Cele mai citite bloguri
Nr. Blogul lui
1. olguta12
2. Elise
3. AT_Piticilor
4. andruskandu
5. notquiteso
6. mamitzica
7. mama42
8. Luciala
9. sofia_misicu
10. craciunitza
Cele mai citite mesaje de blog
Nr. Mesaj Blogul lui Vizionari
1. Atelierul Piticilor - Lucrari AT_Piticilor 117330
2. Jurnalul unei romance "americanizate"- si nu numai olguta12 54211
3. Bilantz olguta12 48153
4. J D E monica70 38407
5. A murit Laura! craciunitza 29197
6. Un nou inceput...(2) danangie 27548
7. scrisoare catre mama Picasso 22248
8. Curiozitate! Ana68 21600
9. Povestea lui bebe 2 continua buburuza2013 20272
10. Moartea lui Metaforel olguta12 20187

post an entry in your weblog   Jurnalul lui ruxandraru  Ultimile 50 de mesaje     Vizualizare ca mesaj normal (pentru editare)
Necunoscut
ruxandraru
ce o fi in sufletul lor...
Acest mesaj a fost trimis de ruxandraru pe data de 26/10/2007 la 15:44 .:. 2310  vizionari .. Exista 5 raspunsuri la acest anunt
Liana Stanciu si Mitza de la Bere Gartis se plimba prin Tineretului cu fetita lor. Sintem cumva vecini. Si aflu de la televizor ca se string bani pentru operatia fetitei lor. Inlemnesc. Dau un telefon si aflu ca are cancer si ca va fi operata in Austria. Am un blocaj mental si sufletesc. Nu mai minca, se constipase, i au facut niste analize de rutina si apoi lumea s a oprit in loc.
Imi revin, il string in brate pe Tudor tare, tare, l as ascunde in mine la loc ca sa il feresc de toate relele pamintului, dar imi amintesc ca pamintul asta are si pomi, care i plac atit de mult, are furnici, apusuri de soare, are mari, muzica, frumusete si l las pe trotoar sa mai faca doi pasi si sa mai cada de trei ori.
Imi amintesc sa i multumesc lui Dumnezeu pentru ca e sanatos, revin cu picioarele pe acelasi pamint si realizez inca o data cit de simplu e sa uiti sa fii recunoscator atunci cind ti e bine si cit e de la indemina e sa faci caz de orice piulita din angrenaj care nu se roteste asa cum credeai tu c o va face. Ii multumesc pentru clipele salbatic de frumoase pe care le am trait cind am nascut si am aflat ca Tudor e de nota 10, pentru cind deschide gura mare sa pape, pentru cind bea singur ceai din biberon si Il rog sa ma ierte pentru cind sunt proasta si pling desi ar trebui sa fiu fericita.
Sper din sufet ca fetita Lianei si a lui Mita sa se faca bine si ca medicina sa fie capabila sa le redea speranta pentru minunea lor.

Trimite reactia ta
 

adana
membru incepator

Posted 26/10/07 @ 20:21 Reply with Quote
Da e dureros cind puiul tau sufera de o boala crunta,dar si mai dureros e cind il vezi jucindu-se si peste citeva minute nu mai e
O mamica de pe alt forum traieste un cosmar,fetita ei de 2 ani si 2 luni nu mai e,de la o banala laringita
De cind am aflat vestea sint bulversata,cum poate Dumnezeu sa lase sa se intimple asemenea tragedie..SI-a dorit copilul foarte mult,a luptat mult sa-l aibe,il iubeau ca pe lumina okilor si acu nu mai e...

Mamica de Sebastian
Sebastian

Back to top

Witchie
membru senior

Posted 26/10/07 @ 20:30 Visit Witchie's Homepage Reply with Quote
Ba mai e!
Teodora inca e! Si poate sa traiasca. Si eu cred ca o sa traiasca.

Anda, mama Irinei
domnisoara Irina
Imperfectul simplu
Back to top

adana
membru incepator

Posted 26/10/07 @ 20:32 Reply with Quote
Anda eu stiu ca Teodora mai e si mai are o shansa sa fie bine,eu ma refeream la alt caz...

Mamica de Sebastian
Sebastian

Back to top

strumfi2004
Shtrumfoholic

Posted 26/10/07 @ 20:41 Reply with Quote
M-ai facut sa plang si sa-mi amintesc inca o data cat sunt de binecuvantata! Ma duc sa-mi imbratisez copiii!

Gratiela, Maria si Stefan

www.versuripenet.ro/versuri/voltaj/crede/" target="_blank">crede
Back to top

ruxandraru
membru incepator

Posted 27/10/07 @ 12:52 Reply with Quote
adana, ingrozitor! nu cred ca pot sa imi imaginez cum e sa treci prin asa ceva! nu inteleg cum a putut, insa, o laringita sa ucida un copil... Iar o fi vorba despre medici prea grabiti? Sau prea batrini... O spun desi stiu ca suna crud, dar la cabinetul meu de familie lucreaza o doamna pediatra foarte in virsta, nu stiu daca cu forme legale, la care am ajuns si eu plina de incintare in ideea ca deh, are experinta cu carul. si asta sigur e asa, nu am luat in calcul insa ca memoria incepe sa o lase, ca nu mai are rabdare, ca nu mai vede bine... in fine, in timp m am dumirit si am fugit mincind pamintul dar mi se pare lipsit de respondabilitate sa practici pediatria cind nu mai te tin puterile. nu inteleg de ce nu sta frumusel acasa, ar putea eventual sa scrie o carte pentru mame si bebe, sa gaseasca o metoda de a se face utila daca asta ii lipseste, dar a practica pediatriain conditiile date este pur si simplu inconstienta.
witchie, sa ne rugam la Dumnezeu sa fie bine!
strufi, ma bucur, de asta am si scris, am dorit sa va amintiti si voi, asa cum am simtit eu, ca sintem mai norocoase decit ne amintim in vria asta de zi cu zi.
Back to top
 
 Mesaj nou   Raspunde la mesaj