Durerea unei pierderi de sarcina (27)

Durerea unei pierderi de sarcina (27) | Autor: Pepsi

Link direct la acest mesaj

www.desprecopii.com/info.asp?id=891" target="_blank">
Durerea unei pierderi de sarcina - articolwww.desprecopii.com/info.asp?id=1134" target="_blank">
Pierderea de sarcina se poate preveni? - articol
cap.1 cap.2 cap.3 cap.4 cap.5 cap.6 cap.7 cap.8 cap.9 cap.10 cap.11 cap.12 cap.13cap.14cap.15 cap.16 cap.17 cap.18 cap.19 cap.20 cap.21 cap.22http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=99236 cap.23 cap.24 cap 25 cap 26

album foto

propuneri ptr noul titlu al subiectului :
1.Aspirante/gravidute dupa pierderea unui bebe
2.Mamici care au pierdut un bebe
3.Viata dupa pierderea unui copil
---------------------------------------------------------------------
Fetele care vor sa fie pe lista trebuie sa ceara ele va rog, ca nu toata lumea vrea sa fie pe lista, de aceea e pus cine doreste!Merci

Laura Ioana
41s, 30.03.2006, tripla circulara de cordon,12+

Ileana_marius
40s, 13.04.2006, vasa praevia, 27-04-2007 Mario Luca

Laliq
38s, 8.07.2004, lichid amniotic absent, Matei

IreneCAM
38s, transpozitia vaselor mari, 05.02-2007,Vladut-un mititel jucaus

Cristiana_ana
37s, 13.06.2006, motiv necunoscut, 33+

Msemcu
37s, 18.04.2006, nod de cordon, 13-05-2007
Petra, Maia si Mara

Jojo_miha
37s,preclamsie,un ingeras pe nume Amalia Nicoleta,30.10.200623+

Cristina26
24 noiembrie 2005 Paul, plecat la ingerasi in 04 iulie 200635+Ingrid Ecaterina

Lariana
35s, multiple malformatii,

Lia B
35s, 28-07-2006, membrane rupte, medici incompetenti 9+

Chantal
33s,07.08.2006, boala membranelor hialine,medici incompetenti

Hair
31s, membrane rupte,?

Sicuta13
28s, 13.03.2006, motiv necunoscut, un ingeras pe numa Alesia

Blueeyes2003
26s, 08.03.2006, preeclampsie severa,

Michelle81
24s, un ingeras mult iubit Katharina(26 octombrie 2006)

oana oana26
20s, sarcina gemelara,o fetita Corina si un baietel George incompetenta medic lipsa cerclaj,

Ella
19s, 10.07.2006, col deschis,

Della
19s, 02.05.2006, motiv necunoscut, 2007

Ále
18s, 11.04.2007, membrane rupte

Mcrissa
15s, 30.11.2006, sarcina oprita din evolutie.
---------------------------------------------------------------------
Pepsi
12s, 13.07.2006,sarcina oprita in evolutie,40+3 David

Joahnna
12s, 29 septembrie 2006, 24+

Gaby77
12s, 19.08.2006, sarcina oprita din evolutie,

Mi_a
11s, 23.11.2003, sarcina oprita in evolutie

Apollo
10s, SEU,

Nushulica
9s, avort spontan,

Andreea16
9s, 28.12.2005, motiv necunoscut,

Estecri
9s, motiv necunoscut , 12+

Ladymina77
9s, avort spontan, 07.11.2006

Irlandeza
9s, 26-02-2007, sac gol fara embrion 12+

Bubulina
8s, 19.07.2006, sarcina oprita in evolutie,

Vivela
8s, 13.09.2006, sarcina oprita in evolutie, 29+

Tanima_2002
8s, posibil IR-uri crescute Rares

Lidushka
7s, 7.02.2007, motiv necunoscut

Mihaela Amalia
7s, SEU 03.03.2007

Jocelyn
6s,? , 36+

Nadia1976
6s, 7.07.2006, SEU

Arthurana
6s, MTFHR, 29 aprilie 2007

Irda,
6s,09 decembrie 2006, sarcina oprita din evolutie, motiv necunoscut

Catty
6s,

mav,
6s, avort spontan, 9 ianuarie 2007,

Stancutza
5s,

Teo,
5s, motiv necunoscut, 21.03.2007, 4+

Bibyrox
4s, avort spontan,januarie 2007
_____________________________________________________________________
Nana
fosta aspiranta la titlu de mamica, acum 27+Razvan Andrei


Fruntea sus, suflete curate si minunate ce sunteti! Va rasari soarele si pe strada noastra!

Va tin pumnii la toate, sarcini usoare, bebei sanatosi, si fetelor care asteapta sa fie gravi le tin pumnii

Flavia 40+ David si mama lui Dominic 17 mai 2004
albumele de familie

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Della spune:

Draga Flavia, tu inca mai stai pe baricade? Am intrat si eu, asa, in fuga, sa vad ce-i cu tine. Doamne! Ai deja 40s+!!! Ma gandesc la tine tot timpul si iti doresc o nastere usoara si multa multa fericire .
Uite aici galerie si din partea mea

Pentru toate fetele cate un , si sa tinem pumnii la Flavia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

Cristina_Ana trebuie sa stai la rand ca asa este frumos. Flavia, apoi eu, apoi tu. Abea astept! M-am gandit mult la tine azi. Ma tot gandesc ca vine curand si 4 iulie cand se face un an de la moartea lui Paul. Ma apuca groaza cand ma gandesc....
Va pup dulce minunatelor.


What we have once enjoyed we can never lose... all that we love deeply becomes a part of us" - Helen Keller
Cristina mama ingerasului Paul

ingerasul meu Paul

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=b2d4d0366fd97a7fe09e3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet

34+ Ingrid Ecaterina si mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

cristina, bravo sint mindra de tine, bine ai facut ca ai deschis bagajul, va fi bine de data asta ai sa vezi!

mirelush, ma bucur ca-mi vei face in continuare galerie, ma ajuta tare mult, lasa va vii tu cu vestea buna in curind!

teo, da e mai greu, ca parca pina acuma citeva zile era ok, dar parca mi-a crescut burta brusc.....am pus 15 kg in sarcina asta, fata de 21 cu Dominic....caldura asta ma omoara, sint tare umflata, dar nu am de ce ma plinge ca am avut o sarcina fara probleme.....ceea ce-ti doresc si tie!

lau, macar stii in ce directie s-o apuci, ai raspunsuri, si cum spui si tu la treaba cu tine ca sa-ti vezi visul cu ochii!

della, merci mult de galerie, da, inca pe baricade, sotul meu imi zicea ca voi naste in direct pe forum!face bine sa va stiu linga mine, mai ales ca am aflat ca una din mamicile de la odisee are probleme cu inima fetitei ei si nu au vazut nimic la eco, si acuma necesita tratamente si ceva interventii chirurgicale si mergea la un medic renumit.....m-a apucat frica sa nu fie ceva ce nu s-a vazut la eco cu David, ca eu tot nu stiu de ce am pierdut sarcina.....

cristina26, sint alaturi de tine ptr 4 iulie, nu vei fi singura poate va fi mai usor, imi aduc aminte cind am vazut povestea ta pe forum nu erai inca la subiectul asta si am plins tare mult cind am vazut filmul, si acuma imi aduc aminte de senzatia aceea, era un ingeras de copil, si nu am mai avut curajul de atunci sa ma uit la film dar atunci l-am vazut tot de la cap la coada.....curaj mult nu mai ai de asteptat f tare si-ti vei tine printesa sanatoasa in brate!

va pup pe toate fetelor, aveti grija de voi, nu stiu de ce mi-a venit in minte povestea fetei care a murit la nastere mama Mariei.....

Flavia 40+ David si mama lui Dominic 17 mai 2004
albumele de familie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea16 spune:

Fetelor, va pup tare, nu prea am mai apucat sa scriu, dar sa stiti ca v-am citit.

Flavia, ma gandesc la tine in fiecare zi si mi-e frica sa nu ratez cumva nasterea lui David, asa ca verific cat de des pot. Te rog sa nu te gandesti la asemenea lucruri, David e sanatos, totul va fi bine! Acum ca stai acasa nu ai ce face si incepi sa te gandesti la lucruri negative??Tu esti modelul nostru de optimism, asa ca te rog sa nu lasi frica sa te cuprinda. Ma bucur ca Dominic se intelege bine cu ai tai. Cred ca esti foarte fericita sa ii ai langa tine, mai ales acum.

LauMeli, iti urez multsucces cu tratamentele, sper sa dea rezultatele dorite cat mai repede. Si eu cred ca incep cat de curand sa merg la doctor. M-am hotarat sa merg aici, sper sa se intample minunea cat mai repede.

Cristina, imi imaginez cat de greu ti-a fost sa te uiti prin lucrusoarele lui bebe. Ma bucur ca ai fost curajoasa si ai putut sa faci acest gest. Ce putin mai ai si tu, nu imi vine sa cred.

Mirela si Michelle, vreau si eu sa deschid Odisea de martie-aprilie. Mereu am visat sa nasc un copilas in aprilie sau mai...Ce frumos ar fi sa mi se indeplineasca dorinta!

Laura, ce ma bucur ca bebe e bine! Cum a zburat timpul!Sa ne tii la curent dupa ce vii de la eco.

Cristina26, stiu ca 4 iulie va fi o zi foarte grea pentru tine, noi suntem alaturi de tine. Durerea nu va trece niciodata, gandeste-te doar ca Paul este bine acolo sus, intre ingeri, si ca vegheaza asupra voastra.

TeoIrina, felicitari!!!!Sa ai parte de o sarcina cat mai usoara! Ma bucur mult de tot pentru tine!

Fetelor, eu sunt in perioada fertila, asa ca prestam de zor, sper sa se prinda. Peste doua saptamani plecam in Romania sa o botezam pe nepotica mea, de abia astept! I-am cumparat tot felul de lucrusoare minunate. Doamne, cred ca atunci cd voi avea un copil, il voi schimba din 2 in 2 ore. La cate hainute frumoase am vazut...Imi venea sa cumpar tot magazinul!

Va pup pe toate fara exceptie!




Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_oana26 spune:

buna dimineata si sa aveti o zi minunata
tinem pumnii fetelor cu burtici si ne rugam pt ele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teo2rina spune:

Flavia, draga mea, iar isi fac de cap hormonii cu tine. nu te mai gandi la prostii, te rog frumos, ce-ti veni cu Andreeea, mama Mariei?! stai cumintica ca nu ai de ce sa-ti faci probleme. odihneste-te ca ai nevoie multa de odihna. si daca te mai gandesti la asa ceva, pandesc pana dupa ce vei naste si iata ce te asteaptaaa:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teo2rina spune:

oana, taaaaare multi pentru tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_oana26 spune:

Irina, multumim pt pupici si pt toate gandurile bune
Noi suntem mai bine, de vreo 2 zile parca nu mai e sufletul asa de greu
Dar stiti de ce?
Vreau sa treaca timpul mai repede si sa incercam din nou
Nimic nu e prea greu sau imposibil, trebuie sa reusim
Ingerasii mei imi vor trimite un bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teo2rina spune:

Doamne, ce bine, Oana ca te gandesti asa!Bravo, va fi un nou inceput! si mie mi-e greu sa ma bucur de sarcina asta, tot timpul ma gandesc la celelalte doua, sunt mereu ingrijorata. dar trebuie sa ne asumam niste riscuri, caci altfel, eu una, nu cred ca as mai putea trai.Ma rog pentru tine sa fie bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_oana26 spune:

Asa e
Dupa sarcina pierduta in 2006 am avut inima cat un purice la cea de-a doua, dar cand am vazut ca am ajuns la 20 de sapt nu am crezut ca se mai poate intampla ceva rau
Acum o sa-mi fie frica din prima pana in ultima zi, asta daca DD va fi bun cu noi si ne va binecuvanta cu un copil
Nimic nu e mai crunt pe lumea asta decat sa-ti pierzi copiii, dar poate ca DD ii va iubi mai mult decat am fi facut-o noi, nu stiu ce sa zic
Nu mai caut raspunsuri, explicatii si nici nu ma mai intreb de ce mi s-a intamplat mie
Nimeni si nimic nu-mi va aduce copii inapoi
Trebuie sa fim puternice desi e foarte greu
Sa-ti dea Dumnezeu sanatate si sa ai parte numai de lucruri bune

Mergi la inceput