Club chic (32)

Club chic (32) | Autor: danamiha

Link direct la acest mesaj


Capitolele anterioare:

1, 2 3, 4, 5, 678, 9, 101112131415161718192021 2223242526, 272829, 3031

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rose_selavie spune:

Buna dimineata fetelor!

A revenit iarna si iarasi e frig...brrr...Ascult Chopin si din cer cad fulgii pe ritmul pianului




24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina85 spune:

Citat:
citat din mesajul lui rose_selavie

Buna dimineata fetelor!

A revenit iarna si iarasi e frig...brrr...Ascult Chopin si din cer cad fulgii pe ritmul pianului




24+


Si la noi ninge...ninge...ninge...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cait spune:

Si la mine e soare si frumos..

Cait
Home is where heart is...
http://picasaweb.google.com/caitlin83490/HainuteInscriptionate#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sali spune:


....plictis mare daca se discuta despre starea vremii, nu?

dana, mai pui bursa la inceput de capitol nou?

on topic: sunt in pericol iminent de a mi lua ADDICT de la Dior, nu ma intereseaza ca l-am mai avut ca EAU FRACHE acum 5-6 ani, nu ma intereseaza ca vine vara si se potriveste ca nuca in perete
stiu doar ca mi-am dat ieri la 11 cu el pe mana si aseara la 11 inca mirosea, pe maneca de la bluza nu mai spun...
il purta o tipa care fusese inaintea mea in cabinet la stomatologie, cabinetul era in aburi de Addict , nu l-am recunoscut imediat, tipa parfumata plecase iar doctorita , care mi stie damblaua cu parfumurile, a chemat-o inapoi spunandu-i: zi cu ce parfum te-ai dat ca aceasta duamna ( adica eu ) va fi foarte nelinistita in acest weekend daca nu afla!
pacienta a scos ADDICT-ul din geanta, m-am dat cu el, am inceput sa discutam, ea mi zicea de ZEN de la Shiseido, i-am zis ca-l stiu, in sfarsit...dupa minute bune mi-am amintit ca ma dusesem pt altceva

am o singura mica retinere: imi aduce aminte cam tare de macinici, de scortisoara, tot vine 9 martie acum...dar nu cred ca ma voi impiedica de acest amanunt
vorbeam ieri de el( de ADDICT) , comparativ cu ALIEN...care , cat e el de alien, pare o apa timida de toaleta in fata Addict-ului!

ah, sa nu uit, ca sa fiu on topic pt prima pagina: la mine e lapovita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geniest spune:

Hai, mai Sali, nu le mai compara, nu e drept....
Eu mai am vreo 20 ml dintr-un ADDICT 2 (e la fel ca ADDICT simplu?) si n-as da ALIEN-urile pt. ADDICT nici in ruptul capului.

Intrebare: cam cate pufuri si de cate ori pe zi trebuie sa dai ca sa ramana mirosul parfumului pe care-l porti in urma ta ??? Ca mie mi se pare ca n-am reusit asta cu niciun parfum, desi uneori, dar, rar de tot, am fost intrebata cu ce m-am dat ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rose_selavie spune:

Citat:
citat din mesajul lui sali


....plictis mare daca se discuta despre starea vremii, nu?

dana, mai pui bursa la inceput de capitol nou?

on topic: sunt in pericol iminent de a mi lua ADDICT de la Dior, nu ma intereseaza ca l-am mai avut ca EAU FRACHE acum 5-6 ani, nu ma intereseaza ca vine vara si se potriveste ca nuca in perete
stiu doar ca mi-am dat ieri la 11 cu el pe mana si aseara la 11 inca mirosea, pe maneca de la bluza nu mai spun...
il purta o tipa care fusese inaintea mea in cabinet la stomatologie, cabinetul era in aburi de Addict , nu l-am recunoscut imediat, tipa parfumata plecase iar doctorita , care mi stie damblaua cu parfumurile, a chemat-o inapoi spunandu-i: zi cu ce parfum te-ai dat ca aceasta duamna ( adica eu ) va fi foarte nelinistita in acest weekend daca nu afla!
pacienta a scos ADDICT-ul din geanta, m-am dat cu el, am inceput sa discutam, ea mi zicea de ZEN de la Shiseido, i-am zis ca-l stiu, in sfarsit...dupa minute bune mi-am amintit ca ma dusesem pt altceva

am o singura mica retinere: imi aduce aminte cam tare de macinici, de scortisoara, tot vine 9 martie acum...dar nu cred ca ma voi impiedica de acest amanunt
vorbeam ieri de el( de ADDICT) , comparativ cu ALIEN...care , cat e el de alien, pare o apa timida de toaleta in fata Addict-ului!

ah, sa nu uit, ca sa fiu on topic pt prima pagina: la mine e lapovita.

"Smells are surer than sounds or sights to make your heartstrings crack." - R.Kipling


Sali m-ai facut sa merg direct la Addict-ul meu si sa ma dau cu el. Mi-e tare drag mirosul, nici eu nu ma satur de el, cel mai bine ii prinde iarna...dar asa, 1-2 pufi merg in orice ocazie. Mai am cam 20 ml si e bine sa-l folosesc ca deja il tin de mult, tot nu-i venea randul.
Acum miroase toata tastatura de la incheieturile mele a Addict , saptamana trecuta mirosea a Allure dupa ce am vorbit cu tine.


24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sali spune:

Citat:
citat din mesajul lui geniest

Hai, mai Sali, nu le mai compara, nu e drept....
Eu mai am vreo 20 ml dintr-un ADDICT 2 (e la fel ca ADDICT simplu?) si n-as da ALIEN-urile pt. ADDICT nici in ruptul capului.

Intrebare: cam cate pufuri si de cate ori pe zi trebuie sa dai ca sa ramana mirosul parfumului pe care-l porti in urma ta ??? Ca mie mi se pare ca n-am reusit asta cu niciun parfum, desi uneori, dar, rar de tot, am fost intrebata cu ce m-am dat ?




hai, mai geniest, ia gusta tu niste ADDICT clasic si ai sa vezi ca Alien-urile iti vor parea niste matze miorlaite...
Addict 2 are in comun cu Addict doar forma sticlei si faptul ca sunt amandoua facute de DIOR!

cat despre chestiunea cu " dara de parfum" , mi-a parut f rau ca nu am intrebat-o pe tipa de la dentist cu cat Addict isi daduse.
va spun ca nu mai mirosea in cabinet a ......carina cum ii zice, substanta specifica ( noi ii zicem " miroase a dentist" ) , ci a parfum.
eu nu am mai intalnit asemenea persistenta si imi imaginez ca tipa nu se daduse cu el pe scaun, intre 2 indicatii de " clateste , te rog!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

Bursa Parfumurilor

eu am Casmir EDP, 100 ml, are capac, cutie, nu e tester si e si f.ieftin

sali are:

1. THIERRY Mugler-Angel Rose, EDP, 100 ml, e tester, nu are capac, are cutie

2. TROUBLE ( Boucheron) EDP, 70 ml( a fost de 100 ml) nu e tester,are capac, cutie.

3. OPIUM( YSL) - Lim.Edit. Poesie de Chine, 100 ml, EDP
Miss mai are si Madame de la JPG.

sanse are Samsara edp-100ml si mai are
Davidof Cool Water de 50ml.E consumat putin(cam un degetel)-bonus o cremuta mica tot de la el

mihaeladm are Versace - Crystal noir 30 ml, pufait putin

anne16 are Paco Rabanne-Ultraviolet EDP 50 ml(tester)
consumat 2ml, nu mai are cutia

S-A VANDUT PARFUMUL CARINEI

geniest - ESTEE LAUDER - Pure White Linen Light Breeze si Beautiful Love (pe astea doua geniest vrea sa le dea la schimb)
- de vanzare: Cerruti Fraicheur D'Ete - 100 ml EDT dat din el doar 2 pufuri. E intact.

mephala30 - Agent provocateur

camelia daniela are Alexander McQueen - Kingdom - este de 50 ml din care a consumat cam 15 ml



Preturile se discuta pe PM.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

Citat:
citat din mesajul lui rose_selavie

Buna dimineata fetelor!

A revenit iarna si iarasi e frig...brrr...Ascult Chopin si din cer cad fulgii pe ritmul pianului




24+


superb!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina85 spune:

Dragelor,

LA MULTI ANI,pentru 8 Martie!

Sa fiti parfumate(cu ce va doriti cel mai mult...),sanatoase si voioase!Si sa primiti azi ,multe,multe,multe flori!

http://outdoors.webshots.com/photo/2688086680042089446AAqjGS

Pupici!

Mergi la inceput