Club chic (41)

Club chic (41) | Autor: camelia_daniela

Link direct la acest mesaj



Capitolele anterioare:

1, 2 , 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35
36, 37, 38, 39, 40




Bursa Parfumurilor

Carmena are:
- Bulgari - Jasmin NoirEDP - 30 ml consumati cam 2-3ml
- Dior - Miss Dior Cherie EDT- 50 ml consumati tot cam 2-3ml
- Guerlain - Shalimar - 75 ml - consumati cam 10 ml - este tester

manumanu
- Dune-Dior, 30 ml, sigilat

sali :
- THIERRY Mugler-Angel Rose, EDP, 100 ml, e tester, nu are capac, are cutie
- OPIUM( YSL) - Lim.Edit. Poesie de Chine, 100 ml, EDP
Miss mai are si Madame de la JPG.

sanse
- Samsara edp-100ml si mai are
- Davidof Cool Water de 50ml.E consumat putin(cam un degetel)-bonus o cremuta mica tot de la el

geniest
- Cerruti Fraicheur D'Ete - 100 ml EDT dat din el doar 2 pufuri. E intact.
- Calvin Klein - Eternity Moment, EDP, 30 ml, pufait 1 data, in ambalaj original.
- Body Mist Victoria's Secret - Sexy little Things Noir (pufait de 2 ori)http://www.victoriassecret.com/ss/Satellite?ProductID=1265321527484&c=Page&cid=1284548320208&pagename=vsdWrapper
Parfumul este luat de pe fragrancedirect.co.uk, iar Apa de corp din America.
Pretul se discuta pe PM.
Accepta schimb cu Paco Rabanne - Lady Million.

mephala30 - Agent provocateur

camelia daniela
- Alexander McQueen - Kingdom - este de 30 ml din care a consumat cam 15 ml

alexia718- Alienul Luminescente, cel portocaliu, apa e toaleta, 60 ml, consumat cam de 1 ml, vreo 8 pufuri

ioanaiub- Nina Ricci "L'Air du Temps", de 30 ml, e luat din duty-free, l-am desigilat dar nu am consumat din el decat cateva pufuri



Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Cresc si iar cresc ... !

“The child must know that he is a miracle, that since the beginning of the world there hasn't been, and until the end of the world there will not be, another child like him.” (Pablo Casals)

Pixy's Style - Fimo-mania, margelute, cercelusi fel de fel...

Ramas bun, EMMA! Nu te vom uita niciodata!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rose_selavie spune:

Fetelor am primit jumatate din comanda azi dimineata, respectiv Fracas Robert Piguet,
Amethyst Lalique si Montaigne Caron, urmand ca intr-o zi doua sa ajunga si celelalte. Sunt toate 3 fara cusur, sunt mai mult decat happy!!

Sa va zic despre ele.

FRACAS - blind buy=extraordinar . E multa multa tuberoza in el si asta ma face sa-l numesc tuberotic fiindca e foarte senzual si greu.

Cumva, aveam la inceput o senzatie de deja-vu cu el, parca stiam de undeva mirosul, seamana cu un parfum pe care il stiu bine din trecut, dar nu-mi aminteam care, apoi dintr-o data mintea a facut "click"...e Poison Dior!! Da, ca sa faceti o impresie despre Fracas, imaginati-va citricele amare din deschiderea lui Poison, continuati cu un buchet de flori albe si miere si apoi drumurile lor se despart, Fracas devine floaral dens, cremos, iar Poison ramane bitter de suparare .

AMETHYST a fost atat de des descris, laudat, pe buzele tuturor o vreme aici in club chic, incat nu mai vad rostul unei noi rafale de aplauze, ca i se poate urca la cap .
E facut din cele mai intunecate fructe din inima codrului culese de zana zorilor.

MONTAIGNE... iti multumesc din nou Carina pt acea mostra , fara tine n-as fi luat niciodata comoara asta incandescenta! nu e un Caron amarui, nu e un Caron cu rasini, e un parfum foarte comfortabil de purtat, daca exista un top al celor mai fine parfumuri cu persistenta maxima atunci Montaigne castiga. E un miros greu-delicat (ce antiteza, in parfumuri va rog sa introduceti termenul asta, EXISTA). Mimoza, narcisa si vanilia fac un trio de succes, e un amestec foarte rafinat cum numai un copil de casa buna poate fi.

Abia astept sa vina si restul!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

rose, sa te bucuri de achizitii ce bine ca esti multumita!!!

geniest, ai PM.

Sa aveti un week-end linistit, noi vrem sa mergem la Arieseni, toata ziua aud: "mami, cand mergem sa schiez???"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

ROSE, sa-ti fie de bine parfumurile!

Citind o revista frantuzeasca in avion, am vazut doua parfumuri care mi-au starnit curiozitatea: Shalimar-Ode a la Vanille (edition limitee), si Reminiscence. Le-a incercat cineva? De Reminiscence parca am mai auzit candva...pare un parfum de vara, de vacanta exotica (altfel nu-mi explica reclama in miezul iernii), dar poate ma insel eu.

mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

manumanu, un parfum cu doua feluri de www.fragrantica.com/perfume/Guerlain/Shalimar-Ode-de-la-Vanille-10251.html" target="_blank">vanilie...ce l-as testa, cu nasucul, uite-l aici .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Am primit si eu astazi coletul cu cele 4 parfumuri: Twice - Iceberg, Dior - Poison, Guerlain - Un air de Samsara si Givenchy - Organza. Toate imi par demodate, l-am pus si pe prietenul meu sa le incerce si cand a dat de Poison a facut un "mmmmh, asa miroseau si invatatoarele mele comuniste" (a prins doar un an de scoala in comunism, dar inteleg conexiunea) Si e adevarat, era pe atunci un Farmec / Obsesie ceva, f. asemantor. Un air de Samsara incepe greu dar apoi miroase a... frunze, partea asta imi place

Rose, maine sau luni trimit spre tine aroma de Iceberg Daca gasesc cum, o sa pun intr-o sticluta.

Am mai primit un batch si cu:
Trésor Lancôme EDP, 212 Sexy Carolina Herrera EDP, Calotine De GRÈS edt, Eau de Sisley, TWIN Women Azzaro edt, CH Carolina Herrera edt, BVLGARI OMNIA Amethyste edt, Valentino Rock 'n Rose EDP, Black XS Paco Rabanne edt, Gucci ENVY me edt, femme de Montblanc MONT BLANC edt, ÈCLAT D'ARPÈGE LANVIN EDP, Unforgivable Woman Sean John EDP, VERSACE Versense edt, Blu Mediterraneo Acqua di Parma edt, Essence Narciso Rodriguez EDP.
daca doriti sa descriu ceva

Am incercat Blu Mediterraneo si nu mi-a placut, e un amestec greu de migdale iar Essence Narciso Rodriguez miroase a crema de maini, dar e simpatic.

Eu deocamdata raman fidela lui White Patchouli

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rose_selavie spune:

Shalimar Ode de la Vanille are un strop mai multa vanilie decat Shalimar clasic edp, nu e un parfum vanilat-gurmand.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabika27 spune:

Buna seara fetelor! Unde ati fugit k nu mai e nimeni pe aici. Vroiam sa va spun ca am fost iar la ing si paypalul imi apare ca si tranzactie in asteptare...nu stiu ce sa ii mai fac...Va pup pe toate si va doresc un weekend frumos si calduros!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rose_selavie spune:

Dana si Manu dupa Sarbatori cand revin in Berna va pun Ode a la Vanille in plic .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

ROSE,

mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Fetelor, de TEO mai stiti ceva?? Teo draga, sper ca ai inceput sa te refaci, iti doresc multa sanatate si liniste! Btw, orhideea mea alba a inflorit toata, are vreo 12 flori mari, e superba .

mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008

Mergi la inceput