Abdomen Xtraplat (54)

Abdomen Xtraplat (54) | Autor: Allure

Link direct la acest mesaj






[b]Cap.1,Cap.2,Cap.3,Cap.4,Cap.5,Cap.6,Cap.7,Cap.8,Cap.9,Cap.10,Cap.11,Cap.12,
Cap.13,Cap.14,Cap.15,Cap.16,Cap.17,Cap.18,Cap.19,Cap.20,Cap.21,Cap.22,Cap.23, Cap.24,Cap.25,Cap.26,Cap.27,Cap.28,Cap.29,Cap.30,Cap.31,Cap.32,Cap.33,Cap.34,
Cap.35,Cap.36, Cap.37, Cap.38,Cap.39,Cap.40,Cap.41,Cap.42, Cap.43 , Cap.44 ,Cap.45 , Cap.46, Cap.47,Cap.48, Cap.49 Cap.50
Cap.51
Cap.52


Sfaturi pentru slabire si tonifiere

Sarbatorim cu drag
Ianuarie: XIO - 5, Madachan - 26
Februarie:Elena - 2, Deus - 17,Eunice-27, Chiquitita - 29,
Martie: Puskin-7,
Aprilie: Macrina - ?, Teos - 20
Mai: Iarina - 8, Conchita - 24
Iunie: Allure - 25, Lumi - 26, Hannen - 30,
Iulie: Mephala30 - 6, Baby-Boom - 19, Elle - 22
August: emaaimee -8,
Septembrie: SabinaY- 10, Carina-28,
Octombrie: iulix-9, Nikole - 29
Noiembrie: Shakti - 4
Decembrie: Claucia - 2, anca_27 - 19



Spor la treaba!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

n-am nimic de comentat pina la ora prinzului decit pepene rosu si un gref amestecat cu capsuni congelate bagat la blender

plictiseala mare, caldura si nor...macar daca era soare ieseam la piscina.

apropo de tenis, Lumi stiai ca ST e mare tenisman? nici eu am aflat de curind. maine poimine il vedem jucind cu Nadal :)

http://www.youtube.com/watch?v=gjzzrfa2cvY&feature=plcp

mai e cineva asa lenes ca mine azi? (astept multe raspunsuri afirmative:))



"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:

Da,io...sunt lenesa sefa,cred...nu mai fac sport deloc...singurul lucru pe care-l fac e datul pe pool...maimuta-s si nimic altceva.Bine..macar am devenit o maimuta gratioasa...in afara ca-ti trebuie forta nene sa te cocoti pe dracie...mai tre s-o faci si artistic...echilibru,nu mai vorbim...una peste alta e jucaria mea din dormitor...fac ce fac si ma agat de ea....
Lumi...bravo,mami...sa-ti traiasca puiul...ce zice olteanul...cred ca e innebunit
Allure poze nu mai pui?Sa ma mai mir asa ca proasta...cum dumnezeu poate sa existe atata frumusete pe lume!Eu,sa fii nevasta-mea ,te-as tine incuiata in casa...pe cuvant!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

OMG! Faci "pole dancing"??? Si ti-ai instalat si "instrumentul muncii" in dormitor?
Cred ca barbatul tau e foarte fericit!

Pai asta e un sport foarte solicitant dpdv fizic. S-a introdus si la olimipiada daca nu ma insel. E foarte artistic dar iti trebuie forta in maini, nu gluma. Si in tot corpul evident...

Poze nu mai pun aici ca mi se pare aiurea.... Vad ca topicul asta e cel mai citit, desi sint numai citeva persoane care dau buna ziua. Restul?
Mersi de complimente, esti tu o draguta... Eu nu m-am schimbat. Am avut o perioada cind eram numai fibra, ca faceam Insanity la greu, dupa care am revenit la program mai lejer si s-a astupat 6 pack-ul, acu e doar plat. Nici macar Xtra plat.
Dar taci ca tocmai am comandat Asylum si Body Beast, sa vezi ce se sculpteaza din nou!

Ai dreptate cu incuiatul in casa, ca n-am mai iesit de nu stiu cind, sint plictisita de moarte.

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:

Asa e...chiar ca-ti trebuie forta...cam doua trei luni eram varza dupa juma de ora...acum...dupa 1 an jumate...e chiar o senzatie ...nu stiu cum s-o definesc...un amestec de gratie,putere...si senzualitate...pina la urma sa te invarti intr-un anumit fel pe pool...lasand la o parte faptul ca-ti sustii greutatea in maini...sau la lasatul cu capul in jos...intre pulpe...cere oarecare eforta...s-o mai faci si incet iti cere deja indemanare.Mie oricum imi place foarte tare...e altceva pina la urma...nu depinzi de o rutina,un program...e ceva ce tine mai mult de imaginatie,care impreuna cu o conditie fizica buna,...si un pole...te ajuta sa te placi mai mult.
Sotul meu nu participa...ca-ti dai seama ce ar iesi pe acolo...sincer nu mie de sot...mai mult de baieti...ca ala mare doar ce si-a serbat majoratul...seara dupa ce adorm ei...sau dimineata cand sunt la scoala...oricum imi inchid usa cu cheia...ca nu se stie cum vine soacra la cafea...si da peste nora-sa rascracita pe pole.
Stiu ca in ro...dansatul la bara e...ptr. o categorie de donsoare mai...nu stiu cum sa definesc bine in romaneste.Aici se practica la multe cluburi de fitness...cumnata mea la 47 de ani e instructoare cu acte in regula...ea mi-a arata initial una alta...pe urma mi-a spus...baby...simte-te bine in continuare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Buna dimineata, doamnelor!

Ma simt nevoita sa va scriu caci sunt una dintre cele care va citesc cu mare drag dar nu scriu. Asta pentru ca sunt departe tare de un abdomen xtraplat. Si nu m-as simti OK sa povestesc cu voi din cauza asta, nu pot sa fiu atat de corecta in ce priveste dieta, iar cu sportul am avut o pauza pana acum.
Dar sunteti super, ma motivati in fiecare zi, m-am bucurat mult cand ati reinviat subiectul, aflu lucruri noi de-aici si in fiecare zi va citesc si asa ma mobilizez sa fac sport. Datorita voua am inceput power 90 si sper sa ma tin de el, am terminat prima saptamana si a zburat si primul kilogram.
Asa ca va multumesc pentru motivare si pentru tot ce mai impartasiti voi pe-aici, sa nu va simiti urmarite in sensul rau ca nu cred ca cineva va pandeste cu intentii rele ci pur si simplu e un subiect citit pentru ca atat de misto si de motivant.



www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

lumi,nu am zis nika ca m-am gandit ca ai tu un motiv pt care ai schimbat nick-ul;nah si ce motiv ;oricum sunt convinsa ca in alta situatie,adica nu cu bultica,cand da ,se schimba mult starea de spirit,as fi zis ceva;oricum eu in sarcina n-am fost f activa pe topicul odiseei,mai mult citeam ,caci am avut o sarcina cu emotii si nu prea imi aredea de scris
ok acum on topic
eu sunt praf la cap oboseala..pur si simplu dorm putin ,s-a acumulat nesomnul si am niste cearcane pana la genunchi(ma culc seara la 23 si ma trezesc cam de 2ori sa alimentez cupila..pe la 2 si pe la 5)
treaba naspa e ca starea asta nu-mi da putere prea mare de sport;si ca sa fie treaba treaba nici cu mancatul nu stau f bine ;m-ar ajuta sa citesc ce mai mancati voi,sanatos si gustos

si chiar si asa am scapat de 3 kg,dar ma gandesc ca daca as avea timp si putere sa merg la sala macar pe jumatate de cum mergeam inainte as slabi relaxat 10kg in2 luni..chiar lumi cat ai slabit pana acum?

o alta cestie care ma macina e ..cum faceti voi sport acasa??
io nu am putut niciodata sa fac miscare in fata tv-ului sau a calculatorului,acum am si pisoiul asta mic care doarme de zici ca ma urmareste ce fac..nu pot nici apa la buda sa o trag ca se trezeste;mie imi trebuie muzica,antren,altfel nu intru in ritm,am impresia ca sunt la ora de religie cu atata liniste..astept sfaturi

io daca vad poze cu allure ,imi tai venele pe lung sa fiu sigura ca nu scap..arata beton inainte ,dar acum cre'ca e ..

hai ca m-am intins de numa


Mamica fericita de fetita cu fundita



Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein

Vladut vrea sa traiasca!Sa-l ajutam si noi!
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=168191&nm=Vladut-vrea-sa-traiasca


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Am cautat si euPole dance in Timisoara dar degeaba...
Am si vrut sa imi iau o bara, dar cum ne pregatim de plecat nu prea avea sens. Oricum sunt hotarata sa imi cumpar sau un sac de box, sau o bara de striptease
Lumi, felicitari pt. bebe, e un scump!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alicia1976 spune:

salutare,

si eu va citesc tot timpul si nu scriu niciodata .

nu sint extraplata dar as vrea sa devin asa ca incep si eu sa dau raportul cit de des pot. eu vreau mai intii sa slabesc.

Sport fac cu Chalene, ceva pilates, yoga, nordic walking si din cind in cind jogging.

astazi am prestat Chalene get leans intervals (40 min) si vreo 35 min de pilates.

mic dejun am avut iaurt cu 2 linguri de tarite de ovaz si 1 lingura seminte de in. ce parere aveti de taritele de ovaz, sint ok?

scriu mai pe seara ce maninca la prinz si cina, inca nu m-am hotarit.

si aici e cald rau si se pare ca o sa avem furtuna, a inceput sa bata vintul. si eu am o lene maaare, nu stiu ce sa fac, deocamdata citesc forumul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sophia_m spune:

hello

ema, ema, ema..pole dancing, superbbbbbbb, nici nu vreau sa ma gandesc ce forta iti trebuie sa poti face asa ceva, dar la cat de fit mama esti tu nimic nu-ti sta in cale.
saru-mana de felicitari
dap, olteanul e foarte mandru de treaba pe care a facut-o

Xio, saru-mana
Iulix

georgia, am slabit cam 12 kg pana acum, mai am 8 kg, dar cu cat raman mai putine cu atat devine si mai greu.

Allure are dreptate cu pozele..toata lumea citeste, toata lumea isi clateste ochii si cam atat
eu as propune sa ne facem un grup restrans pe FB...

si eu m-am trezit cu lenea, dar cum nu-mi permit sa trag chiulul, mi-am miscat fundul cat casa si am facut Strength din Asylum.
adevar mare a grait Shaun la sfarsit: "daca ai apasat play astazi, inseamna ca mintea ta te-a pus sa faci asta"
al meu corp nu avea chef delocccccc..

am mai gasit un site interesant
http://www.passion4profession.net/en/quadriceps-exercises/cat-walk-exercise.html




********************************************

mamicuta de ursulet mic si grasunel - Davidutz -


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

aaaaahh! au iesit gagicile de la naftalina! Welcome! Welcome!

Androix, Power 90?! Esti foarte tare!! Multa lume a slabit enorm cu programul asta...Trage tare, nu te lasa! Si mai scrie si pe aici din cind in cind

Iulix, pepenele de orice fel se maninca separat si la distanta de alte alimente. L-ai combinat cumva cu altceva? Asta poate fi cauza balonarii tale. Eu n-am probleme.

Georgia, mersi de complimente, ma simt jenata, zau. Nu mai zic nimic.

XIO, wow! Ce aparitie proaspata pe ecran! Te-ar prinde bine pole dancing
Unde vreti sa plecati?? Te-ai hotarit sa emigrezi?? Bravo!!! Tine-ne la curent.

Lumi, de ce nu te axezi pe dragostea ta veche, Insanity, in perioada asta? Mi se pare ca arde mai multe calorii decit Asylum alone, fiind HIIT...sau macar un hibrid Asylum/Insanity.
Imi dau si eu cu parerea na.

Daca mai vine si Deus sa ne dea macar Buna ziua, e gasca completa.

Pa! Va scriu mai incolo ce-am prestat azi.

p.s. - parca intreba cineva de suplimente/vitamine...pai...aaaa...am o lista lunga
iau o combinatie de tincturi si pilule, cred ca astea ma tin in viata. o sa revin cu lista.



"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

Mergi la inceput