Abdomen extra-plat (6)

Abdomen extra-plat (6) | Autor: carolinah

Link direct la acest mesaj

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

ca bine zici Deus, "praf in ochi"...nici macar atit!
vad ca s-au sters mesajele postate dupa "avertisment" la topicul cu copii obezi in care explicam niste treburi...inclusiv mesajele in care eram atacata de stim noi cine
s-a facut curatenie pe sistemul "nici usturoi n-am mincat, nici gura nu ne miroase"

asta e! noi sa fim sanatoase si frumoase!

nu ma mai intereseaza topicul ala nici de 3 lei dar vad ca unele se zbat inca asiduu sa demonstreze nu stiu ce...be my guest! knock yourself out! :)

back on topic...spatele meu e mai bine dar tot cu mobilitate redusa; nici nu stiu daca sa fac ceva azi sau sa stau cuminte. (regula este ca trebuie sa stai cuminte cind ai asa ceva dar ma maninca sub talpi )
as putea sa fac niste pilates mai usurel...maybe not. :(
mi-am programat un masaj ca muschii lombari sint incordati prea tare.
miine sper sa fiu mai bine.

Deus, am vazut si eu citeva pozici, vaaai ce baietel dragut ai! sa-ti traiasca! si bratele sint asa frumos lucrate cum imi place mie

Conchita ,nu ti-a mai venit programul ala? ca mi s-au lungit mie urechile :)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Dance, sing, floss, travel... and avoid bad people

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

Multumim Carolinah

pana acuma am facut curatenie si am fost la pisu de 4 ori cu cateii(3pui)si catelul batran! nimic nu am apucat sa fac! Ma duc la un dus si dupa plec la gradi sa ridic copilul si ma duc la sala. Puisorii astia imi mananca urechile. Nu am terminat bine cu puii de mata ca am gasit pui de catei. Cum sa fac sa-i salvez pe toti? Nu mai pot si nu pot nici sa am vesnic casa cu fundul in sus. Dar nu pot nici sa trec pe langa ei. De cate ori aud un puiut ca plange sau il gasesc abandonat il iau acasa. Ce o sa fac cand o sa inceapa si fiul meu sa-i aduca acasa? El stie ca noi suntem "salvatorii"...macar de-as castiga la loto sa le fac un camin la cati mai multi amarati.Trec si astea cumva...asta-i soarta mea, sa slavez cati mai multi, in rest nu mai conteaza.

Si din cauza asta am apucat sa mananc doua mere si doua batoane fitness pana la ora 15.Nici nu-mi este foame sau pofta de ceva!

Varevin mai tarziu sa va spun daca am tras bine la sala:-)

„Fericirea este armonia dintre ceea ce gandesti, ceea ce spui si ceea ce faci.”Gandhi
www.de-azi.ro

inspiratie, dragoste, putere ... pentru cine crede ca nu mai poate.
http://www.youtube.com/watch?v=flRvsO8m_KI



quod me nutrit me destruit

http://community.webshots.com/user/Deusphoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

Allure - bratele mele sunt doar subtirele si cand duc ceva in brate se fac mai musculoase:-)

Multumesc pentru ce ai zis de Aaron, da este un scump si ma mandresc ca o closca cu el

Sa aveti o dupamasa buna!

„Fericirea este armonia dintre ceea ce gandesti, ceea ce spui si ceea ce faci.”Gandhi
www.de-azi.ro

inspiratie, dragoste, putere ... pentru cine crede ca nu mai poate.
http://www.youtube.com/watch?v=flRvsO8m_KI



quod me nutrit me destruit

http://community.webshots.com/user/Deusphoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionica spune:

Buna seara curajoaselor,

Eu am fost toata saptamana trecuta cu febra musculara ,este oribil sa incepi de la zero dupa 3 ani fara activitate sportiva.
Azi ma simt bine iar de maine merg la sala againnu ma las eu asa cu una cu doua.

Va multumesc pentru primirea in clubul abdomenelor extra-plateabia astept sa pun si eu poze ,dar nu acum pe la sf.lui decembrie cand voi avea cel putin 3 luni de sala.


Antrenamentul mi se pare destul de complex,deocamdata lucrez in fiiecare zi ;picioarele
20x4 bucati cu 30kg deocamdata
20x4 bratele 10kg
25x4 abdomne doar partea superioara ,avand in vedere ca am doua ceza in 3 ani
20x4 addjustment pentru interiorul pulpei!!! asta doare oribil dar e de bine

Va pupic ,merg sa-mi pun puiutii la culcare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Allure, l-am comandat de pe half.com si poa' sa dureze si-o luna cu mailul, din pacate.

Caro, multumim de capitol nou, dar cred ca linkul spre ultimul capitol s-a ratacit pe undeva, sunt numai primele patru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

Buna seara!

tot asa Ionica si ai sa vezi rezultate uimitoare in doar trei luni. Sa iti faci niste masuratori acuma, abdomen, picioare, fese, bicepsi ... te vei obisnui cu tine si vei avea momente in care vei avea moralul la pamant...atunci te masori din nou si vei vedea rezultatele:-)
Acul cantarului poate sa nu se miste f repede in schimb corpul o sa aiba o alta tinuta, alta postura, carnea o sa stea mai tapana...numai bine.


Programul meu de dupamasa (dimineata v-am spus am avut parte doar de odiseea puisori de catei si curatenie):
Am plecat dupa baiat la gradinita la ora 5. Pana l-am recuperat si am discutat cu educatoarea s-a facut 6. Pana l-am dus la soacra s-a facut 7...asa ca am ajuns pe o terasa unde am mancat o salata f buna cu pui si ananas plus altele(: Deci, sport 0 doar urcat de 10 ori scarile, spalat de 10 ori dupa catei,fugit in jurul blocului in 3 directii dupa catei, coborat de 5 ori la pisici, fugit dupa copil...
Maine duc cateii la o fundatie ca numai pot! efectiv azi am strans 20 de cacacei moi si 100 de pisuri...si de cateva zile tot asta fac.

In concluzie am mai mancat seara o salata, doua ciorchine de struguri, o pruna si o para.
Acuma am terminat cu cateii, pisica, copilul si am ajuns la calculator cu un pahar de vin rosu.

VA pup si va doresc o seara de vis !


„Fericirea este armonia dintre ceea ce gandesti, ceea ce spui si ceea ce faci.”Gandhi
www.de-azi.ro

inspiratie, dragoste, putere ... pentru cine crede ca nu mai poate.
http://www.youtube.com/watch?v=flRvsO8m_KI



quod me nutrit me destruit

http://community.webshots.com/user/Deusphoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Salutare, doamnelor!

Sunt ocupata pana peste cap si mai mult in afara biroului! (Am pus si link la cap 5 ca ieri am deschis capitol nou rapid ca ala era ovecrowded si uitasem linkul).

Va pup si revin cand pot, probabil joi, dar vreau sa va spun, scurt asa, ca ma tin de sport in continuare of course: sambata Pilates, ieri Tae Bo (boaaaaaaah, am transpirat ca purcelul), azi cred ca ceva cu greutati... si sunt la cura de dezintoxicare de dulciuri 3 saptamani! Wish me luck!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns z333 spune:

neata' fetelor

bafta multa si ambitie carolinah cu dexintoxicarea

eu ieri iar am stat pe bara cu sportul, dar am incercat sa mananc destul de frumos..un iaurt, o cutiuta de branza cu smantana fagaras, un corn cu ciocolata( ca altfel cica imi scade glicemia si intru in sevraj) si putina salata beouf.

si m-am masurat iar azi ptr ca nu prea m-a convins ultima masuratoare...pfiuuuu am tot 60 de cm in talie..cred ca eram o idee balonata cand mi-a iesit 62 la masuratoare

pe la 12 ma bag la un basic training cu nea billy, ca mi-e dor de el de nu mai pot...si cred ca o sa mai fac si ceva umeri cu zuzana, desi vad ca s-au definit bratele vizibil..tre' sa o las oleaca mai moale cu greutatile ca la mine imediat se umfla muschii...deh, defect din copilarie..am facut karate cativa ani si de atunci cum fac oleaca abdomene sau greutati imediat apar muschii la interval
eheeee apuse sunt vremurile cand faceam 60-70 de flotari ca nimica, sa nu mai zic de abdomene care erau o joaca de copii...acuma dupa 30 de flotari tremur ca o baba in baston, dar ce sa-i faci..atunci aveam 13 ani aveam numai fibra pe mine, acum am aproape 30 si putina sunculita ici colo

na, va las ca deja incep sa aberez de foame..ma duc sa dau iama in struguri

hai, zi buna sa aveti fete siluete

Me, me me
http://picasaweb.google.com/jasmine24/TaeBoGirlAdicaEu#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionica spune:

Carolinah cum te dezintoxici de dulciuri ?da-mi si mie reteta

Multumesc pentru incurajare DEUS,stiu ca am nevoie ,mentalul meu este unul de fost sportiv ,sunt convinsa ca voi reusi sa ajung la targhetul vizat,clar voi avea nevoie si de sustinerea voastra .

Azi dimineata am bagat acelasi antrenament sus mentionat cu exceptia abdomenului la care am lucrat ceva mai mult,am inceput si la partea inferioara si nu m-öa durut deloc cicatricea.

Deus m-ai inspirat cu paharul tau de vin rosu,si asa am o tensiune arteriala prea joasa,asa ca bag si eu cate un pahar de vin rosu si vad ca ma simt mai bine.

La pranz am mancat o mega salata cu rocola,musch de vita marinat si alte condimente exotice,un iaurt activia si atat.
Sper sa nu ma apuce foamea catre seara,ieri am facut copot din mere golden si este delicios cand am goluri in stomac.
Merg la pitica cea de 5 luni ca s-a trezit dupa care voi merge sa o aduc pe cealalta de la gradinita.

Ozi frumoasa la toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:


hai ca m-am remediat nitel.
ce rau mi-a fost cu spatele... ieri dimineata eram intepenita de mijloc, abia ma puteam misca! norocul meu ca stiu unde sa ma duc si ce sa cer! am beneficiat de cele 3 terapii ideale in astfel de situatii: masaj, chiropractic si acupunctura.(in aceasta ordine)
masajul mi-a relaxat muschii lombari si fesieri care erau incordati ca piatra (si de la sport dar mai ales de la scrinteala) dupa care a urmat ajustarea chiropractica pentru incheietura sacro-iliaca urmata de acupunctura locala cu rol antiinflamator.
dupa aproape 2 ore de tratament eram ca noua
norocul meu ca am discount de la locul de munca altfel ma ustura rau la buzunar deh, lucru manual...

aseara am dat drumul la muzica si am dansat juma de ora ca ma simteam "statuta" dupa 2 zile in care nu m-am putut misca...

tot ieri am verificat si sala de box la care vreau sa merg si am constatat ca au niste clase minunate, abia astept sa-mi treaca spatele definitiv sa ma duc.
erau si niste bunaciuni de masculi... sa tot exersezi!

Luminita, 30 de flotari o data?? pai esti "queen of push-ups", mamica...eu abia fac 15, dupa care trec pe genunchi ca sa ajung la 30 ca sint sfirsita...ce-i drept cu cit esti mai inalt, cu atit e mai greu la flotari dar recunosc, nici nu sint suficient de puternica

Carolina, succes la detox! Pentru mine a fost un succes ca m-am oprit din mincatul zilnic de gustarica "dulce"...acum doar o data la o saptamina-doua, ceea ce e ok.

Ionica, baga mare si sa vii cu pozele la interval sa apreciem rezultatu'

Unde e Dorsilia si celelalte fete care vor sa se aplatizeze? Ati renuntat?

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Dance, sing, floss, travel... and avoid bad people

Mergi la inceput