Cele mai citite bloguri
Nr. Blogul lui
1. olguta12
2. Elise
3. AT_Piticilor
4. andruskandu
5. notquiteso
6. mamitzica
7. mama42
8. Luciala
9. sofia_misicu
10. craciunitza
Cele mai citite mesaje de blog
Nr. Mesaj Blogul lui Vizionari
1. Atelierul Piticilor - Lucrari AT_Piticilor 117209
2. Jurnalul unei romance "americanizate"- si nu numai olguta12 53984
3. Bilantz olguta12 47955
4. J D E monica70 38193
5. A murit Laura! craciunitza 29025
6. Un nou inceput...(2) danangie 27427
7. scrisoare catre mama Picasso 22143
8. Curiozitate! Ana68 21488
9. Povestea lui bebe 2 continua buburuza2013 20118
10. Moartea lui Metaforel olguta12 20052

post an entry in your weblog   Jurnalul lui ruxandraru  Ultimele 50 de mesaje   
Necunoscut
ruxandraru
  02/06  vacanta (aproape) ca pe vremuri
Dupa doi ani la rind de vacante in sistem all inclusive, spiritul meu s a revoltat si a spus GATAAAAA! Daca mai vad in fata ochilor mei de om in vacanta un HOTEL sau prosoape curate zilnic sau ... ... mai departe | Citeste jurnalul lui ruxandraru
5 raspunsuri
Necunoscut
ruxandraru
  25/08  Ca doi porumbei
Geamul nostru de la baie e mic si nepromitator. In fata lui, un fel de platforma din beton. Pe ea, porumbei. Veneau zilnic, ii hraneam uneori, ne priveau cind ne dusuiam, legasem un fel de ... ... mai departe | Citeste jurnalul lui ruxandraru
2 raspunsuri
Necunoscut
ruxandraru
  05/06  Despre mama mea
18 ani. Atitia au trecut de cind ea nu mai e a mea. Aveam 14 atunci. Imi amintesc ziua aceea cu precizia unor detalii nesemnificative, asa cum iti amintesti frinturi dintr un cosmar inediat dupa ... ... mai departe | Citeste jurnalul lui ruxandraru
11 raspunsuri
Necunoscut
ruxandraru
  15/04  puisor esti tu!
Eu: Hai la masa, puisor! Tudor: Dodo nu e puisor, Dodo e mare. Eu: Pai si atunci mami nu mai are puisor?! Tudor: Nuuu... Eu: Ooof, dar sint trista daca nu mai am puisor! Tudor: Dar ai un baietel ... ... mai departe | Citeste jurnalul lui ruxandraru
7 raspunsuri
Necunoscut
ruxandraru
  06/04  cum sa bagi o criza n priza
Anul trecut, povesteam despre viata mea plina de nefericire, de oboseala cronica pe care o simteam cu fiecare fibra, despre un job prea lung si prea anost, despre un salariu la care nu mi venea sa ... ... mai departe | Citeste jurnalul lui ruxandraru
20 raspunsuri
Necunoscut
ruxandraru
  01/09  patetica
Imi vine sa rid cind imi dau seama ca n am mai scris de mult aici. Pentru ca scriu numai atunci cind imi ajunge cutitul la os, intr un fel sau altul si daca ma gindesc la postarile mele par o ... ... mai departe | Citeste jurnalul lui ruxandraru
10 raspunsuri
Necunoscut
ruxandraru
  04/03  m am razgindit si gata
De doua luni, m am reintors la munca. Inceputul a fost greu. Dar a urmat o perioada semi extatica de redescoperire a mea in afara copilului, marcata desigur de o vinovatie imensa si apoi de o ... ... mai departe | Citeste jurnalul lui ruxandraru
23 raspunsuri
Necunoscut
ruxandraru
  19/02  gata. la munca.
Implinesc doua luni de cind m am desprins de viata mea de mama full time. A fost greu la inceput. Si mai e si acum, din cind in cind. In prima zi in care m am trezit la birou, imi venea sa fug ... ... mai departe | Citeste jurnalul lui ruxandraru
1 Raspuns
Necunoscut
ruxandraru
  12/11  cum ne intoarcem spre lume
Din ianuarie, ma intorc in lume. Am stat un an si patru luni inchisa intr o cochilie unde m am simtit ba in al noualea cer, ba obosita, deprimata si izolata. Am stat acasa, cu Tudor. Din ianuarie, ... ... mai departe | Citeste jurnalul lui ruxandraru
8 raspunsuri
Necunoscut
ruxandraru
  26/10  ce o fi in sufletul lor...
Liana Stanciu si Mitza de la Bere Gartis se plimba prin Tineretului cu fetita lor. Sintem cumva vecini. Si aflu de la televizor ca se string bani pentru operatia fetitei lor. Inlemnesc. Dau un ... ... mai departe | Citeste jurnalul lui ruxandraru
5 raspunsuri
Necunoscut
ruxandraru
  24/10  biped
Esti un om mic si indesat, cu ochi incerti in care se bat pentru suprematie albastru #351;i verde, cu parul fin si rar organizat in departamente obraznice si caraghioase de cirlionti care uneori ... ... mai departe | Citeste jurnalul lui ruxandraru
2 raspunsuri
Necunoscut
ruxandraru
  23/09  cine pe cine
Azi i am declarat razboi lui Tudor. Am inceput la masa de prinz. A vrut doua guri fara spaga (jucarii, oale, funny faces made by mamma). Apoi a inceput sa arunce priviri subtile spre dulapul cu ... ... mai departe | Citeste jurnalul lui ruxandraru
8 raspunsuri
Necunoscut
ruxandraru
  12/09  gura lui tudor, cutia pandorei
Ce am scos, pina acum, din gura lui Tudor: (si m au ravasit) 1. atze din mop 2. coada de ciine (viu) 3. pietricele 4. nisip 5. burete de baie cu spuma (aroma de piersica) 6. eticheta cu pret din ... ... mai departe | Citeste jurnalul lui ruxandraru
11 raspunsuri
Necunoscut
ruxandraru
  27/02  who wants to live forever
Am baut primele doua pahare de vin dupa 14 luni de abstineta totala. M-am ametit un pic. Nu mult, insa suficient ca sa ma incalzesc pe dinauntru si sa-i povestesc lui barbatu-miu ca acum doi ani ... ... mai departe | Citeste jurnalul lui ruxandraru
6 raspunsuri
Necunoscut
ruxandraru
  11/02  nori negri
A trecut weekendul mult asteptat. Un nou weekend in care ar fi trebuit sa facem aprovizionarea, sa luam perne de la second hand pentru ciini, sa ne vedem cu prietenii, sa mergem la padure cu totii ... ... mai departe | Citeste jurnalul lui ruxandraru
13 raspunsuri
Necunoscut
ruxandraru
  09/02  pe acasa fara diacritice, deci citibil
Copilul se joaca in camera lui fara sa faca scandal. E placut sa fie liniste si faptul ca gingureste sau zornaie jucariile atirnate deasupra patului ma scuteste de accesele de panica in care ... ... mai departe | Citeste jurnalul lui ruxandraru
10 raspunsuri
Necunoscut
ruxandraru
  09/02  pe-acasa
Copilul se joac#259; în camera lui f#259;r#259; s#259; fac#259; scandal. E pl#259;cut s#259; fie lini#351;te #351;i faptul c#259; gîngure#351;te sau zorn#259;ie juc#259;riile atîrnate deasupra ... ... mai departe | Citeste jurnalul lui ruxandraru
0 raspunsuri