zahar care se pudreaza peste tiramisu.

Nota 10 pt concept si punere in scena, bat mai mult spre arta decat moda cotidiana evident:



Am testat ieri si Guerlain Pamplelune de care a zis Manu nu demult. Are o efervescenta nemaipomenita, e fresh, e citric, e suculent, e de vara, ce mai, o optiune buna pt cine urmareste un miros nou si optimist. Am incercat si noul Nymphea care mi-a placut f mult. E mai floral, mai dulce, mai comod de purtat decat Pamplelune, s-a fixat mai bine pe piele mea. Am o mostra asa ca-l mai studiez.


33+ Mara Roselyn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

rose, ce rasfat duminica pe tine, tu o sa arati bine si la 70 de ani

de care shalimar vorbesti? Eau de shalimar EDT sau de Shalimarul clasic, dar in varianta EDT?

sali, astept poze cu tine rujata, ieri le-am trimis in pachet, am vrut sa le pun in plic, dar era cam umflatel plicul si am renuntat.

rose, crezi ca mi-ar placea Guerlain Pamplelune? Intreb si eu asa de curiozitate. Les Nuits d'Hadrien am gasit doar la un vanzator din SUA in varianta EDP, 50 ml, dar nu livreaza in Ro.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Eu inca n-am primit nici parfumul, nici plicul de la Rose....... astept inca... Wow, Rose, mi s-a facut dor de Pamplelune... dar ma abtin. Am tot zis ca trebuie sa termin intai "stocul" existent, nu-mi mai permit sa colectionez parfumuri, "Un Air de Samsara" este o exceptie de la regula pentru ca am gasit aceasta veche iubire...

manu
mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008
http://family.webshots.com/album/570097332OcrkWq

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rose_selavie spune:

Citat:
citat din mesajul lui danamiha

rose, ce rasfat duminica pe tine, tu o sa arati bine si la 70 de ani

de care shalimar vorbesti? Eau de shalimar EDT sau de Shalimarul clasic, dar in varianta EDT?

sali, astept poze cu tine rujata, ieri le-am trimis in pachet, am vrut sa le pun in plic, dar era cam umflatel plicul si am renuntat.

rose, crezi ca mi-ar placea Guerlain Pamplelune? Intreb si eu asa de curiozitate. Les Nuits d'Hadrien am gasit doar la un vanzator din SUA in varianta EDP, 50 ml, dar nu livreaza in Ro.




Nu stiu cu siguranta daca ti-ar placea Pamplelune, stiu doar ca TREBUIE sa-l incerci. Iti trimit plic sa-l cunosti

Cred ca posta lucreaza cam lent in perioada asta, eu am asteptat 2 sapt. jumate dupa un plic din Romania .

Ziceam de Shalimar clasic in varianta EDT.

Optez pt varianta asta fiindca miroase la fel ca apa de parfum si il gasesc asa la 30 ml si e mai ieftin un pic decat edp, doar ca in loc sa tina 24 de ore tine 12 .

Glumesc, dar si ca EDT tine foarte mult pe mine, apoi pt ca Eau de Shalimar cu toate ca e fermecator si l-as lua si pe el de-odata cu edt e doar la 75 ml aici...peste tot am cautat ieri...

Intr-un cuvant va fi primul meu Shalimar! Miroase divin si pe bluza de ieri si pe piele si pe cartonas si in aer... Daca face asa de bine contact cu mine, cum sa ma abtin?

33+ Mara Roselyn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

rose,, a sosit plicul, multumesc mult!, manumanu ai verificat cutia postala?

am mirosit doar Les Nuits d'Hadrien si nu simt citrice, probabil au disparut pe traseu, dar e pudrat vanilat, dar discret.

trec la studiat celelalte mostre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

in www.fragrantica.com/perfume/Serge-Lutens/Fleurs-de-Citronnier-702.html" target="_blank">Fleurs de Citronnier simt ceva flori, imi place mai mult decat data trecuta, e tare finut si delicat, rose, tie cum ti se pare?

in www.fragrantica.com/perfume/Hermes/Voyage-d-Hermes-7916.html" target="_blank">Voyage d'Hermes nu prea detectez ceva...

cam la fel si cu www.fragrantica.com/perfume/Etro/Lemon-Sorbet-4813.html" target="_blank">Lemon Sorbet Etro...

Fleurs de Citronnier mi se pare cel mai persistent.

rose, , nu te mai deranja cu Guerlain, stii ca am vazut gama Aqua Allegoria in Douglas, multumesc mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

ROSE, a sosit plicuuuul!!! Multumesc mult!!!
Mi-a placut mult les Nuits... foarte mult, chiar... eu am simtit nota de citrice, chiar destul de puternica (racoritor, asa, ca un ceai bun cu lamaie)combinata cu o nuanta mentolata... mmmm... sigur e pe lista.

De Amethyste nu stiu ce sa zic, imi place mirosul dar nu cred ca l-as purta eu, mi se pare prea dulce. Dar e bun.

In schimb, nu mi-a placut Encre Noir . E ciudat, are un iz de animal... brrr.

manu
mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008
http://family.webshots.com/album/570097332OcrkWq

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Mai voiam sa scriu ceva: ieri am primit de la o prietena din Franta ultimul numar al revistei Marie Claire. Inauntru, o mostra de parfum (de fapt un insert de pagina parfumat) Tresor in Love. Mie imi placea mult Tresor si e interesant si acest Tresor in Love, o versiune mai "light". M-am dat cu "lichidul" din insert si imi place si pe piele... mmmm...

manu
mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008
http://family.webshots.com/album/570097332OcrkWq

Mergi la inceput