Cele mai citite bloguri
Nr. Blogul lui
1. olguta12
2. Elise
3. AT_Piticilor
4. andruskandu
5. notquiteso
6. mamitzica
7. mama42
8. Luciala
9. sofia_misicu
10. craciunitza
Cele mai citite mesaje de blog
Nr. Mesaj Blogul lui Vizionari
1. Atelierul Piticilor - Lucrari AT_Piticilor 117177
2. Jurnalul unei romance "americanizate"- si nu numai olguta12 53932
3. Bilantz olguta12 47901
4. J D E monica70 38149
5. A murit Laura! craciunitza 28974
6. Un nou inceput...(2) danangie 27394
7. scrisoare catre mama Picasso 22115
8. Curiozitate! Ana68 21452
9. Povestea lui bebe 2 continua buburuza2013 20105
10. Moartea lui Metaforel olguta12 20022

post an entry in your weblog   Jurnalul lui Picasso  Ultimile 50 de mesaje     Vizualizare ca mesaj normal (pentru editare)
Necunoscut
Picasso
scrisoare catre mama
Acest mesaj a fost trimis de Picasso pe data de 27/03/2006 la 15:53 .:. 22116  vizionari .. Exista 20 raspunsuri la acest anunt
Nu stiu daca vreodata maicuta mea draga va ajunge sa citeasca aceste rinduri...Simt nevoia sa le scriu,sa golesc preaplinul inimii.Scriu de dor,atita dor...ma arde si ma doare...mi e dor si ma doare.Mi e dor de piinea ta buna coapta in cuptor de pamint,mama,mi e dor de cafeaua,,vorbita,, din diminetile in care ma trezeam in casa ta,mi e dor de mirosul gradinii tale,de placintele cu dovleac...si mi e dor,cumplit de dor de mingiierea ta mama.Diminetile in care ma trezesc si vad un plic cu scrisul tremurat in cutia cu scrisori imi salta inima de bucurie,rid si pling ,si vorbesc...da,vorbesc cu tine mama!Iti spun ca as vrea sa fiu linga tine sa ti sarut miinile cu care mi ai scris si care m au crescut cu atita drag,sa ti sarut ochii ce nu s au uscat de lacrimi nici noaptea in somn de cind am plecat,sa ti sarut fruntea incretita de atita grija...si sa te mingii asa cum ai facut o tu atitia ani.De 1 martie mi ai trimis intr un plic 3 ghiocei din gradina ta spunindu mi ca mi trimiti primavara intr un plic.Am vrut sa ma bucur dar am plins,am plins pina la epuizare.
Acum stiu ce simte o mama cind copilul ei sufera,caci sint mama la rindul meu.As vrea sa am puterea sa opresc timpul ca puiul meu sa nu plece niciodata de linga mine asa cum am facut o eu,dar stiu ca este imposibil.Ma mingii cu gindul ca am avut ce invata de la o mama buna ca tine.Intotdeauna m ai ajutat sa merg pe drumul drept,sa vad lumina cind eu vedeam doar intuneric,sa zimbesc cind sufletul imi plingea;ai plins ,ai ris cu mine,te ai rugat in genunchi la Dumnezeu pt viata mea de atitea ori...Nu mi amintesc vreodata sa mi fi spus vreo vorba rea.Chipul tau blind imi incalzeste inima.Nu stiu daca vor exista vreodata cuvinte indeajuns de frumoase pt a ti multumi.Si de fapt ,nu vreau cuvinte:vreau sa te string in brate,iar miinile tale mici si muncite sa ma mingiie asa cum au facut o de fiecare data cind ma durea inima.MI E TARE DOR DE TINE,MAICUTA MEA SCUMPA!

Trimite reactia ta
Next page
# /2  

addinel
membru junior

Posted 27/03/06 @ 16:29 Reply with Quote
am citit si nu ma pot abtine din plans. imi plang dorul de scumpa mea mama care niciodata nu imi va mai scrie si nu ma va mai mangaia pe cap si nu imi va mai zice nici o vorba... mi-e dor dor dor si o astept, ca in fiecare seara, in vis.

nunta mea
Back to top

My_Lady0091
THE EAGLE UPON THE LION

Posted 21/10/09 @ 19:42 Reply with Quote
frumos...


__________________________
alina 34 saptamani marie rebecca ayanna
Back to top

Lorikay
membru junior

Posted 22/10/09 @ 10:31 Reply with Quote
Felicitari mamei tale ca a crescut un copil care sa scrie astfel.
Mi-as dori ca si fetita mea sa poata sa gandeasca, candva, astfel despre mine.
Inca o data mii de pentru mama ta.
Back to top

Picasso
membru incepator

Posted 26/10/09 @ 06:26 Reply with Quote
Va multumesc pentru cuvintele frumoase.
Inca mai plang de cate ori o citesc,caci dorul nu s-a stins.In curand voi avea sansa sa o strang din nou in brate.Si-i multumesc Domnului pentru asta.
Lorikay,multumesc.Sunt sigura ca si fetita ta va gandi la fel,caci are o mama care ii va arata ce inseamna dragostea de parinti,asa cum au facut-o si parintii mei.

picasso ,mamica de baieti cucuieti
Back to top

ralualexandrei
Closca sefa

Posted 26/10/09 @ 12:23 Visit ralualexandrei's Homepage Reply with Quote
Bucura-te de ea Picasso,bucura-te asa cum eu nu o sa ma mai pot bucura niciodata...

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3
Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!



Back to top

Picasso
membru incepator

Posted 27/10/09 @ 09:16 Reply with Quote
Ralualexandrei imi pare rau ca ti-ai pierdut mama.Cred ca este o suferinta inimaginabila.Ce sa-ti spun...fruntea sus si gandeste-te ca ea este cu tine in fiecare zi , chiar daca nu fizic vorbind.
De curand eu l-am pierdut pe tata,in august.Stiu ce inseamna durerea de a fi parasit de cineva atat de drag sufletului.Nu mi-am revenit din soc nici pana acum,cu toate ca stiam ca este bolnav, ca sfarsitul va veni intr-o zi.Nu am putut accepta ideea.Iar acum ,nu e zi sa nu plang.L-am iubit enorm ,ii simt lipsa inimaginabil de mult...mi-e atat de dor de el..

picasso ,mamica de baieti cucuieti
Back to top

ralualexandrei
Closca sefa

Posted 27/10/09 @ 09:44 Visit ralualexandrei's Homepage Reply with Quote
Intradevar Picasso ,sufar si am sa sufar poate mereu de aici inainte insa am 3 iezi cucuieti+1 asa ca trebuie sa merg inainte.Imi pare rau pt tatal tau si tie trebuie sa-ti fie greu..

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3
Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!



Back to top

RalucaAlexa
membru junior

Posted 29/10/09 @ 13:56 Reply with Quote
un mesaj extraordinar. Nu stiu ce-as mai putea spune!
Esti minunata!
Si mii de flori pt mama ta!


mami de Micalea Picalea, alias Piculin :)))
http://family.webshots.com/album/573334973EfiPzd?start=0

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=144183
Back to top

AlinaBu
membru junior

Posted 30/10/09 @ 23:50 Reply with Quote
superb! cu toate ca am o varsta frageda acest mesaj mi-a deschis ochii sa vad ca defapt mama nu imi vrea raul ! ESTE SUPERB SI EDUCATIV ! Si sentimentele tale au devint acum si sentimentele mele pentru MAMA ! Cu toate ca o admir mult nu era de ajuns pana nu am citit acest mesaj ! Este extraordinar

Andra 7+

Rodul Iubirii:X
Back to top

Picasso
membru incepator

Posted 04/11/09 @ 06:34 Reply with Quote
Ralualexandrei inca odata iti multumesc.Bucura-te cat poti de iezisorii tai,caci vor creste si te vor lasa singura,alegand drumul vietii lor.Trebuie sa mergem inainte,indiferent de greutatea crucii ce ne-a fost data.Numai bine iti doresc .

picasso ,mamica de baieti cucuieti
Back to top
# /2  
 Mesaj nou   Raspunde la mesaj
Next page