Club chic(29)

Club chic(29) | Autor: tumpi

Link direct la acest mesaj



Capitolele anterioare:

1 , 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15,16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25,26,27,28



Rosioare martisoare, cel - dintai invingatoare

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)



Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sali spune:

am uitat sa spun ca totul a fost absolut OK cu tipa de la vama, a deschis pachetul, a vazut ca e parfum si mi l-a dat!
nu am platit nimic in plus!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teo30967 spune:

sali da tom ford are o gramada de parfumuri ! tu pe care l vrei ?
in plus nu cred ca black e genul tau ...si nici tom ford in general ...trimite mai repede fiola aia ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

tumpi, multumim pt un nou capitol

pt ca sunt in proces de a achizitiona o sticla mare cu Tobacco Vanille de la Tom Ford, scot la bursa cei 20 de ml din sticla pe care o am (e de 50 ml, dar mai sunt doar 20, eu am luat-o cu 25 ml)

detalii pe PM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rose_selavie spune:

Dana,Sali am expediat!
Am fost azi la Serge Lutens, nu la el (vorba lui Sali azi), ci la standul cu parfumuri si am mai aflat una alta.

De exemplu, eu m-am dus cu pungute de acasa sa etansez in ele mirosul de pe cartonase si tipa de acolo mi-a zis ca-mi arata ceva ce n-o sa cred: mi-a adus un servetel in care erau pastrate multe cartonase cu Lutens din 2008! semn ca persista si pe hartie f mult. Am mirosit cateva si intr-adevar se simte, mai vag desigur, dar am putut sa recunosc ce era.
Bun, tot nu m-am lasat si am impregnat ce am adus eu de acasa.

Apoi a desurubat atomizorul de la un tester si se poate deschide ca o sticla normala, se scoate cu totul dopul, cica ei iti dau cand cumperi un Lutens normal la 50 ml, o sticluta mica de 5 ml goala ca sa-l decantezi de cate ori ai nevoie pt poseta . E practic asa, mai ales cand e vorba de umplut fiole pt trimis.
Mi-a aratat catalogul cu toate ingredientele din parfumurile lor, fiecare e descris acolo amanuntit, nu aveam rabdare sa citesc dar am inteles ca sunt esente naturale, alese "pe spranceana", ca se pot mixa intre ele 2 parfumuri si obtii ca si la Jo Malone arome originale.
In martie va aparea ultima creatie Lutens, am vazut sticla in poza, si nimeni nu stie cum va fi, e secret si nici ulterior nu vor divulga amestecul din el. Noi il vom decoda pana la urma, nu?
I-am pus lui Sali si puf de Alien ca tot vorbeste de la o vreme de el, sunt curioasa ce va povesti peste o saptamana.
Pe mana am Chergui cu aroma de miere si tabac si nu pot sa nu ma intreb daca seamana cumva pe undeva cu TFTV.

Teo ai pus poza cu noua orhidee verzuie?

Clarisss unde esti?

Va pup!

20+ si in culmea fericirii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

rose draga mea, azi m-am gandit la tine chiar am inceput sa-ti scriu dar am renuntat.

eram curioasa cum e Serge Lutens Rahat Loukoum, dar am inteles ca se gaseste doar la Paris

desi am testat doar un parfum de la SL incep sa indragesc parfumurile lui asa pe nemirosite.

multumesc mult, mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

Citat:
citat din mesajul lui rose_selavie

[b]

Pe mana am Chergui cu aroma de miere si tabac si nu pot sa nu ma intreb daca seamana cumva pe undeva cu TFTV.


20+ si in culmea fericirii


eu zic sa te intrebi si intr-o saptamana sa ne spui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sali spune:

dana, il trisezi pe tom ford cu serge lutens in curand, parca vad...

teo, se prea poate sa nu fie TOM FORD genul meu, ca nu am testat nimic.
dar incerc si eu marea cu degetul !
de la tine inspir Black, de la dana trag un fum de Tobacco si uite asa, vad care ma amtesete, daca!

PS: pune orhideea aia o data, ca incepe lumea buna sa se foiasca de nerabdare!

JACOMO SILENCES PURPLE miroase demential, aveti incredere in cuvantul meu de parfumista sau nu?
este exact DIOR ADDICT EAU FRAICHE!
l-am dat cadou si am dat un puf pe mana, tine f bine, este apa de parfum!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rose_selavie spune:

Citat:
citat din mesajul lui danamiha

eram curioasa cum e Serge Lutens Rahat Loukoum, dar am inteles ca se gaseste doar la Paris



Da, trebuie sa mergem la Paris!!! Ah ce bine ar fi! Sa ne imbarcam toate si sa facem "Tour du monde des parfums" ...


20+ si in culmea fericirii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

Citat:
citat din mesajul lui rose_selavie

Citat:
citat din mesajul lui danamiha

eram curioasa cum e Serge Lutens Rahat Loukoum, dar am inteles ca se gaseste doar la Paris



Da, trebuie sa mergem la Paris!!! Ah ce bine ar fi! Sa ne imbarcam toate si sa facem "Tour du monde des parfums" ...


20+ si in culmea fericirii


daaa si tu vei fi ghidul, luam si cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rose_selavie spune:

Citat:
citat din mesajul lui danamiha

Citat:
citat din mesajul lui rose_selavie

Citat:
citat din mesajul lui danamiha

eram curioasa cum e Serge Lutens Rahat Loukoum, dar am inteles ca se gaseste doar la Paris



Da, trebuie sa mergem la Paris!!! Ah ce bine ar fi! Sa ne imbarcam toate si sa facem "Tour du monde des parfums" ...


20+ si in culmea fericirii


daaa si tu vei fi ghidul, luam si cu noi






Vine cu noi normal, trebuie sa invete de mica, din fasha!


20+ si in culmea fericirii

Mergi la inceput