Cele mai citite bloguri
Nr. Blogul lui
1. olguta12
2. Elise
3. AT_Piticilor
4. andruskandu
5. notquiteso
6. mamitzica
7. mama42
8. Luciala
9. sofia_misicu
10. craciunitza
Cele mai citite mesaje de blog
Nr. Mesaj Blogul lui Vizionari
1. Atelierul Piticilor - Lucrari AT_Piticilor 117331
2. Jurnalul unei romance "americanizate"- si nu numai olguta12 54211
3. Bilantz olguta12 48154
4. J D E monica70 38407
5. A murit Laura! craciunitza 29197
6. Un nou inceput...(2) danangie 27548
7. scrisoare catre mama Picasso 22253
8. Curiozitate! Ana68 21600
9. Povestea lui bebe 2 continua buburuza2013 20273
10. Moartea lui Metaforel olguta12 20187

post an entry in your weblog   Jurnalul lui ruxandraru  Ultimile 50 de mesaje     Vizualizare ca mesaj normal (pentru editare)
Necunoscut
ruxandraru
vacanta (aproape) ca pe vremuri
Acest mesaj a fost trimis de ruxandraru pe data de 02/06/2010 la 23:29 .:. 1941  vizionari .. Exista 5 raspunsuri la acest anunt
Dupa doi ani la rind de vacante in sistem all inclusive, spiritul meu s a revoltat si a spus GATAAAAA! Daca mai vad in fata ochilor mei de om in vacanta un HOTEL sau prosoape curate zilnic sau MESE COPIOASE la liber sau piscine, piscinute, alei pavate, braduti tunshi ma declar definitiv si iremediabil invinsa de sistem. Nu ma rasfat acum de parca ne am permite toate astea dar vreau eu un concediu extravagant in jungla africana in loc de monaco. Nuuu... Am fost la bulgari la all inclusive. Ca e mai comod cu copilul. Si e. Insa inainte, vacantele mele se petreceau mereu spontan, in tara la Vama Veche, mai apoi la Vadu, cu cortul... sau prin strainataturi in acrobatii financiare "cum sa vezi cit mai mult cu cit mai putin". Tinjesc dupa o vacanta la mare din plin. Salbatic, izolat, frumos, linistit, cu mult in si cu o tigara privind rasaritul. Spre norocul meu, am gasit in grupul de prieteni inca citiva nostalgici. Asa ca anul asta mergem la Sfintu Gheorghe in delto-mare. O sa stam la casute pe plaja. Deci nici chiar cort, dar sigur nici hotel (decizia de a sta la casute s a bazat 20% pe nevoie de aventura, 80% pe faptul ca o camera la hotel e 3 milioane jumate). O sa mincam la tarani in sat. Peste, mult peste (din cite am inteles cam NUMAI peste) si o sa mergem la plaja cu caruta sau cu tractorul. Si copiii or sa se joace la mare, o sa se dea cu vaporul, cu barca, o sa manince altfel decit acasa, o sa vada o bucata de natura pe care n o ai inclusa in meniul de la all inclusive, asadar nu e chiar asa de all inclusive :)))))) si noi o sa incercam sa ne simtim tineri ca pe vremuri, o sa ne mai si imbatam, o sa ridem, o sa ne enervam, o sa ne treaca si o sa ridem iar. Asa cum era pe vremuri in vacanta! Uraaaa!
Trimite reactia ta
 

pisigri
membru de baza

Posted 03/06/10 @ 21:37 Visit pisigri's Homepage Reply with Quote
Pai nu pot decit sa te felicit pentru initiativa, prieteni si curaj. Sa ai o vacanta minunata ! Noi sintem de-aia cu cortul, si abia astept sa o initiez si pe fiica-mea anul asta..

______________________________

If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)
Back to top

DarkBendis
my other car is a broom

Posted 07/06/10 @ 18:43 Reply with Quote
Daca mergeti la Sf Gheorghe in prima jumatate a lui iulie o sa dai pe acolo si peste frate-meu cu gemenele lui Ca la casute au zis ca stau si ei

Distractie faina sa aveti!



Dark Bendis
& Hogmanay Baby (31.12.2008)


"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"
Back to top

Llaura
membru senior

Posted 07/06/10 @ 19:26 Reply with Quote
Sunt ff invidioasa.
Distractie placuta si fir intins!
Back to top

My_Lady0091
THE EAGLE UPON THE LION

Posted 10/06/10 @ 10:30 Reply with Quote
ce frumos....e de vis..rustic..dar plin de emotie..vezi tu tot intoarcerea spre natura...se apropie mai mult de cuvantul vacantza..



Blackmoon Lady&lipishtocul
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca
Back to top

ruxandraru
membru incepator

Posted 11/06/10 @ 01:17 Reply with Quote
Multumesc de raspunsuri! Abia asteeeept! Va tin la curent cum a mers treaba! DarkBendis, banuiesc ca o sa se formeze o gasca mare mare de copii si una pe linga de parinti, asa ca sigur ne vom intilni cu nepoatele ti! Noi mergem de pe 7 iulie. ABIA ASTEPT!
Back to top
 
 Mesaj nou   Raspunde la mesaj