Durerea unei pierderi de sarcina (25)

Durerea unei pierderi de sarcina (25) | Autor: Pepsi

Link direct la acest mesaj

www.desprecopii.com/info.asp?id=891" target="_blank">
Durerea unei pierderi de sarcina - articolwww.desprecopii.com/info.asp?id=1134" target="_blank">
Pierderea de sarcina se poate preveni? - articol
cap.1 cap.2 cap.3 cap.4 cap.5 cap.6 cap.7 cap.8 cap.9 cap.10 cap.11 cap.12 cap.13cap.14cap.15 cap.16 cap.17 cap.18 cap.19 cap.20 cap.21 cap.22 cap.23 cap.24

album foto

propuneri ptr noul titlu al subiectului :
1.Aspirante/gravidute dupa pierderea unui bebe
2.Mamici care au pierdut un bebe
3.Viata dupa pierderea unui copil
---------------------------------------------------------------------
Fetele care vor sa fie pe lista trebuie sa ceara ele va rog, ca nu toata lumea vrea sa fie pe lista, de aceea e pus cine doreste!Merci

Laura Ioana
41s, 30.03.2006, tripla circulara de cordon,9+

Ileana_marius
40s, 13.04.2006, vasa praevia, 27-04-2007 Mario Luca

Laliq
38s, 8.07.2004, lichid amniotic absent, Matei

IreneCAM
38s, transpozitia vaselor mari, 05.02-2007,Vladut-un mititel jucaus

Cristiana_ana
37s, 13.06.2006, motiv necunoscut, 30+

Msemcu
37s, 18.04.2006, nod de cordon, 13-05-2007
Petra, Maia si Mara

Jojo_miha
37s,preclamsie,un ingeras pe nume Amalia Nicoleta,30.10.200620+

Sicuta13
28s, 13.03.2006, motiv necunoscut, un ingeras pe numa Alesia

Cristina26
24 noiembrie 2005 Paul, plecat la ingerasi in 04 iulie 200632+Ingrid Ecaterina

Lariana
35s, multiple malformatii, 3+

Lia B
35s, 28-07-2006, membrane rupte, medici incompetenti 9+

Chantal
33s,07.08.2006, boala membranelor hialine,medici incompetenti

Hair
31s, membrane rupte,?

Blueeyes2003
26s, 08.03.2006, preeclampsie severa,

Michelle81
24s, un ingeras mult iubit Katharina(26 octombrie 2006)

Ella
19s, 10.07.2006, col deschis,

Della
19s, 02.05.2006, motiv necunoscut, 2007

Ále
18s, 11.04.2007, membrane rupte

Mcrissa
15s, 30.11.2006, sarcina oprita din evolutie.
---------------------------------------------------------------------
Pepsi
12s, 13.07.2006,sarcina oprita in evolutie, 38+ David

Joahnna
12s, 29 septembrie 2006, 21+

Gaby77
12s, 19.08.2006, sarcina oprita din evolutie,

Mi_a
11s, 23.11.2003, sarcina oprita in evolutie

Apollo
10s, SEU,

Nushulica
9s, avort spontan,

Andreea16
9s, 28.12.2005, motiv necunoscut,

Estecri
9s, motiv necunoscut , 12+

Ladymina77
9s, avort spontan, 07.11.2006

Irlandeza
9s, 26-02-2007, sac gol fara embrion 9+

Bubulina
8s, 19.07.2006, sarcina oprita in evolutie,

Vivela
8s, 13.09.2006, sarcina oprita in evolutie, 26+

Tanima_2002
8s, posibil IR-uri crescute Rares

Lidushka
7s, 7.02.2007, motiv necunoscut

Mihaela Amalia
7s, SEU 03.03.2007

Jocelyn
6s,? , 33+

Nadia1976
6s, 7.07.2006, SEU

Arthurana
6s, MTFHR, 29 aprilie 2007

Irda,
6s,09 decembrie 2006, sarcina oprita din evolutie, motiv necunoscut 10+

Catty
6s,

mav,
6s, avort spontan, 9 ianuarie 2007, 5+

Stancutza
5s,

Bibyrox
4s, avort spontan,januarie 2007
______________________________________________________________________
Nana
fosta aspiranta la titlu de mamica, acum 24+Razvan Andrei


Fruntea sus, suflete curate si minunate ce sunteti! Va rasari soarele si pe strada noastra!

Va tin pumnii la toate, sarcini usoare, bebei sanatosi, si fetelor care asteapta sa fie gravi le tin pumnii

Flavia 36+ David si mama lui Dominic 17 mai 2004
albumele de familie

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Teo2rina spune:

multumim de capitolul nou si sper sa fie cu muuuuult noroc pentru toata lumea, sa ne aduca numai vesti bune,de .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Michelle, cred ca nu ai facut pozele publice, si de-aia nu se vad. Adica trebuie sa te duci pe undeva prin meniurile alea si sa bifezi si la poze si la album "public" in loc de "privat".
Se pare ca luna asta nu ai mai ratat ovulatia!!! Bravo, eu zic ca o sa ne dai vesti bune peste vreo 10 zile. De-abia astept sa ma bucur pentru tine!
Danangie, starile prin care treci tu acum le cunoastem cu toate foarte bine,din pacate. Durerea este inca foarte recenta si e normal sa ai caderi din cind in cind, zile in care ti se pare ca nimic nu e drept pe lumea asta si in care urasti pe toata lumea (in special pe alte gravidutze). Dar ai sa vezi ca incet incet o sa iti revii. Nu il indeparta pe sotul tau, el sufera aproape la fel de mult ca si tine. EU din pacate nu puteam vorbi nimic cu al meu, pentru ca refuza asta. Si acum, la sarcina asta, la inceput nu vroia sa vorbeasca deloc de bebe, de parca nici nu exista. Pentru el socul a fost cred ca mai mare decit pentru mine, care eram cit de cit pregatita si la ceva rau, dar el chiar nu isi imagina ca se mai poate pierde o sarcina in luna a 9-a. Sa nu eziti niciodata sa spui aici tot ce gandesti, pentru ca nimeni nu te poate intelege mai bine decit noi, cele care am trecut prin asa ceva! Eu sunt sigura ca dupa ce o sa iti vina CM-ul, starea ta de spirit o sa fie mult mai buna!

Cristina, 29+ si bebe scump

POZE
POZE BURTICA SI BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Flavia, cum a fost petrecerea lui Dominic? Nu ne pui si noua pozici, daca te rugam mult de tot???
Despre Mari zicea o fata ca a aparut la televiziunea din Iasi, intr-un reportaj, deci cred ca e bine si ea si printesele. Sora lui Mari, daca ne citesti, te rugam sa ne mai dai vesti despre cele patru fete scumpe!
Eu sunt mai optimista, pentru ca in ultimele zile nu prea am mai avut contractii dureroase, doar din cele nedureroase, care nu sunt asa de periculoase.Sa vedem joi ce zice medicul despre colul meu, care acum doua saptamani era foarte scurt, sper sa nu se fi scurtat si mai rau si sa fie nevoie sa ma interneze! Eu sunt destul de cuminte, am mai iesit si pe afara in week-end, dar doar asa putin, la o terasa!

Cristina, 29+ si bebe scump

POZE
POZE BURTICA SI BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Kalosalina, felicitari pentru sarcina!!!!
Sa dea Dumnezeu ca de data asta sa ai o sarcina perfecta si un bebe frumos, sanatos, cuminte si destept!!!!


Cristina, 29+ si bebe scump

POZE
POZE BURTICA SI BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

lau, iti tin pumnii sa fie luna asta, si Olaru am auzit ca e bun ca medic. sper ca ai reusit pina la urma sa dai si tu de un medic mai competent!saptamina asta ma mai duc 1-2 zile ca mai am dosare de terminat, si vreau sa las totul curat in spate!

ileana, bravo, ma bucur tare mult ca s-a ingrasat bine Mario, in primele luni si eu alaptam din 2 in 2 ore, pina iti creezi o rutina! sanatate multa si ma bucur tare mult ptr voi, meriti din plin toata fericirea! astept sa pui poze in albumul comun ca sa fie ca in visul meu, cit mai multe fete cu poze cu bebei in brate acolo!multumesc de urari ptr Dominic

liana, cum esti, mai ai hemoragie?mie dupa chiuretaj mi=a zis ca vine ciclul dupa 4-6 saptamini si fara sex 2 saptamini.

andreea, ma bucur tare mult ca ai scapat cu brio de examene si poti din nou sa stai cu noi la vorbe!cind te visez am sa te anunt!din suflet iti doresc sa ramii!multumesc de urari, este dorinta ce mi-am pus-o si eu, sa scape el de alergie!sa stii ca sotul a zis ca-mi ia calculatorul la spital ca sa nu va scrie el, sa va scriu eu, asa pe direct! La multi ani cu intirziere sotului tau, ptr gradi si eu i-am facut lui Dominic tort cu capsuni si fructe din sirop.e clar ca dupa atita stres nu ai ramas, dar lasa ca acuma veti avea timp sa va ocupati de voi!te felicit si aici ptr nepotica ta! te pup

sicuta, ma bucur ca a iesit bine la botez, nu stiam sa te ajut cu info, si eu stiam ca aduce noroc sa botez un suflet!felicitari ptr rezultatele bune!

teo, merci mult de urari, ai dreptate cu tortul, cel ptr copilasi la gradi l-am facut eu ca vroiam sa fie cit mai natural, acasa l-am comandat pe unul fff frumos, din inghetata si sorbet, am sa va pun poze, si am mai cumparat 2 torturi!asa ca a avut la torturi.....imi pare rau ca ati ratat luna asta, dar vine acusi luna urmatoare!bafta sa fie!aoleu, fugi de butoi!!

iulia, din pacate nu stiu sa te ajut, sper sa se fi inselat medicii!

laura, merci mult de urari, ma bucur tare mult ca totul e bine cu tine, mai un pic si scapi de primele 3 luni!

michelle, iubito, merci mult de grija ta, de urarile tale, ti-am zis ca am un feeling luna asta ptr tine, asa ca da-i bataie, cu sau fara teste de ovulatie, nu stiu sa te ajut cu ele, ca nu am folosit, dar ce zice ale,am mai citit pe aici ca asa ar fi.

danny, merci mult de urari, din pacate m-am obosit atit de tare ca am crezut ca nasc.....dar a fost ff frumos!imi pare rau ca nu te-ai prea lamurit la medic.

cristina, merci mult draga mea de urari, cum esti tu, ma tot gindesc la tine!

mirelush, sanatate multa mamei tale, e normal dupa atita stres ca ti-a venit ciclul!multumesc mult ptr urari esti o draguta ca te-ai gindit la mine.

cristina26, merci mult de urari!ma bucur ca ai scapat cu bine de examene! m-am uitat la poze, esti o super graviduta!

joahnna, merci mult de urari!

ale, si eu am avut un catel, atit de mult ce l-am iubit.....il chema Pepsi, a murit de cancer pe 4 aprilie 2006, avea 5 ani!cind citesc ce scri ma vad pe mine cind mi l-a cumparat sotul, aveam grija de el ca de un copil, ii gateam, il spalam, plimbam, l-am adus cu noi in Canada, am platit bitel avion, etc. mi-e atit de dor de el, pling dupa el, vreau sa-i simt din nou mirosul, sa-l mai mingii odata.....sa ai grija sa fie vaccinat catelul tau. cind l-am nascut pe Dominic ne-a trebuit 1 an sa ne reorganizam cuplul. sanatate multa sa ai!restul vine cu timpul!

chantal, bineinteles ca se accepta si cu intirziere, merci mult de urari, stiu cit de greu ti-a fost sa-mi scri urarile ptr copilul meu, apreziez tare mult forta ta, merci!mari cu maca stiam eu ca a incercat, cel putin asa imi amintesc, daca dau peste unde a scris am sa-ti dau pe privat!

irene, felicitari ptr victorie!nu stiu sa-ti raspund la intrebare.

kalosalina, da-mi voie sa te felicit din suflet! bravo, ma bucur tare mult ptr tine!

dana, nu vei uita niciodata, timpul te va ajuta, e normal prin ce treci, cu toatele am cam trecut, fiecare reactionam altfel, nici eu nu am avut chef de nimic, imi neglijam copilul, etc, te vei ridica, esti singura care poate sa se ajute, trebuie sa-ti faci doliul, la colega ta spune-i asa te rog sa ma mai scutesi cu bucuria ta, te inteleg dar si tu sa ma intelegi ca sint satula de povestile tale, ca altfel si eu incep sa-ti povestesc de copii nascuti morti, etc, daca vrei iti traduc in italiana! hai, apuca miinile ce ti se intind, nu te lasam noi sa cazi prea jos, toate am vazut ce culoare si cum e iadul, dar ne-am ridicat, si tu te vei ridica, nu te vom lasa!

adina, imi pare rau de durerea ta, iti zic ca acesta e locul, vei gasi sustinere si ajutor, mai sint si alte subiecte, aspirantele, si altele unde poti gasi ajutor!

fetelor a iesit o super petrecere, ptr prima data m-am aventurat si am facut eu micii acasa, au iesit super buni! toata lumea s-a simtit f bine, am avut 20 invitati adulti si vreo 8 copii! a fost frumos, dar m-am obosit atit de tare.......lumea a venit la 14 si au plecat pe la 22.....seara eram atit de rupta ca ziceam ca nasc....asa ca ieri m-am odihnit mult, azi noroc ca sintem liberi, dar a fost frumos.va pup pe toate, o saptamina buna sa aveti!

Flavia 37+ David si mama lui Dominic 17 mai 2004
albumele de familie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teo2rina spune:

flavia, eram sigura ca a iesit super petrecerea.te rugam muuult,cand iti mai revii din oboseala sa ne pui poze.mi-ai facut asa o pofta ca am facut si eu tort azi pentru sotul meu. si.... pentru pofticioasa de mine.

http://t2.lilypie.com/MqTkp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IreneCAM spune:

buna fetelor! la multi ani sarbatoritelor si celor din familiile voastre care isi serbeaza azi onomastica!

MICHELLE, io zic ca luna asta te apropii de "rezultat", dupa cum povestesti ca nu ai ratat zilele propice. iti tin pumnii cat pot eu de strans. testele nu le vad...da' o pozulica de-a ta nu ne pui? a, m-am prins, vrei sa te vedem in scurt timp si de-aia nu ne pui acu'
TEO, immmm, bun tortul
CRISTINA_ANA, mai ai putin si faci 7 luni...sper ca esti bine si nu ai dureri. bebica cum e, marisor?
DANAANGIE, hai capu' suslas-o pe colega, chiar e nesimtita daca te cicaleste cu sarcina ei stiind ce ai patit...hai, ca va fi bine, o sa-ti revii incet incet si o sa fugi dupa fete la odisee.
CHANTAL, tu cum mai esti? ai avut dreptate cu tinctura, am continuat sa iau si a fost ok, chiar m-a ajutat spectaculos...

dragele mele, se pare ca intre timp m-am pricopsit cu o frumusete de metropatie. chestiile de care va intrebam io saptamana trecuta, fragmentele albe, erau parti de endometru, care se descuama...intre timp au devenit f mari, deci era evident ce se intampla. acum continui cu cretisoara, se pare ca este eficienta si in astfel de cazuri...daca va fi nevoie voi face si tratam hormonal, sper sa fie bine, sa se vindece fara complicatii.

va pup pe toate fara exceptie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dan_ny spune:

sicuta13 sa-ti traiasca finuta, sa fie sanatoasa si sa-ti dea Dumnezeu si tie o minune de bb
liana30 f bine, tine butoiul ala bine ascuns ca vad ca fetele iar ii dau tarcoale…incerc si eu sa ma tin departe de el. Am inteles ca CM trebuie sa vina dupa 3-6 sapt. de la chiuretaj, dar depinde de organism.
Teo2rina bine faci ca incerci sa te lasi de fumat, eu nu reusesc nici-cum
Danangie draga de tine, m-a speriat mesajul tau. Te rog din suflet, incearca sa-ti revii si sa nu te lasi cuprinsa de disperare. Colega ta e gravida…f bine, sa fie sanatoasa si ea si copilul ei, sunt multe femei gravide asa cum sunt si multe ca noi, care au pierdut sarcini, dar asta-i viata…o traim si cu bune si cu rele. Incearca sa nu-i mai dai atata importanta colegei si comportamentului ei, e “doar “ o colega, si concentreaza-ti atentia asupra ta si a sotului tau…voi sunteti cei mai importanti. Probabil ca si el sufera la fel ca si tine, incearca sa-l intelegi si sa-ti imaginezi ce-o fi si in sufletul lui. Ia-o incet, priveste-l si gandestete la lucruri frumoase…aminteste-ti ca-l iubesti si ca voi impreuna, si cu ajutorul lui Dumnezeu, puteti face multe lucruri…si bb-i
Michelle nu reusesc sa vad pozele si nici nu stiu sa-ti spun ce sa faci ca nu ma prea pricep. Si eu cred ca luna asta-i cu noroc pt tine…iti tin pumnii sa ne dai vesti bune in curand.

Fetelor, eu m-am intors asa...cam intre doua ape...a fost super iesirea asta, ne-am intalnit mai multi, rude, prieteni, am incins un gratar monstruos pe o ploaie torentiala care a tinut toata ziua, dar a fost super, chiar mi-a prins bine. Partea mai putin frumoasa a fost ca intr-adevar, unii oameni sunt egoisti si lipsiti de tact. Cumnata mea are o fetita de 3 luni, o minune de copil, sa-i dea Dumnezeu sanatate si s-o ocroteasca, dar nu stiu...cred ca in prezenta cuiva care tocmai a pierdut o sarcina ar fi trebuit sa fie mai cumpatati cu exprimarea sentimentelor fata de ea. Nu ca nu le-as da dreptate...dar pt mine a fost destul de trist sa vad un copilas atat de dulce si sa nu ma gandesc la pierderea mea. Nici nu am avut curajul s-o iau in brate...cred ca m-ar fi bufnit plansul...am preferat doar s-o privesc de la distanta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Teo2rina, sa inteleg ca astazi e ziua sotului tau? Daca da, atunci "La multi ani" si va doresc la amandoi sa vi se implineasca visul de a deveni parinti cit mai repede!
IreneCAM, m-am speriat cind am citit ce ai patit cu endometrul. N-am mai auzit de asa ceva, dar sper din tot sufletul sa nu fie ceva grav si sa se rezolve cit mai repede!
Eu nu am mai avut asa dureri ca saptamanile trecute, merci de intrebare. Si eu astept cu sufletul la gura sa trec macar de 7 luni, ca sa ma linistesc cit de cit. Bebele era maricel ultima data, ceea ce ma bucura, ca macar daca se naste mai devreme sa fie si el macar de 2 kg!
Flavia, deja nu mai pot de pofta ce mi-ai facut cu torturile alea!!! Pune si tu macar niste poze cu ele, sa-mi clatesc macar privirea, ca mie nu are cine sa-mi faca asa bunatati! Offf, cred ca ma duc sa-mi fac si eu niste clatite, ca se fac mai repede decit torturile si simt ca daca nu mananc ceva dulce, mi se face rau de pofta!


Cristina, 29+ si bebe scump

POZE
POZE BURTICA SI BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Gata, fetelor, mi-am facut si eu, asa rapid, in 10 minute, 2 (doua!!!) clatite!!!! Acuma sunt si eu fericita!

Cristina, 29+ si bebe scump

POZE
POZE BURTICA SI BEBE

Mergi la inceput