Cele mai citite bloguri
Nr. Blogul lui
1. olguta12
2. Elise
3. AT_Piticilor
4. andruskandu
5. notquiteso
6. mamitzica
7. mama42
8. Luciala
9. sofia_misicu
10. craciunitza
Cele mai citite mesaje de blog
Nr. Mesaj Blogul lui Vizionari
1. Atelierul Piticilor - Lucrari AT_Piticilor 117324
2. Jurnalul unei romance "americanizate"- si nu numai olguta12 54201
3. Bilantz olguta12 48142
4. J D E monica70 38392
5. A murit Laura! craciunitza 29176
6. Un nou inceput...(2) danangie 27546
7. scrisoare catre mama Picasso 22243
8. Curiozitate! Ana68 21588
9. Povestea lui bebe 2 continua buburuza2013 20212
10. Moartea lui Metaforel olguta12 20181

post an entry in your weblog   Jurnalul lui Ana68  Ultimile 50 de mesaje     Vizualizare ca mesaj normal (pentru editare)
Necunoscut
Ana68
Curiozitate!
Acest mesaj a fost trimis de Ana68 pe data de 26/07/2005 la 23:38 .:. 21589  vizionari .. Exista 114 raspunsuri la acest anunt
26 iulie 2005- Gasesc anuntul cu jurnalul aici pe forum...Interesanta idee,imi place...Functioneaza?Sunt tare curioasa!Abia astept sa scriu urmatoarea impresie.

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Trimite reactia ta
Previous page | Next page
# /12  

Ana68
Supercalifragelistic

Posted 01/08/05 @ 18:47 Visit Ana68's Homepage Reply with Quote
01.08.2005 - Se pare ca caldura asta a afectat un pic stomacelul Luanei,caci face kk moale....Nu o doare burtica,cel putin nu arata asta...Partea rea e ca nu mai vrea mancarica.Azi nu a mancat pranzul...Vrea numai lichide si cat mai reci....Micuta de ea : plina de bubite rosii pe gat si piept si transpira.....
Alexu' vad ca nu are treaba:toata ziua bate maidanu'.Ce bine sa fi copil!
Azi am umblat cu Alex prin oras in cautare de cresa pentru mandra.Am gasit numai gradinite.Singura cresa gasita avea lacatul pus la poarta.Banuiesc ca e perioada de vacanta si de aia e inchis.Din cate stiu unele gradinite si crese se inchid in august.Mai incerc in septembrie.
Cred ca o sa ma apuce oleaca de disperare,caci o sa ma vad in fata faptului implinit:incepe serviciul,Marius isi va gasi si el servici ,iar Luana nu va merge la nici o cresa ca nu vor mai fi locuri....
Cam atat azi...


Ana-Maria,mami deAlex&Luana
Back to top

Ana68
Supercalifragelistic

Posted 06/08/05 @ 18:26 Visit Ana68's Homepage Reply with Quote
6 iulie 2005 - Aseara m-am intalnit cu o parte din pretenutele de pe DC....Frumos!Noi de cate ori ne intalnim radem la greu....E destinsa atmosfera,impartasim intamplari haioase ...Mai ales din cele legate de experienta nasterii,ca avem o pretenuta care trebuie sa nasca sau chiar a nascut....
Am avut musafiri la greu.....
Luana a fost cuminte ieri si azi...Stau si ma intreb ce o fi cu ea,caci nu pare schimbata sau sa dea semne ca ar fi bolnava....
Alex parca iar a luat-o razna:nu mai asculta,raspunde...ii spui sa faca ceva si nici nu aude....
Nush ce sa mai scriu...Parca imi pare rau ca am deschis jurnalul asta....Nu stiu ce sa scriu....
Las' ca ma mai gandesc!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana
Back to top

brendamitran
madam cutzit...[:D]

Posted 06/08/05 @ 22:03 Reply with Quote
De ce sa-ti para rau? Poti sa te descarci aici si sa scrii orice iti trece prin cap.Avantajul este ca poti scrie si ceea ce in alte imprejurari nu poti spune...
E ok! Da-i bice!

BRENDA
"Sint frunze care nu cad si clipe care nu se uita"
Back to top

elisor
membru senior

Posted 16/08/05 @ 02:38 Reply with Quote
Hai, Ana ca mie imi place cum scrii si citesc cu placere, dai inainte, scrie, cāte capitole zici ca are romanul? Ha, ha...


elisor
Back to top

Ana68
Supercalifragelistic

Posted 16/08/05 @ 18:45 Visit Ana68's Homepage Reply with Quote
16 august 2005 - Hai mey Elisor,chiar te fac sa razi?!Na, ca o sa continui,mey Brenda si Elisor si am sa scriu,cu toate ca....sincer...chiar nu stiu ce naiba sa mai scriu....
Pai,am mai scris altundeva,Alexandru aerianu' de baiatu' meu...inca nu realizeaza ca va incepe scoala curand.....Ploua cu cai verzi pe pereti...admira peisajul...
Iar pe Luana trebuie s-o inscriu la cresa....a le naibii birocratii...ce ma pot enerva chestiile de genul..."de la 1 iulie cresa/gradinita se inchide pentru curatenie si se redeschide la 15 august"....Si merge mandea la 16 august sa vada daca e deschisa cresa si....sanchi!...cresa e incuiata,ferecata....nimeni p-acolo....Si vine 1 septembrie,cand de fapt atunci se redeschide cresa/gradinita si merge tot omu' nestiutor sa-si inscrie copilu' si te izbesti de " ne pare rau,nu mai avem locuri" sau "inscrierile au avut loc in mai"...Si uite asa,am sa ma pregatesc cu punguta si am sa merg cu ploconeala...pentru un an de cresa...
Asa e : veniti la noi ca noi plecam...
Cochetam cu raceala....ba ne lasa,ba ne ia....ba cu muci,ba cu tuse...ba nu mai avem nik....
Fetele astea timisorene cam sunt plecate....imi lipsesc,ca e asa de liniste....pe acolo,pe la banatence....Mi-e dor de o intalneala,cu bancuri si rasete....cu povesti haioase si sfaturi date de la ale mai batrane si mai trecute prin viata,la cele mai tinerele si mai tematoare....viitoare sau proaspete mamicute...
Tare mi-e dor de fetele astea...
Sunt multi oameni deosebiti aici,pe DC....Ce frumos ar fi sa ii pot aduna pe toti,odata,la un loc si sa ii cunosc pe toti....
Hai gata!La cat e de ud afara si la cata ploaie am vazut azi....e si normal sa ma inec in butoiul cu melancolie....
Vine sera si imediat incep crestinii mei sa chitaie de foame.....
Pe curand!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Back to top

elisor
membru senior

Posted 17/08/05 @ 00:31 Reply with Quote
Ana Maria, mami de Alex&Luana, intradevar ca e o pb. cu cresele astea si la mine inBrasov mai sunt 3 in tot orasul si ma gāndesc si eu de pe acuma ce naiba fac peste <2 ani.
Chiar langa noi se dechisese o gradi super faina unde am vrut sa-l inscriem pe Andreas acum 4 ani (in 12.09 o ia si el din loc catre invatatura, sa dea domnu sa ii placa si sa aiba rabdare, ca la cāt bate maidanul!!!) si cam asa a fost: am fost prin iarna si ne-a zis sa venim in mai, in mai, nu, haideti in sept, iar in sept. hopa, nu mai sunt locuri. Ciudate miscari de trupe au mai avut loc, cam asa ceva ni s-a intāmplat si acum cu liceul de arta (muzica) unde am vrut sa-l inscriem, dar asta e o alta poveste!
Sanatate si noapte buna!

Eli, mami de Bianca 13.06.2005 si de Andreas 17.08.1998

elisor
Back to top

Ana68
Supercalifragelistic

Posted 17/08/05 @ 11:33 Visit Ana68's Homepage Reply with Quote
17 august 2005 - Elisor,maaaaare dreptate ai....Ce sa facem?Trebuie sa ne adaptam conditiilor....ca inca nu am auzit pe careva sa faca scandal...O ducem tot asa....
La noi e iar cu muci multi si tuse....
Azi nu e o zi prea buna pentru mine....nu stiu,ca nu sunt in apele teritoriale....
Alex continua sa faca cum il taie capu'....
Hm....pe mai tarziu!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Back to top

Ana68
Supercalifragelistic

Posted 28/08/05 @ 00:55 Visit Ana68's Homepage Reply with Quote
28 august 2005 - Luana mea a implinit 1 an si 10 luni....azi,ca e deja 01.45...
Se pare ca prea multa cafea duce la insomnie...
Maine vine o tanti ,sa o cunoastem,pentru a fi bona la Luana...Iuuu,am niste emotii...Si Marius e plecat ....ca ma bazam pe el sa fiu mai tare...Nah,ca n-a fost sa fie...
Aseara l-am certat pe Alex,ca nu asculta si ca, comenteaza...si ca multe altele...i-am vorbit foarte dur si s-a culcat cu lacrimi in ochi...Imi vine sa ma dau cu capul de pereti pentru asta...Poate de aia nici nu mi-e somn,ca ma mustra constiinta.... Deja am senzatia ca s-a cam obraznicit...sau poate nu....Chiar nu stiu cum sa caracterizez comportamentul lui ...mai degraba e ca o fronda:zic ca tine,fac ca mine...ma enerveaza cumplit ca nu asculta si ca mai si comenteaza pe deasupra...
I-am zis sa inceapa sa se mai schimbe in comportament,altfel va suporta consecintele...L-am intrebat daca ii place sa fie certat mereu si uneori altoit...A zis ca nu,normal...incerc sa inteleg ce vrea,mereu il intreb si il indemn sa imi spuna.Zice ca ii e frica.Ii spun si ii exemplific clar ca de cate ori a fost sincer cu mine,i-am raspuns sincer,fara sa ne certam,fara sa ridic vocea....chiar am ras si am glumit...Si minte.Asta imi usuca orice urma de ratiune din creier...Parca mi se pune negru in fata ochilor cand il aud cum baga din top...ca nici macar nu stie sa minta cu trebuie,spune niste gogosi....de il bufneste si pe el rasul...
Hmmm...tare rau imi pare ca l-am certat asa tare....Ne impacam maine si totusi parca nu e bine una rece,alta calda...Dar unde sa gasesc linia de caldut?sau nuanta de gri?....
Am senzatia ca deja am obosit....As vrea si eu 24 de ore ,numai pentru mine,in care doar sa aud cum creste iarba....Oare e posibil?
Copiii astia ai mei,care-mi sunt lumina ochilor,uneori ma aduc in pragul irationalului....

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Back to top

iren
Sadicä, dar nu ma tratez

Posted 28/08/05 @ 01:08 Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ana68

Am senzatia ca deja am obosit....As vrea si eu 24 de ore ,numai pentru mine,in care doar sa aud cum creste iarba....Oare e posibil?
Copiii astia ai mei,care-mi sunt lumina ochilor,uneori ma aduc in pragul irationalului....

Ana-Maria,mami deAlex&Luana





S'mor io de nu gindesc la fel, siamez kiar! Shi aia cu dooshpatru de ore, shi aia cu killer instinct
Mai zi, ca le zici frumos

Iren dubla mamica Bogdanelu nazdravanu si Julia turbo
pozne


In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.
Back to top

Ana68
Supercalifragelistic

Posted 28/08/05 @ 14:11 Visit Ana68's Homepage Reply with Quote
28 august 2005 - Uite ca nu sunt singura mama din lumea larga care are nevoie de o pauza....Macar atat,ma consolez ca am partenere de suferinta!
Hm...ne-am impacat...cam degeaba...tot asa : Alex nu mai tipa,Alex las-o pe Luana in pace,Alex nu te mai stramba ,Alex nu mai face ca oligofrenu',Alex scrie si tu o poveste,Alex descalta-te,Alex ia-ti sosestele pe picioare,Alex spala mainile,Alex in sus,Alex in jos...
Apoi incep :Luana nu mai tipa,Luana nu ai voie acolo,Luana nu mai trage fata de masa,Luana da-te jos de pe scaun ca ai sa cazi,Luana ai grija cum mergi,Luana iei bataie,linisteste-te,Luana hai la nani,vino o data,Luana hai sa te spal pe manute si nu mai miorlai...Luana in stanga si in dreapta....
Pai cum sa nu ajungi sa iti doresti macar o clipa de liniste asurzitoare??????
In fine,cautam bona pentru Luana...Tanti de azi mi-a tras tzeapa:a zis ca vine si nu a mai venit ,iar eu am stat o ora si am asteptat - cred ca scria pe fruntea mea "fraier" - si am aflat ca avusese o problema in familie...Uf!
De luni iar program cu tantiile, sper ca nu imi vor trage si ele clapa...
Abia astept sa vina Marius acasa...Lipseste de mai bine de 24 de ore,interes de servici....Uneori,cand e acasa....as vrea sa plece macar o ora si sa stau in liniste....Omul asta e ca argintul viu...Ma mai si minunez cu cine seamana Luana...Dar realizez,cand nu e acasa, ca e dificil fara el....Imi lipseste mult!Nu neaparat pentru faptul ca ma ajuta in casa...hm...asa,sufleteste si ...nush cum sa ma exprim...Cred ca se potriveste asta:"rau cu rau ,dar mai rau fara rau".
Si a mai trecut o saptamana.....


Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Back to top
# /12  
 Mesaj nou   Raspunde la mesaj
Previous page | Next page