Cele mai citite bloguri
Nr. Blogul lui
1. olguta12
2. Elise
3. AT_Piticilor
4. andruskandu
5. notquiteso
6. mamitzica
7. mama42
8. Luciala
9. sofia_misicu
10. craciunitza
Cele mai citite mesaje de blog
Nr. Mesaj Blogul lui Vizionari
1. Atelierul Piticilor - Lucrari AT_Piticilor 117178
2. Jurnalul unei romance "americanizate"- si nu numai olguta12 53933
3. Bilantz olguta12 47902
4. J D E monica70 38151
5. A murit Laura! craciunitza 28974
6. Un nou inceput...(2) danangie 27394
7. scrisoare catre mama Picasso 22116
8. Curiozitate! Ana68 21453
9. Povestea lui bebe 2 continua buburuza2013 20105
10. Moartea lui Metaforel olguta12 20023

post an entry in your weblog   Jurnalul lui buburuza2013  Ultimile 50 de mesaje     Vizualizare ca mesaj normal (pentru editare)

buburuza2013
Povestea lui bebe 2 continua
Acest mesaj a fost trimis de buburuza2013 pe data de 03/04/2013 la 17:55 .:. 20106  vizionari .. Exista 2 raspunsuri la acest anunt
Din ziua in care am aflat ca sunt insarcinata am fost bombardata cu tot felul de ganduri , oare cand nasc ? ca va fi baiat sau fata ? noi ne dorim fetita avand in vedere ca primul bebe este baietel ; voi avea o sarcina la fel de usoara ca si prima ? si.... cu multa rabdare si incredere ca totul va fi bine am inceput sa am si primele greturi de dimineata , varsaturi in cursul zilei , pe care la prima sarcina nu le-am avut.
Prima vizita la ginecolog a avut loc la camera de garda la 6 saptamani , deoarece am avut o mica secretie usor maronie , am fost linistita ca totul este in regula si am primit niste ovule pe care le-am luat pana in saptamana 14.
Urmatoarea vizita la ginecolog a fost programata la 7-8 saptamani din nou ecografie si analize de sange pe care le-am trecut cu nota 10 .
Intre timp Luca a inceput sa stie ca mami are un bebe in burtica si chiar il pupa noaptea la culcare , tot Luca ma ajuta sa trec peste momentele mai neplacute cand poate nu aveam chef sa ma ridic din pat sau starea de neliniste pana cand primeam rezultatul la analize

Trimite reactia ta
 

buburuza2013
nou venit

Posted 12/04/13 @ 20:43 Reply with Quote
A doua vizita la ginecolog am avut-o la 12 saptamani unde am executat si o ecografie , doamna doctor mi-a spus ca totul e ok si un mic amanunt , un mic amanunt care ne va schimba viata definitit .... s-ar putea ca bebe 2 sa primeasca un nume de BAIETEL...un nou baietel in familia noastra , un fratior pentru Luca si o bucurie imensa pentru parintii lui.
Incepand cu intrarea in trimestrul II de sarcina micile neplaceri ( greata , varsaturi si pofte ) s-au rarit disparand treptat pana in saptamana 15 - 16.
Starea de bine si starile de nerabdare se intersecteaza , tresaririle la orice senzatie pe care o am in stomac " oare a miscat " oare o sa fiu atenta si o sa percep cand a miscat pentru pentru prima data ..
Back to top

buburuza2013
nou venit

Posted 21/04/13 @ 11:44 Reply with Quote
Din pacate urmatoarea vizita la medic a fost una neprogramata , am avut unele dureri de burtica vre-o 2-3 zile si m-am hotarat sa merg la cabinet , dar din fericire totul este ok , doamna doctor mi-a recomandat no-spa si acum totul este in regula . Astept cu nerabdare urmatoarea data cand voi merge pentru ca voi afla cu exactitate sexul copilului. . Burtica a iceput sa creasca la fel si greutatea mamei care in saptamana 17- 18 a luat deja 3-4 kg.
Back to top
 
 Mesaj nou   Raspunde la mesaj