Cele mai citite bloguri
Nr. Blogul lui
1. olguta12
2. Elise
3. AT_Piticilor
4. andruskandu
5. notquiteso
6. mamitzica
7. mama42
8. Luciala
9. sofia_misicu
10. craciunitza
Cele mai citite mesaje de blog
Nr. Mesaj Blogul lui Vizionari
1. Atelierul Piticilor - Lucrari AT_Piticilor 117331
2. Jurnalul unei romance "americanizate"- si nu numai olguta12 54211
3. Bilantz olguta12 48154
4. J D E monica70 38407
5. A murit Laura! craciunitza 29197
6. Un nou inceput...(2) danangie 27548
7. scrisoare catre mama Picasso 22253
8. Curiozitate! Ana68 21601
9. Povestea lui bebe 2 continua buburuza2013 20273
10. Moartea lui Metaforel olguta12 20187

post an entry in your weblog   Jurnalul lui ruxandraru  Ultimile 50 de mesaje     Vizualizare ca mesaj normal (pentru editare)
Necunoscut
ruxandraru
cine pe cine
Acest mesaj a fost trimis de ruxandraru pe data de 23/09/2007 la 16:25 .:. 2375  vizionari .. Exista 8 raspunsuri la acest anunt
Azi i am declarat razboi lui Tudor.
Am inceput la masa de prinz. A vrut doua guri fara spaga (jucarii, oale, funny faces made by mamma). Apoi a inceput sa arunce priviri subtile spre dulapul cu spagi. Apoi, sa urle si sa stringa buzele.
Dar surpriza, mamma, in loc sa dea navala prin sertare in cautare de obiecte de distras atentia i a zis "ok, daca nu mai vrei, nu mai maninci si gata". Bula de nervi din stomac am poleit o cu un zimbet rece si l am scos din scaunul de masa. Acum nani. L am pus in pat cu jucaria de dormit, l am mingiiat pe frunte, l am pupat si m am tirat. Urlete. Un minut. M am intors. Zimbet larg. Pupat, mingiiat, tirat. Urlete. Copy paste. De multe ori. Tigari pe balcon. Urlete. Zimbet glacial. Pupat. Urlat. No more bratze. No more o vioara mica de as avea. OK. O vioara mica de as avea, dar cintat in picioare linga pat. Urlete. Tigara pe balcon. Dezasamblat jucarie cintatoare, zmuls ratzele aferente. trecut 40 de minute. Nervi profunzi, singerii ca norii in serile de toamna. am vazut eu la televizor ca se poate. niste bone englezoaice foarte urite dar foarte eficiente au dovedit ca se poate. Un an, un minut de urlete. Legat mental trompe uterine. Urlete. Sprincene rosii de urlete.
nu ma faci tu pe mine. pupat, o vioara mica varianta metal. hard metal. suierat printre dinti. cu obida. odata o sa mi cumpar o vioara. o vioara mica de as avea ti as da cu ea in cap. sau mi as da mie, cel mai probabil. urlete. de cealalta parte a baricadei, lacrimi de frustrare si de nervi. singerii.
fuck bonele englezoaice.
fuck me.
luat in brate.
consolat.
cerut iertare.
acceptat degete subtiri in nas. in urechi. in gura.
o vioara...
si nca una.
100 de viori.
stradivarius
150 de viori.
oftat prelung
a adormit.
ma asez la televizor ca o bucata de carne pe un galantar.
flasca, epuizata, goala de nervi si savurind linistea.
ma deranjeaza doar refrenul de care nu mai pot scapa si l cint in ciuda vointei mele.
o vioara...
mica...
de as avea...
am mai patit asa doar cu piesa celor de la cheecky girls si m am urit pentru asta.
toata ziua as cinta...
n o sa cistig niciodata.
multe cintece cu ea...
Tudor is the winner.
Eu ce ma fac?

Trimite reactia ta
 

sofia_misicu
membru junior

Posted 23/09/07 @ 16:50 Reply with Quote
Privesti in perspectiva anii adolescentei in care tu o sa ceri o vioara mica si nu o s-o primesti...

www.flickr.com/photos/9686511@N06/" target="_blank">Nuka si www.flickr.com/photos/sofica/" target="_blank">Mama la Nuka
Back to top

notquiteso
membru junior

Posted 23/09/07 @ 23:07 Reply with Quote
:)) io cand iti zic: astia sunt gemeni :))
luat grasa in brate, pus in patut:
urlete, luat, bibilit, giugiulit,
cantat "bob constructorul", " cici pic si lili" si " pisicuta milli"
citit de vreo 7 ori cartea cu leusorul lester
pus iar in patut: urlete,
intrat personal in patut ca sa demonstrez practic ca acolo nu-s cuie sau pioneze, giugiulit, pupat toata suflarea plushata de cate 179 de ori,
iesit din patut, urlete..
lasat in patut, urlete vreo 5 minute ( fuck teria aia cu 1 min/an)
dupa care grasa: cantat, lalalalalaaaa, chiuit, dat drumul/oprit muzica, mozolit toata suflarea plushata, morfolit mielul de cauciuc sutit de la tudor si nereturnat,
bubuit ritmic (asa-s de mandra ca fi-mea are ureche muzicala....) cu biberonul de ceai in tablia patutului, foit de pe o parte pe alta, bombanit ( pot sa jur ca am auzit un "f-tui"), foit din nou, dupa care adormit

ma injuram singura pt ca-mi trozneau degetele de la picioare anchilozate de atata incordare, in timp ce paseam pe parchet. invelit copilul. extras cu mii de precautii din camera, inchis usa de parca atarnau batoane de dinamita de clanta pe partea cealalta, fumat o tigara, mancat juma' de felie de ceva cu inca ceva, dupa care aud : alaaaa ( adica "alo")

si asta de doua ori. seara am pupat din nou pusicu, papusa, puiu si girafa, ba chiar si mielutzu, dupa care a inceput sa le pocneasca ea cap in cap tzocaind pupaturi. si dupa ce s-a pupat fiecare cu fiecare, tocmai cand era sa inceapa concertul de urlete, am luat-o in brate, am leganat-o un pic, dupa care am asezat-o in patut si i-am zgaltzait funduletzul pana a adormit.
faza cu zgaltzait funduletzul e geniala! merge 1 data din 5, garantat :)).

POZE
Mami de Dora-Maria (30.09.2006)
Back to top

buli
zen, zazen

Posted 23/09/07 @ 23:52 Reply with Quote
e doar o faza
va trece
mai cinti un pic de vioara si gata
n-are rost sa te lupti cu el. acusi trece asta. si vine alta. promit

www.youtube.com/watch?v=YhWZ7bpfQag" target="_blank">@
Back to top

olguta12
Voi invinge!

Posted 24/09/07 @ 01:48 Visit olguta12's Homepage Reply with Quote
Asta e menirea noastra. Cantam din vioara, din cobza, chiar si din fluierul piciorului, de e nevoie. Lupta aceasta e MICA... Ma gandesc cu teroare la luptele dintre noi, atunci cand va avea 16 ani si va dori sa plece din casa cu rujul albastru metalizat pe buze, iar eu voi fi nevoita sa o leg de calorifer pina la "proaspata" virsta de 40 de ani .
Eu intotdeauna m-am considerat egoista, dar de cand am avut-o pe Dra Pishcot, oricat de obosita, tracasata, stresata sau epuizata fizil si psihic as fi, in momentul cand o vad, uit de tot si toate. Ea devine universul meu, si realizez ca zilele noastre impreuna pline de joaca si dragalasenii sint, totusi...numarate. Creste pe zi ce trece, si in locul Galushtei mele dragastoase si iubareatza, apare o domnisoara independenta, titirita si extrem de incapatzinata si dirza. Asa ca...fi fericita pt zilele pe care le mai ai pe post de "cobzar". Sint putine ramase.
pt. tine si pt bibicul tau scump si dulce

olguta12

"Fear less, hope more;
Whine less, breathe more;
Talk less, say more;
Hate less, love more;
And all good things are yours."

www.piczo.com/galushk?g=16686272&cr=5" target="_blank"> GALUSHCA IN ACTIUNE




POVESTEA DREI PISHCOT
Back to top

andrath
membru junior

Posted 24/09/07 @ 12:08 Reply with Quote
Confirm si io daca mai era cazul ca toate emisiunile de gen is facaturi menite sa ne faca sa ne simtim...hmmm!As vrea sa vaz teoria asta cu ignoratu' aplicata pe Stefan. Io n-am reusit! Is incapabila ce vreti!

Andreea si Tefanu' nazdravanu'(8.12.2005)
www.flickr.com/photos/andrath/1202034620/" target="_blank">Stefan
"I’ve learned that you cannot make someone love you .All you can do is stalk them and hope they panic and give in."
Back to top

buli
zen, zazen

Posted 24/09/07 @ 12:30 Reply with Quote
quote:
Originally posted by andrath

Confirm si io daca mai era cazul ca toate emisiunile de gen is facaturi menite sa ne faca sa ne simtim...hmmm!


cooorect!
mereu mi s-a parut ca ccc copiii din emisiune is gata dresati

www.youtube.com/watch?v=YhWZ7bpfQag" target="_blank">@
Back to top

A_Iulia
membru de baza

Posted 24/09/07 @ 12:45 Reply with Quote
Si apropo...n-ai inca o vioara...mica???


Adina + Olivia Q1.04
Back to top

giulia81
membru junior

Posted 02/12/07 @ 02:41 Reply with Quote
eu m-am amuzat copios...m-am regasit pe mine cum eram acum 5 ani...mooama,ce repede a trecut...parca mi-e dor sa mai cant acele cantece,sa il plimb in brate...
Back to top
 
 Mesaj nou   Raspunde la mesaj