Abdomen extraplat (48)

Abdomen extraplat (48) | Autor: Marina

Link direct la acest mesaj


Cap.1,Cap.2,Cap.3,Cap.4,Cap.5,Cap.6,Cap.7,Cap.8,Cap.9,Cap.10,Cap.11,Cap.12,
Cap.13,Cap.14,Cap.15,Cap.16,Cap.17,Cap.18,Cap.19,Cap.20,Cap.21,Cap.22,Cap.23, Cap.24,Cap.25,Cap.26,Cap.27,Cap.28,Cap.29,Cap.30,Cap.31,Cap.32,Cap.33,Cap.34,
Cap.35,Cap.36, Cap.37, Cap.38,Cap.39,Cap.40,Cap.41,Cap.42, Cap.43 , Cap.44 ,Cap.45 , Cap.46, Cap.47


Sfaturi pentru slabire si tonifiere

Sarbatorim cu drag
Ianuarie: XIO - 5, Madachan - 26
Februarie:Elena - 2, Ramyteo - 3, Deus - 17,Eunice-27, Chiquitita - 29,
Martie: Puskin-7,
Aprilie: Macrina - ?, Teos - 20
Mai: Iarina - 8, Conchita - 24
Iunie: Allure - 25, Lumi - 26, Hannen - 30,
Iulie: Mephala30 - 6, Baby-Boom - 19, Elle - 22
August: emaaimee -8,
Septembrie: SabinaY- 10, Carina-28,
Octombrie: iulix-9, Nikole - 29
Noiembrie: Shakti - 4
Decembrie: Claucia - 2, anca_27 - 19

Adresa noastra comuna de e-mail este abdomenextraplat@yahoo.com

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iulix spune:

Multumim Marina de capitol nou!








........................................................................

"Adevaratul anotimp al iubirii e atunci cand credem ca numai noi putem iubi, ca nimeni n-ar fi putut vreodata iubi astfel inaintea noastra si nimeni nu va mai iubi la fel dupa noi". Johann Wolfgang Von Goethe
"In definitiv, nu anii din viata sunt cei care conteaza, ci viata din anii tai". – Abraham Lincoln
"Nicio femeie nu e frumoasa sau urata pana nu ajungi s-o cunosti."- Marin Preda
"Sky is the limit!!"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teos spune:

Iulix, ce sa spun....In primul rand tb sa dau jos vreo 3 kg.(am 1.70 si 63 kg)Tb sa lucrez abdomenul si sa scap de aripioare.Bineinteles tonifiere si multe altele.Dar am zis sa o iau cu inceputul. Asa ca astept sfaturile voastre.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulix spune:

Teos la capitolul abdomene eu le fac pe astea:
http://www.youtube.com/watch?v=iWxM995gDDA -sunt arhicunoscute, dau rezultate (la mine incepe sa se vada ca lucrez si nu sunt f. grele). Daca vrei ceva mai greut, dar care sa dea super rezultate cauta programele lui Tony, Shaun sau Chalene (sunt instructori de fitness care scot untul din tine si te fac sa arati ), iar daca iti plac dansurile latino iti recomand Zumba care e distractiv si usor.
Insa toate astea nu se pot realiza fara a exclude din alimentatie tot ce e nesanatos;: faina alba si zaharul in primul rand; inlocuieste-le cu faina neagra sau integrala, zaharul cu miere, apoi clasicele dulciuri, rontaielile.
Daca ai nelamuriri te asteptam cu intrebari.








........................................................................

"Adevaratul anotimp al iubirii e atunci cand credem ca numai noi putem iubi, ca nimeni n-ar fi putut vreodata iubi astfel inaintea noastra si nimeni nu va mai iubi la fel dupa noi". Johann Wolfgang Von Goethe
"In definitiv, nu anii din viata sunt cei care conteaza, ci viata din anii tai". – Abraham Lincoln
"Nicio femeie nu e frumoasa sau urata pana nu ajungi s-o cunosti."- Marin Preda
"Sky is the limit!!"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena_R spune:

Hello

Am trecut sa va salut numai ca nu am nimic notabil de raportat.. In schimb m-am tinut de sport in fiecare zi saptamana asta pana acuma si am program si pt seara asta si maine apoi weeeekeeeeeend!! relaxare si distractie

Da chiar, Hannen ne mai citesti?? Ce mai faci?

Nikole, La multi ani pt maine ca nu stiu daca mai intru!! Iti doresc sa ai parte de multe bucurii multe alaturi de familia ta si sa reusesti in tot ce-ti propui! te pup si distractie placuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulix spune:

LA MULTI ANI NIKOLE!!!! pt. maine de pe acum. Sa ai parte de tot ce e mai frumos pe lume si toate dorintele oricat de mici ar fi sa devina realitate!!!
Eu astazi am facut chiftelute de pui( fara ceapa ca nu imi place si nedate prin faina ca nu suport gustul ) si am bagat in mine vreo 200 g de voie, asa ca trebuie sa fac ceva sport ca nu mi-a dat in gand sa le fac la cuptor fara ulei. Ma duc sa imi scriu meniul, sa ma minunez de cate calorii am manacat si pe urma sport.








........................................................................


"Adevaratul anotimp al iubirii e atunci cand credem ca numai noi putem iubi, ca nimeni n-ar fi putut vreodata iubi astfel inaintea noastra si nimeni nu va mai iubi la fel dupa noi". Johann Wolfgang Von Goethe
"In definitiv, nu anii din viata sunt cei care conteaza, ci viata din anii tai". – Abraham Lincoln
"Nicio femeie nu e frumoasa sau urata pana nu ajungi s-o cunosti."- Marin Preda
"Sky is the limit!!"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

SEARA buna:-)

multumim Marina

Teos - putin mai sus de datele de nastere sunt multe din sfaturile noastre sintetizate, poate gasesti ceva util

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

Va rog sa-l ajutati pe ALEX! http://dianalaura.wblog.ro/.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

m'neataaaaaa

LA MULTI ANI Nikole,sa fii sanatoasa , fericita , sa ti se implineasca si cel mai "ascunsa" dorinta ...sa cumperi costumasul de baie , sa faci poza cu el , si sa te "invidies" io cat de bine arati..te pupa fata si inca o data LA MULTI MULTI ANISORI


aseee..despre mine ... muncesc ca un negru pe plantatie ..nu ma plang , macar sa avem ce lucra ; am reusit sa ajung prin jur de 64.3-64.4, nu ma asteptam (asta dupa ce va povestisem de "prietenul"meu cantarul care imi arata cu 1kg mai mult); ma gandeam si io deus sai-l arunc dar am dat o caciula de bani pe el si zau ca nu ma indur
in rest , din cauza oboselii am cam scapt in cate cevauri interzise , sper sa trec cat de cat cu bine de sapt asta si vedem de sapt ce vine
va pupacesc pe toate si mai trec

PS:sport pe sapt asta am facut in 4 zile ..sper sa mai ajung si sambata , duminica , si ma declar multumita


Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein




MTHFR C677T genotip heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

La multi ani Nikole, multa sanatate, sa ai parte de multe bucurii, de dragoste, de intelepciune si sperante


Allure - mi-am intins ceva, de la coloana pana in omoplatul drept parca s-a scurtat ceva:-) ma doare tot umarul, omoplatul, bratul drept. Sotul mi-a facut ore intregi masaj, mi-am dat cu 12 creme...in zadar...CE SA FAC?

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

Va rog sa-l ajutati pe ALEX! http://dianalaura.wblog.ro/.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teos spune:

Buna dimineata, fetelor.Multumesc pt. raspunsuri.De ceva vreme incerc sa maninc cit mai sanatos, am redus f multe din porcariile pe care le mincam, problema e ca tot timpul imi vine sa rontai cite ceva.Cit despre sport....incerc sa ma tin de el.M-am alaturat voua in speranta ca, fiindu-mi sprijin , ma veti impulsiona la mai multEu oricum va admir pt modul in care reusiti sa le faceti pe toate.
La multi ani, Nikole!Sa fii sanatoasa si sa ti se implineasca toate dorintele.
Va pup. O zi buna sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulix spune:

Buna dimineatza!!! Sunt pe fuga ca la 13 am examen la cantabilitate si trebuie sa mai citesc subiectele iar sport o sa fac acum de dimineatza ca ieri l-am ratat din cauza oboselii.
Georgia eu nu m-am mai cantarit cred ca de 1 luna si nu mie dor de el, pt. ca mai mult ma stresam si enervam.
si o zi plina de soare cum e la mine va doresc.







........................................................................


"Adevaratul anotimp al iubirii e atunci cand credem ca numai noi putem iubi, ca nimeni n-ar fi putut vreodata iubi astfel inaintea noastra si nimeni nu va mai iubi la fel dupa noi". Johann Wolfgang Von Goethe
"In definitiv, nu anii din viata sunt cei care conteaza, ci viata din anii tai". – Abraham Lincoln
"Nicio femeie nu e frumoasa sau urata pana nu ajungi s-o cunosti."- Marin Preda
"Sky is the limit!!"


Mergi la inceput