40 de praline belgiene

40 de praline belgiene | Autor: ardeiash

Link direct la acest mesaj



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57396&whichpage=1" target="_blank">1 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61811&whichpage=1" target="_blank">2 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64235&whichpage=1" target="_blank">3 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71198&whichpage=1" target="_blank">4 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72830&whichpage=1" target="_blank">5 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74115" target="_blank">6 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75481&whichpage=1" target="_blank">7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39



Faceti cunostinta cu:


Anamana123 - Bruxelles - 18.03.1976/peste - mamik de Mariuk(11.03.2007)
Oanademunck - Bucuresti - 04.04.1978/berbec - psiholog - 'mamik' de catelus pufos Wisky
Miri_mik - Baia Mare/Bruxelles - 29.04.1977/taur - profa de engleza/mamik de Bruno (28.02.2006) si de Sacha(08.01.2008)
Simonette - Bucuresti/Bruxelles - 07.05.1974/taur, maseur + nevasta ideala - mamik de Luca(02.02.2006) si de Yannis-Cristian (13.02.2008)
Alra - 30.05.1975 - mamik de Laura (06.02.2006)
Pisoi3 - Bruxelles, 27.06.1976/Rac-traducatoare - mamik de Mark (16.01.2006) si de motaneii frumosi Oscar (ianuarie 2001), César (iunie 2004) si Yodi (iunie 2006)
Nora - Bruxelles , 4.07/Rac - mamik de 2 baietei : Andrei(20.04.1999) si Victor (12.07.2001)
Danyelana - Buzau/Louvain la Neuve -23.07.1978 /leu
Morgane - Constanta/Brugge - 09.09.1967/fecioara - mamik de Bianca (27.05.1994)
Pralinele belgiene - 13.09.2005
Scumpi - Bucuresti / Antwerpen - 27.09.1982/balanta - mamik de Sebastian(29.07.2008)
Melinav - 29.09 - Bucuresti/Bruxelles - mamik de Andrei(02.01.2001)
Carmita_baby - Bucuresti/Antwerpen - 8.10.1980/balanta - 'mamik' de motanik Mello
Ardeiash - 21.10.1967 - Constanta / Bruxelles - mamik de Andru
Bepii - Mangalia / Mechelen - 7.11.1960/scorpion - secretara - mamik de Denis(27.09.1980)
+ 1 motanel
MadyG - Constanta / Bruxelles - 8.11.1978. profa de engleza - mamik de Marie-Dominique(09.10.2007)
Mihaela1171 - Bucuresti/Kampenhout, 28.11.1971/Sagetator, economist...rontaitor de cifre; mamik d-ra Monica(18.03.2000)
Ror - Bucuresti/ Antwerp - 13.12.1969/Sagetator - economist
NinaM - Bucuresti / Bruxelles - 29.12.1976, mamik de 2 teroristi mici Alex(22.12.2002)si Reina(18.08.2005)
Antoanela23 - mamik de Sonia(22.06.2007) si Victor (08.102005)
Veronica75 - Bruxelles - mamik de Alice - Dorotheea

Link-uri importante :

Ambasada romaniei la bruxelles
www.brusselsairport.be/" target="_blank"> aeroportul brussel + www.charleroi-airport.com" target="_blank"> aeroportul charleroi
www.stib.be" target="_blank">transport in comun www.stib.irisnet.be/FR/31000F.htm" target="_blank"> plan metro brussel www.b-rail.be/nat/F/" target="_blank"> trenuri si rer-uri
www.agers.cfwb.be/citoyens/annuaires/fondam/index.asp " target="_blank"> scoli
www.mgbru.be/fichier.html" target="_blank">medici de familie brussel www.easyexpat.com/bruxelles_fr/sante_assurance-privee.htm" target="_blank">asigurare medicala
www.monarchie.be/fr/visit/greenhouse/index.html " target="_blank"> monarhia din belgia
romani in belgia www.mitropolia-paris.ro/?subject=parohii/index&Belgia#Gent%20-%20Aalst" target="_blank"> biserici ortodoxe in belgia
www.pagesdor.be/displayhome.ds jsessionid=E737A7710427BE29774CC61B960E3F0B " target="_blank"> pagini aurii belgia
www.viamichelin.fr/viamichelin/fra/htm/div/carte/Belgique-cartes" target="_blank"> harti, itinerare
www.viamichelin.fr/viamichelin/fra/htm/div/carte/Belgique-cartes" target="_blank"> meteo belgia
www.rombel.com/forums/viewtopic.php?f=2&t=6233&view=unread#p61417" target="_blank">ziare belgiene
www.idj.be:16080/gratos/ " target="_blank"> loisirs1 www.liensutiles.org/loisb.htm" target="_blank">loisirs2 www.opt.be/listes/brussel_evenements/NL/B/E/liste.html br / " target="_blank">loisirs3 www.atraxions.be/FR/Atraxions.asp?Lang=%22FR%22" target="_blank">atraxions www.trabel.com/brussel/brussels-nightlife.htm" target="_blank">loisirs4 www.quefaire.be" target="_blank"> loisirs5
Info despre cateva orase ale belgiei:

www.nekkerhal.be" target="_blank">mechelen www.tourismebelgique.com/villes_arts_belgique/anvers.htm" target="_blank">anvers, brugge, gent, louvain
ce puteti vizita in brussel:
www.trabel.com/brussel/brussels-grand_place.htm" target="_blank">grand place brussel ; www.flowercarpet.be/" target="_blank">covorul de flori din grand place ; www.atomium.be/HTMLsite/dyn/eindex.html" target="_blank">atomium ;
www.pagoda.be/" target="_blank">pagoda ; www.bruparck.com/home_fr.asp" target="_blank">bru park ; www.eglisebruxelles.com/" target="_blank">biserica Buna Vestire www.catedrala.be" target="_blank"> Biserica Sf. Nicolae
celebrul georges

Hoteluri in brussel:

www.hotelformule1.com/gb/reservation/liste_hotels.shtml" target="_blank"> formula 1 www.etaphotel.com/etaphotel/fichehotel/gb/etp/5247/fiche_hotel.shtml" target="_blank">etap www.all-hotels.com/europe/belgium/brussels/brussels_1.htm" target="_blank"> cheap hotels www.chab.be" target="_blank"> chab hotel www.sleepwell.be" target="_blank">sleepwell hotelwww.hotelsabina.be" target="_blank"> sabina hotel www.hotel-derby.be" target="_blank">derby hotel www.hotels-belgium.com/airport/campanile.htm" target="_blank">hotel campanile aeroport

carnavaluri in belgia:

www.carnavaldebinche.be/page.php" target="_blank"> Binche www.malmedy.be/fr/carnaval.htm" target="_blank"> Malmedy www.aalst.be/default.asp?siteid=2&rubriekid=179" target="_blank"> Aalst

posturi tv romanesti live:

www.realitatea.net" target="_blank">realitatea www.antena1.ro/s/webcast/live_f.php" target="_blank">antena1 www.livetvcenter.com/antena_3_774.asp" target="_blank">antena3 www.tvr.ro/webcast" target="_blank">tvri
www.surfmusic.de/tv/otv-oglinda-tv,8705.html" target="_blank"> oglinda www.sanatateatv.ro/" target="_blank">
sanatateatv

reteta de cozonac

***********************************
si uite-asa , dragele mele am ajuns si la 40! pupici

aa sa nu uit.. o oferta de munca super tentanta .. cine se-nscrie? http://www.dhnet.be/infos/societe/article/288605/le-second-meilleur-job-du-monde-faire-du-shopping.html

s-auzim numai de bine! si

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bepii spune:

Wow, capitolul 40 !!!
La mai mare!!!
Va doresc un weekend super si va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninaM spune:

Buna fetele!
N-am mai scris de mult p-aici si ma gandesc ca e cazul...

Pt inceput,un calduros LA MULTI ANI sarbatoritilor,cu toate ca sunt in intarziere!Toate cele bune!

La noi situatiunea se prezinta bine,ne e dor de tati(care e plecat de o sapt in Tailanda si mai are de stat inca 10 zile in Japan),dar nah...Si pt ca m-am plictisit singura acasa cu copii o aduc pe mama la mine...yuppiiii....ajunge duminica!
Eu de cateva zile tusesc,ma doare stomacul,dar azi a fost nashpa rau....sper sa nu ma pricopsesc cu vre-o porceasca
Gata,va las ca tre sa bag nazdravanii la baie.
Va pup si un sf de saptamana pe placul vostru va doresc!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bepii spune:

Ninush, insanatosire grabnica, ai grija cu porceasca aia si mai ales cu copilashii.
Ce bine de tine ca vine mama ta in vizita.
Te pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Salutare bombonici,

Asa cum zicea si Tania, suntem deja la cap 40. Ce am mai scris de la primul mesaj timid trimis aici. Am ajuns sa ne cunoastem si sa devenim prietene. Va multumesc ca existati si va iubesc pe toate.

Ninet, imi pare rau ce esti bolnavioara. Ai grija de tine si sunt sigura ca daca va veni mami aici iti va fi mai usor.

Pupici la pralinutze.

Acum 29+ cu bb mic si scumpic Arthur

pozele mele


"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaela1171 spune:

Buna pralinutze

Ardeiash multumim penru noul capitol

Niutzuc super ca vine mami, rasfateala placuta ; imi pare rau ca nu te simti bine, te rog ai mare grija....este tare pacatoasa...; noi am tras-o rau cu Moni iar de ieri...an inceput din nou...iar febra de bate campii, oboseala, etc; azi i-au luat pana si analize de sange ....; ma rog, ideea este ca virozele astea cu nas care curge rau si tuse sunt de durata si nu prea ai ce sa le faci..; BAFTA sa te faci bine repejor;
Anutzuk ma bucur ca Mariuca se simte mai bine, multa sanatate si voua

Un week-end minunat tuturor, M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninaM spune:

Miha,sanatate multa Monicai...cand esti tu ca parinte bolnav,mai e cum mai e dar cand ai copilul bolnavior e groaznic...ti se rupe sufletul!Aveti grija de voi!
Eu sunt ceva mai bine,multumesc mult de mesaje!O asteptam pe mamaie sa vina ca parca ne-am pleostit rau (si eu si copii)de cand a plecat tati...si ne e dor de el.Cu mamaie aici trece timpul mai usor.
pupici si sanatate la toate pralinutele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora spune:

Miha, imi pare rau ca Monicutz e din nou bolnavioara, of, of... Va doresc sa treaca repede!

Azi biata mama a implinit 62 de ani...a fost...trist....mi-a fost tare greu sa-i spun "La multi ani"...in plus, nu s-a simtit bine toata ziua...copiii i-au cantat "Multi ani traiasca" si nici n-a putut raspunde...tata zicea ca a auzit, totusi...Ooof, Doamne...

Madi, cuvintele tale mi-au mers la suflet, iti multumesc frumos. Mult succes cu casuta...stiu prin ce treci, si noua ne-a fost tare greu la inceput...si nici acum nu am terminat ce avem de facut

Pupici multi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamana123 spune:

fete, mi-e dor de voi! sper sa ma relaxez la cap sa va scriu coerent. in sf, multumim lui Dumnezeu, maria e mai bine (nu mai face febra dar inca nu papa, n-are chef de nik)
multam mult de tel, suport


nina, fara tine eram in pom! stii cat te iub, da?

ana, mama Mariucai (11.03.2007)
varsta mariei



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scumpi spune:

Buna fetele,

Vad ca au inceput virozele si noi suntem raciti, mai precis Sebastian si io, puiul mic e cu muci, un pic de tuse, e cam mar-mar si pe mine ma ustura-n gat si am o stare generala nasoala

Ardeiash multumim pt. capitol nou

Nina multa sanatate . iupiii ce misto ca vine mami tau!

Miha insanatosire grabnica Monicai ! Offf saracuta, imi pare rau ca se repeta episodul

Danyelana am vazut pozele de la semnatura, ce gravidutza frumusica esti, super burticutza, pupam viitoarea mamica si pe bebe Arthur. Vii la Miha sa te vad si io?

va pup pe toateeeeeeeeeeeeeeeeeeee si un weekend super va doresc



Sebastian, baietelul nostru iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

sa scriu repede doo vorbe: noi tot in taramul lui obama. ca tiganii cu satra, suntem nomazi fara tara la americani. sa ma explic: surpriza domunului sot fu minunata dar nitel cam prost planificata asa ca am gustat din plin ceea ce numeste americanul traffic jam respectiv 3h blocati in mijlocul autostrazii in inima statului ny, si am ratat avionul spre casa. toate bune si frumoase, avem rezervare pe maine, asa ca daca toae zboara cum trebuie... poimaine suntem si noi acasa. abia astept!

ca va plangeti de boli... sacha a facut febra 4 zile la rand. nu vrea sa manance nik si ma dispera cu mutrele la lapte. l-am trecut pe antibiotic de la mine putere cand am simtit eu ca secretiile capata miros... ma rogm e vesel dar is e vad costitsele. asa ceva n-am mai experimentat. o sa treaca. pana una alta, aveti grija de voi si sa ne citim cu bine:))

miri_mik mami de bruno (28.02.2006) si de sacha (08.01.2008) si de... bebe rémy noah 16+
Povestea pseudo-nasterii
Povestea nasterii







Mergi la inceput