Cele mai citite bloguri
Nr. Blogul lui
1. olguta12
2. Elise
3. AT_Piticilor
4. andruskandu
5. notquiteso
6. mamitzica
7. mama42
8. Luciala
9. sofia_misicu
10. craciunitza
Cele mai citite mesaje de blog
Nr. Mesaj Blogul lui Vizionari
1. Atelierul Piticilor - Lucrari AT_Piticilor 117178
2. Jurnalul unei romance "americanizate"- si nu numai olguta12 53933
3. Bilantz olguta12 47902
4. J D E monica70 38151
5. A murit Laura! craciunitza 28974
6. Un nou inceput...(2) danangie 27394
7. scrisoare catre mama Picasso 22116
8. Curiozitate! Ana68 21452
9. Povestea lui bebe 2 continua buburuza2013 20105
10. Moartea lui Metaforel olguta12 20022

post an entry in your weblog   Jurnalul lui Ana68  Ultimile 50 de mesaje     Vizualizare ca mesaj normal (pentru editare)
Necunoscut
Ana68
Curiozitate!
Acest mesaj a fost trimis de Ana68 pe data de 26/07/2005 la 23:38 .:. 21453  vizionari .. Exista 114 raspunsuri la acest anunt
26 iulie 2005- Gasesc anuntul cu jurnalul aici pe forum...Interesanta idee,imi place...Functioneaza?Sunt tare curioasa!Abia astept sa scriu urmatoarea impresie.

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Trimite reactia ta
Next page
# /12  

admin
Florin

Posted 26/07/05 @ 23:39 Visit admin's Homepage Reply with Quote
inca nu am terminat developmentul
Admin
Back to top

Ana68
Supercalifragelistic

Posted 26/07/05 @ 23:40 Visit Ana68's Homepage Reply with Quote
Uite ca functioneaza!Asa pot sa scriu in continuare in jurnal?Postand reactia mea?!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana
Back to top

Ana68
Supercalifragelistic

Posted 26/07/05 @ 23:49 Visit Ana68's Homepage Reply with Quote
Scuze!
Se pare ca sunt mai rau decat un copil....Asa e cand ai jucarica noua!Scuze!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana
Back to top

loreema24
Mami fericita+dep de DC

Posted 27/07/05 @ 00:03 Visit loreema24's Homepage Reply with Quote
Functioneaza!!!
Eu am deja jurnal!Deci sigur functioneaza.




www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50485" target="_blank">Povestea Loreemei www.babysfirstsite.com/LoreemaMariaVlad" target="_blank"> Site Loreema
Ramona & Loreema (6 sept 2004)
Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !
Back to top

admin
Florin

Posted 27/07/05 @ 00:38 Visit admin's Homepage Reply with Quote
da acum functioneaza! Distractie placuta!
Back to top

Ana68
Supercalifragelistic

Posted 27/07/05 @ 21:46 (Edited 27/07/05 @ 21:48) Visit Ana68's Homepage Reply with Quote
Florin,multam'!
Loreema,vad ca circuleshte si benzineshte!Super....
Na,pai sa mai scriem oareshce!
27 iulie 2005- Tare cald ,nenicule!Canicula, mon cher!
Si uite asa ne amintim de nenea Caragiale...
A trebuit sa iesim dupa-amiaza,asta insemnand ore 18.30,pana la piata...A fost cumplit!Sufar din cauza caldurii,de cand m-am mutat in Timisoara.Stateam si ma gandeam:daca eu la ora 18.30 simteam ca nu am aer sa respir,ce au facut oamenii care au trebuit sa iasa in jurul ore 14?! Cumplit!
Stam in casa....Geamuri deschise peste tot....Numai copiii nu se sinchisesc,important ca exista maidanul si mingea de fotbal...
Ce frumos era:copil fara griji!
Na,cam atat!.....Ma mai gandesc.

Ana-Maria,mami deAlex&Luana
Back to top

Ana68
Supercalifragelistic

Posted 28/07/05 @ 11:36 (Edited 28/07/05 @ 11:37) Visit Ana68's Homepage Reply with Quote
28 iulie 2005 - Uf!Ce caldura!
Cand ma gandesc ca ai mei de acasa,de la Constanta merg la plaja si se balacesc in mareee.....ma apuca plansul....Cine m-o fi pus sa vin la Timisoara?! Eeeeee!!!!Stiu eu cine,de aia zic asa,chestia asta,in doru' lelii!....
Am gatit,am zis ca daca ma apuc mai de dimineata e mai bine....Sanchi!Tot sauna cu rochia de casa pe mine am facut!
Mare activitate aici pe forum....Nu vreau sa fiu rea,dar ma intreb si eu,asa....oare de ce gasesc variatiuni de titlu de subiecte cu acelasi continut?!....Uneori scriu si eu,dar parca mi se pare un pic ciudat sa ma tot repet....Hai ca am impresia ca ma afecteaza caldura!
Si Luana,mititica,sufera de caldura....Punem cadita pe balcon si...da-i bataie la balaceala!Ce mi-ar place sa pot sa mai fiu si eu ca ea...Azi a implinit 1 an si 9 luni....Trece timpul...
Ieri am facut o selectie prin pozele noastre.Ma uitam la pozele Luanei de cand avea 5 zile,apoi la cele de la o luna,doua luni....pana in prezent.....Doamne!Ce cresc copiii astia! tare s-a mai schimbat!Si Alex:ieri-alaltaieri avea moaca de fetita,acum....hm....a crescut,prinde moaca de flacau!Ce sa mai zic,ca are si pretentii:vrea gel pe par,freza cu parul ciufulit in sus,spray antiperspirant....
Hai ca plec sa mai colind pe forum!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana
Back to top

Ana68
Supercalifragelistic

Posted 28/07/05 @ 17:51 Visit Ana68's Homepage Reply with Quote
Tot azi...28.07.2005

Luana incepe sa se obisnuiasca,incet-incet cu facutul la WC....Uraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!
In sfarsit vom face economie la pampersi...

Ana-Maria,mami deAlex&Luana
Back to top

Ana68
Supercalifragelistic

Posted 29/07/05 @ 12:15 Visit Ana68's Homepage Reply with Quote
28 iulie 2005....Tot caldura mare...Alex a fost certat de dimineata...Incep problemutele,spiritul de fronda,rebeliune....senzatia de independenta.....Am pus-o!ma gandesc cu groaza!oare de ce nu poate asculta din prima ce are de facut,fara sa mai comenteze si sa ne mai certam?Tragic e ca ne implicam toti 4!
CE ZI!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana
Back to top

Ana68
Supercalifragelistic

Posted 31/07/05 @ 11:51 Visit Ana68's Homepage Reply with Quote
31 iulie 2005 - Uite ca a trecut si iulie....Vine august si inca putin si o luam de la coada.....Adica incepe scoala.Alex a trecut a III-a.Si iar ma minunez cum zboara vremea.parca ieri-alaltaieri il duceam la grupa mica....cu plansete si tanguieli....
Acum ii vine randul Luanei:din toamna merge la cresa...Parca mi-e frica!Eh,unde nu voi mai fi cu ea zi de zi,cred...Inca ne chinuim sa obisnuim fata sa ceara la wc cand ii vine.....cand o cheama natura,cum spune tata-su.
Inca ne "ucide" caldura asta.ieri au fost 40 de grade la umbra....Asa imi doresc sa fiu acum acasa,la mare....
Sora mea zicea ca a stat 3 ore in apa....Imi face in ciuda!
Culmea e ca de la caldura asta ne-au aparut bubite rosii tuturor....si mari si mici,pe ceafa,pe piept....Asudam atat,de zici ca suntem permanent sub dus.
Fac si eu o observatie:nu prea se inghesuie lumea la creat albume....Sau mi se pare mie?

Ana-Maria,mami deAlex&Luana
Back to top
# /12  
 Mesaj nou   Raspunde la mesaj
Next page