Abdomen extra-plat: Beachbody (12)

Abdomen extra-plat: Beachbody (12) | Autor: carolinah

Link direct la acest mesaj

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns z333 spune:

neata' gagici

io vin cu raportul pe ziua de ieri

4 ore de plimbare(relaxare) prin magazine..vorba banner-ului din mall: "Shopping-ul e activitatea care produce mai multa energie decat consuma"

apoi a urmat 1 ora de tae bo cu Billy-Ultimate cu benzile of course..lumeee e grele rau cu benzile astea..pentru mine ceva mai greu decat Ultimate cu benzile inca nu s-a inventat, poate doar Insanity, dar ala mai are de asteptat
am febra si la picioare si la abdomen si la maini..si la fund

si am mai avut o activitate faina,producatoare de energie, asa ca pentru un inceput de sapt cat mai bun

deci, per total f activa am fost

si de mancat..rau di tat...8 mici ( nu de porc, ci de vita+oaie..ma rog, nu stiu daca conteaza prea mult, efectul e tot ala) cu mustar si paine cu ulei de masline si bere ca altfel nu merge combinatia..aaa si putintica salata de vinete

azi dezintoxicare cu apa la greu si ceai












"Where I am today is where my mind put me, where i'll be tomorrow is where my mind put me."
So look at yourself.Your mind put you where you are today, you can chance it anytime you want to.Stay focus, don't give up


Me, me, me
http://picasaweb.google.com/jasmine24/TaeBoGirlAdicaEu#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

ok...nu mai retin cum o cheama pe fata noua, Amy, Any, Ana...nici nu ma duc sa verific pt ca merge greu site-ul dar am sa-i zic asa: daca exercitiul ales de tine, oricare ar fi el, te solicita, atunci fa-l pe ala. dupa ce il termini o sa fii mai "tare" :)
nici P90X nu e imposibil...totul poate fi modificat: flotari pe genunchi, greutati mai usoare si benzi elastice in loc de tractiuni la bara; multa lume se sperie degeaba..."Do your best, forget the rest!" si in timp avansezi.

eu sint cu nervii pe mine fiindca astept sa vina superintendentul sa verifice baia (cica ii curge apa aluia de sub mine pe pereti) a zis ca vine la 9 si e 10 deja, eu nici pina la ora asta nu m-am apucat de sport...e posibil sa trebuiasca sa sparga faianta si sa lucreze...asta inseamna santier la mine in casa pret de zile la rind ceea ce imi da programul peste cap totalmente...
simbata dimineata cind eram la jumatea programului de Arms and Shoulders a venit sa verifice prima oara...si la mine era totul vraiste ca eu nu ma apuc de nimic pina nu sint gata cu Tony...m-a intrerupt circa 5 minute ca ma "racisem" de tot si faceam spumele marii...eram deja capsata fiindca initital incepusem programul de Chest and Back insa dupa 5 minute mi-a pleznit si al 3-lea set de benzi elastice asa ca a trebuit sa schimb programul...pesemne ca sint prea puternica pt elasticele astea...musai sa-mi iau chin-up bar sa incep cu tractiunile ca nu mai tzine...

Conchita, nu stiu daca sint "ready"...de ce ma apropii de ziua Z parca ma precipit mai tare ...nu vreau sa-mi ridic asteptarile la maxim, le las asa mai jos ca sa nu fiu dezamagita.
Dpdv fizic, asta este...dupa 4 luni numa', n-am pretentii de atleta. Nu mi-e rusine cu mine si asta conteaza cel mai tare.

A! Era sa uit: am facut rost de la cineva de cartea lui Carmen Bruma si am rasfoit-o ca eram curioasa...basic, nene! basic!!! pe linga ce am citit eu in ultimiii 8 ani, mi se pare frectie...aia e chiar pentru oameni care sint in pom cu toate. Iar exercitiile mi se par joaca de sugar in patut, mi-e greu sa cred ca ea isi mentine fizicul ala cu asa ceva; in cazul asta inseamna ca maninca 2 frunze de salata pe zi si cam atit.
Un lucru bun pe care il spune (il stiam si eu deja) este sa-ti lipesti poze cu tine grasa si nasoala pe frigider, camara, etc si cind iti vine pofta de indopat si te repezi in frigider, sansele sint ca te vei opri cind vezi grasa lipita pe usa
Eu fiindca n-am poze cu mine grasa o sa-mi pun una cu un corp atletic si sexi asa cum imi doresc (fac eu rost de unul) si ala va fi motivatia...Nu rideti ca e o idee buna: creierul are nevoie de stimulente vizuale.

incep iar sa ma enervez: e 10.20 si Superul n-a venit...eu cind puii mei mai fac sport azi??? ca vine prinzul acu si mi se face foame! daca stiam, ma apucam ca de obicei la ora 9!

Va las, sper ca voi sa aveti mai multa liniste in casele voastre...Asta urasc cel mai tare in viata: sa-mi strice unii metabolismul cu probleme de r*hat

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet.

"To lengthen thy life, lessen thy meals" Benjamin Franklin

"Man, you can do anything for 30 seconds!" Tony Horton, P90X

www.youtube.com/watch?v=fbwO7RAfwS4&feature=related/" target="_blank">my target :)

www.flickr.com/photos/42726167@N06/sets/" target="_blank">halfway there

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns z333 spune:

da,da,da ..asta cu sa nu ai liniste in casa ta e cam nasoala, dar in viata se mai intampla si d-astea..din pacate

mai, mie Carmen Bruma mi se pare chiar ok (cam slaba totusi ptr. gusturile mele), dar arata bine ce-i drept, e frumusica , basca ca se si potriveste cu Badea de minune..parerea mea
iar de mancat eu am vazut ca fata asta chiar mananca cam ca tine Allure..3 mese pe zi si 2 gustari,multe legume, carne de pui, somon, lactate, apa la greu, sport de 3 ori pe sapt..si mai zice ca la 2 sapt mai face cate-o aroganta cu o pizza,dulciuri

"Where I am today is where my mind put me, where i'll be tomorrow is where my mind put me."
So look at yourself.Your mind put you where you are today, you can chance it anytime you want to.Stay focus, don't give up


Me, me, me
http://picasaweb.google.com/jasmine24/TaeBoGirlAdicaEu#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda spune:

raportez o bucata Core.Synergistics si jumate bucata Ab.Ripper ca suna bine in celalat dormitor unde-l practica huzbantu' si n-am putut sa ma abtin. is rupta. ma duc sa mestec un shake si dupaia revin sa va citesc.




O U T S T A N D I N G S & P I D U K
If I had a prayer, it would be this: "God spare me from the desire for love, approval, and appreciation. Amen."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy79 spune:

multumesc pentru raspunsuri
presteaza sotul in seara aceasta un masaj ca de maine ma fac sportiva adevarata - trebuie sa imi ating target ul de 2010 sa nu mai atarne sunculitele pe mine.
allure, inca ma mai gandesc ce m-ar motiva - o chestie pozitiva sau una negativa; tind sa iti dau dreptate ca aia pozitiva merge mai bine la creier sa ii spun unde sa ajunga. citisem mai demult ceva ca organismul are memoria kg - asa il ajut sa isi intipareasca altceva in cap.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

si eu tot core synergistics! acu l-am terminat...

edit: am mai bagat si un ab ripper ca nu puteam sa fiu mai prejos
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet.

"To lengthen thy life, lessen thy meals" Benjamin Franklin

"Man, you can do anything for 30 seconds!" Tony Horton, P90X

www.youtube.com/watch?v=fbwO7RAfwS4&feature=related/" target="_blank">my target :)

www.flickr.com/photos/42726167@N06/sets/" target="_blank">halfway there

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

sorry ca ma misc asa de greu dar am avut treaba:-)ce bine este cand am...
la inceput de an lumea s-a ingrasat si vrea sa slabesca asa ca incepe nebunia:-)

Allure- lasa ca trece

Va

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

putere...pentru cine crede ca nu mai poate!
http://www.youtube.com/watch?v=flRvsO8m_KI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns z333 spune:

eu am intrat doar sa va zic noapte buna

pauza de sport in seara asta..ma pun in pat sa ma uit la un film cu un ceai fierbinte..pusi

"Where I am today is where my mind put me, where i'll be tomorrow is where my mind put me."
So look at yourself.Your mind put you where you are today, you can chance it anytime you want to.Stay focus, don't give up


Me, me, me
http://picasaweb.google.com/jasmine24/TaeBoGirlAdicaEu#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Citat:
citat din mesajul lui Allure
Un lucru bun pe care il spune (il stiam si eu deja) este sa-ti lipesti poze cu tine grasa si nasoala pe frigider, camara, etc si cind iti vine pofta de indopat si te repezi in frigider, sansele sint ca te vei opri cind vezi grasa lipita pe usa
Eu fiindca n-am poze cu mine grasa o sa-mi pun una cu un corp atletic si sexi asa cum imi doresc (fac eu rost de unul) si ala va fi motivatia...Nu rideti ca e o idee buna: creierul are nevoie de stimulente vizuale.


ba io rad, ca ai uitat cand te amenintam ca pun poza TA pe frigiderul MEU. :-))

amy, bun venit si spor la toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda spune:

Neatza...cica am zis aseara ca intru sa va citesc...povesti cu pesti, am adormit instant .

Allure...si io cre ca-mi pun poza cu tine pe frigider, ii mai motivanta decit a mea in oricare forma Ai rezolvat-o cu apele si conducetele??

Eu incerc sa schimb...tot . Adica 5 mese pe zi...etc etc....da-i greu ma fetelor. Am 1500 de cal de mincat...nu mi se parea nici o problema cind mancam porcarii, acuma ca mananc fructe, legume, lactate, carne fiarta...pfff....is supersatula ..abia fac alea 1500 de cal.
Noroc cu shake-ul ala de dupa sport (banana, lapte si o lingurita de peanut butter) ce ma mai scoate.

Sper sa nu fac febra musculara nasoala dupa ziua de ieri....luat o aspirina cu vita c dupa. Voi luati suplimente? in general?

si spor la trebi.



O U T S T A N D I N G S & P I D U K
If I had a prayer, it would be this: "God spare me from the desire for love, approval, and appreciation. Amen."

Mergi la inceput