Cele mai citite bloguri
Nr. Blogul lui
1. olguta12
2. Elise
3. AT_Piticilor
4. andruskandu
5. notquiteso
6. mamitzica
7. mama42
8. Luciala
9. sofia_misicu
10. craciunitza
Cele mai citite mesaje de blog
Nr. Mesaj Blogul lui Vizionari
1. Atelierul Piticilor - Lucrari AT_Piticilor 117178
2. Jurnalul unei romance "americanizate"- si nu numai olguta12 53933
3. Bilantz olguta12 47902
4. J D E monica70 38151
5. A murit Laura! craciunitza 28974
6. Un nou inceput...(2) danangie 27394
7. scrisoare catre mama Picasso 22116
8. Curiozitate! Ana68 21452
9. Povestea lui bebe 2 continua buburuza2013 20105
10. Moartea lui Metaforel olguta12 20022

post an entry in your weblog   Jurnalul lui mamitzica  Ultimele 50 de mesaje   
Necunoscut
mamitzica
  03/09  Copilul cu doua fetze
Garantat exista o conspiratie mondiala a copiilor. Contra parintilor, evident. Pai te uiti la ochii aia tandrii si calzi, la fetisoara aia de inger si zimbetul care te topeste si un minut mai ... ... mai departe | Citeste jurnalul lui mamitzica
4 raspunsuri
Necunoscut
mamitzica
  20/08  Si eu cu cine votez?
Zilele astea fiind acasa si neavind altceva mai bun de facut mi-a trecut prin cap ca eu nu am nici un barbat la care sa visez ca la Fat Frumos. Jalnic, dar adevarat. 1.Favoritul meu dintotdeauna ... ... mai departe | Citeste jurnalul lui mamitzica
2 raspunsuri
Necunoscut
mamitzica
  27/07  Calatorie in viitor
Este al 6-lea an cind mergem la bunici in Romania.Mai avem 5 zile jumatate si data fiind experienta anterioara pot detalia pas cu pas calatoria.In viitor. Joi mergem amindoi la servici pina la ... ... mai departe | Citeste jurnalul lui mamitzica
4 raspunsuri
Necunoscut
mamitzica
  10/11  Adrian Paunescu
Citind diferitele mesaje scrise pe DC mi-a venit sa scriu aceasta chestie. Ca om nu pot sa ma pronunt,nu l-am cunoscut.Ca si politician si mai putin. Am vazut mesaje care il proslaveau si mesaje ... ... mai departe | Citeste jurnalul lui mamitzica
2 raspunsuri
Necunoscut
mamitzica
  03/04  Lumea lui Alex
Lumea lui Alex este populata de citeva personaje reale si foarte multe personaje imaginare sau din desene animate. Lumea lui Alex este aproape perfecta. Pentru ca in lumea lui nu exista timp si ... ... mai departe | Citeste jurnalul lui mamitzica
9 raspunsuri
Necunoscut
mamitzica
  04/12  vacanta 2009
Ca in fiecare din ultimii 4 ani ma intreb de ce dam atitia bani ca sa mergem in vacanta in Romania si ca in fiecare din ultimii 4 ani cind ne intoarcem imi promit ca vom merge si anul viitor. ... ... mai departe | Citeste jurnalul lui mamitzica
1 Raspuns
Necunoscut
mamitzica
  27/11  Sfaturi pentru copilul meu
1.Nu cauta fericirea in afara,o vei gasi intotdeauna in tine. 2.Nu iti dori sa fii altfel decit esti pentru ca nu poti schimba nimic si pentru ca in timp vei descoperi ca poti convietui cu tine ... ... mai departe | Citeste jurnalul lui mamitzica
6 raspunsuri
Necunoscut
mamitzica
  09/10  Gradinita
Cu doua luni inainte de a incepe gradinita aveam totul pregatit si aveam o idée despre cum va decurge mersul la gradinita.Uneori mai aveam si cite un cosmar, gindindu-ma cum ii va trebui copilului ... ... mai departe | Citeste jurnalul lui mamitzica
3 raspunsuri
Necunoscut
mamitzica
  19/09  Barbatul ideal sau viata de zii cu zii
Ma trezesc in miros de cafea proaspat facuta.Simt insa si un alt parfum delicat.Cum nasul meu are niste receptori lipsa nu imi dau seama exact ce este.Dar cind vine sotul meu sa-mi aduca in pat ... ... mai departe | Citeste jurnalul lui mamitzica
10 raspunsuri
Necunoscut
mamitzica
  02/05  Ce m-a invatat copilul meu
Daca inainte imi trebuiau 2 miini ca sa fac ceva acum pot face acelasi lucru cu o mina ;ba in situatii urgente chiar si cind am ambele miini ocupate. Schimbatul scutecului se poate face oriunde ... ... mai departe | Citeste jurnalul lui mamitzica
23 raspunsuri
Necunoscut
mamitzica
  18/04  Cu ochi de copil
Miine trebuie sa merg la gradinita.Ca atare miine dimineata dorm si cind vine mama la 6.20 dimineata(oare femeia asta nu stie ca nici soarele nu rasare mai devreme de 7???)ma intorc pe partea ... ... mai departe | Citeste jurnalul lui mamitzica
4 raspunsuri
Necunoscut
mamitzica
  11/09  Bunici
Nu stiu care e explicatia dar in momentul in care cineva devine bunic/ bunica i se rasuceste ceva in cap de se transforma intr-o alta persoana. Am exemplu clar pe taica-meu.Cu mine a fost ... ... mai departe | Citeste jurnalul lui mamitzica
4 raspunsuri
Necunoscut
mamitzica
  23/08  Zgiercenie de tip canadian
Natie mai zgircita decit canadienii nu cred ca exista.Povestile cu scotieni sau nemti sint nimic fata de astia.Au astia niste obiceiuri de sta mitzul in coada. 1.Garage sale-prima oara cind I-am ... ... mai departe | Citeste jurnalul lui mamitzica
3 raspunsuri
Necunoscut
mamitzica
  10/05  Curata nebunie soro
In ultima vreme am o viata nebuna rau de chiar nici la buda nu mai ajung;parca ne-a luat valul si ne da cu capul de pereti de dimineata pina seara.Vorba maica-mii bucura-te ca inca mai poti ca la ... ... mai departe | Citeste jurnalul lui mamitzica
4 raspunsuri
Necunoscut
mamitzica
  18/04  Copilul nu
Habar nu am daca e normal sau nu,dar copilul meu nu cred ca stie sa spuna da.Totul este nu chiar si cind vrea ceva. Saptamina asta cel putin am luat-o de dimineata cu nu-nu se scoala,nu vrea ... ... mai departe | Citeste jurnalul lui mamitzica
16 raspunsuri
Necunoscut
mamitzica
  17/04  Intrebari fara raspuns
Ce ciudat este-ca parinti credem ca progenitura e unicat si ne minunam de ce face sau spune si in acelasi timp tot ceea ce ne dorim e sa fie ca si ceilalti copii. Poate fiindca am fost batrina rau ... ... mai departe | Citeste jurnalul lui mamitzica
3 raspunsuri
Necunoscut
mamitzica
  04/04  Cum iti schimba viata un copil
Cind nu ai copil crezi ca le stii pe toate si poti da sfaturi foarte usor.Dupa ce ai un copil constati ca de fapt nu stii nimic,nu mai dai sfaturi si descoperi ca in fiecare zii inveti cite ceva. ... ... mai departe | Citeste jurnalul lui mamitzica
2 raspunsuri
Necunoscut
mamitzica
  30/03  Al doilea an
Al doilea Craciun al juniorului Pitpalac a fost unul trist.Ma rog,nu neaparat pentru el,dar pentru noi.Cu 2 zile inainte de Craciun suna socrii pitpalaci ca pe soacra Pitpalac au diagnostica-o cu ... ... mai departe | Citeste jurnalul lui mamitzica
3 raspunsuri
Necunoscut
mamitzica
  28/03  O varza de poveste
Revenim la viata de zii cu zii adica noi mergem la servici si ne facem ca lucram,mai ales Pitpalacul ca eu vreau sau nu trebuie sa le scobesc maselele alora.Cind se mai strica ceva prin casa imi ... ... mai departe | Citeste jurnalul lui mamitzica
4 raspunsuri
Necunoscut
mamitzica
  27/03  De ce imi place sa scriu la DC
Mai oameni,trebuie sa recunosc ca ii sint indatorata la Olguta ca intr-o zii ma apucai sa citesc bloagele si dadui peste al ei.M-am imburdat de ris si am simtit asa cum se isca o furtuna literara ... ... mai departe | Citeste jurnalul lui mamitzica
12 raspunsuri
Necunoscut
mamitzica
  26/03  Emigrant in lume
Intrucit asta va fii un subiect mai delicat imi cer scuze de la inceput tutulor persoanelor care se simt ofensate,asociatilor politice si apolitice,oamenilor de ... ... mai departe | Citeste jurnalul lui mamitzica
8 raspunsuri
Necunoscut
mamitzica
  24/03  Pitpalacii in Europa
Ne hotarim sa mergem in Romania cu maimutza dupa noi sa-l aratam la lume si sa-l vada bunicu-su ca el e singurul care nu l-a vazut pe natural. Bineinteles cind anunt bunicii Pitpalaci prima ... ... mai departe | Citeste jurnalul lui mamitzica
1 Raspuns
Necunoscut
mamitzica
  22/03  vrute si nevrute
Viata mea s-a schimbat complect.Ma duc la servici si abia astept sa ajung acasa sa-mi vad copilul.Seara cind il punem la culcare ma prabusesc si adorm instantaneu;dar am zile cind ma trezesc ... ... mai departe | Citeste jurnalul lui mamitzica
2 raspunsuri
Necunoscut
mamitzica
  21/03  primul an
Acasa ne asteapta bunica Pitpalac si ciinele care era persoana cu drepturi depline in casa.Deschidem usa,intru eu prima,Pitpalacul cu odorul in carrier il prezinta ciinelui care ii trage o limba ... ... mai departe | Citeste jurnalul lui mamitzica
3 raspunsuri
Necunoscut
mamitzica
  21/03  schimbarea la fatza
Zau ca nu cred ca sint speciala dar unele chestii mi se intimpla numai mie. Deci plecam la taiere-am o valiza dupa mine cu niste diapers(era sa mor cind am vazut pretul,eu care habar nu am de tot ... ... mai departe | Citeste jurnalul lui mamitzica
3 raspunsuri
Necunoscut
mamitzica
  19/03  41 de saptamini
Deci asta este,visul cel urit e adevarat,sint gravida/insarcinata/bortoasa.Neuronii incep sa mi se scurtcircuiteze de la cit gindesc problema cea delicata.Mi se invalmasesc gindurile in cap ca si ... ... mai departe | Citeste jurnalul lui mamitzica
2 raspunsuri
Necunoscut
mamitzica
  18/03  Cum a luat nastere familia Pitpalac
Sint convinsa ca exista Dumnezeu.Nu sint fanatica sau religioasa din aia de isi face 10 cruci cind trece pe linga orice biserica,dar cred in existenta unei entitati.Si cred ca uneori Dumnezeu ... ... mai departe | Citeste jurnalul lui mamitzica
7 raspunsuri
Necunoscut
mamitzica
  17/03  incercare de blogare
De cind ma chinui sa descopar cum sa scriu si eu un blog,ca e la moda si pe deasupra am uneori momente cind imi vine sa impartasesc cu lumea din aventurile familiei Pitpalac. Acum ca am descoperit ... ... mai departe | Citeste jurnalul lui mamitzica
1 Raspuns