Abdomen extra-plat (4)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Crinuta, multumesc. e o mare realizare pentru mine. nu am asa multa rezistenta, dar am ambitie, daca imi pun ceva in cap, investesc tot ce am. azi n-am ajuns la 100, ca am stat putin, am facut doar 37. dar si maine e o zi. :-))

Allure, hm, prima oara cand vad programelele astea, am vazut niste filmulete azi si am mai citit putin, incepe sa ma intereseze si pe mine. ti-am vazut poza cu postura de yoga, pai arati nemaipomenit tu!! felicitari pentru conditia fizica.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Allure, chapeau! Eu sunt departeeeeeeeeee.

Si cand ma uit la PX90 ala, imi dau seama ca degeaba dau atatia bani, ca nu voi ajunge niciodata sa trec prin toate.

Cum e Slim 6? Mai uman? Ca la ala parca m-as baga! In alta ordine de idei, eu am 2 tipuri de Winsor Pilates de 20 min, beginner si advanced. Crinuta, le-ai primit? Eu acum caut sa-mi iau unul de 1 ora, deja 20 min chiar si advanced mi se pare putin.

Azi reincep sportul. CM e pe sfarsite, asa ca vad cum ma cheama eliptica aia. Azi n-am scapare. Am vrut sa fac ceva si ieri, dar m-am prabusit in pat pe la 9:30, abia amm reusit sa-mi pup copiii de noapte buna.

Conchita
, vrei sa deschid eu capitol nou sau te ocupi tu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Da Carolina, l-am primit. I-am multumit sotului tau pt mail.
Nu am apucat sa scriu, am fost mai toata ziua plecata si iar ma pregatesc sa plec.
Sper sa ajung sa fac Tae bo azi, e musai!

Crinuta si Rayan

Fara Dumnezeu nimic nu e.
The True Church is ONE, HOLY, CATHOLIC and APOSTOLIC

www.youtube.com/watch?v=4L0eM4tODYc" target="_blank">Asculta




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Citat:
citat din mesajul lui conchita

Allure, hm, prima oara cand vad programelele astea, am vazut niste filmulete azi si am mai citit putin, incepe sa ma intereseze si pe mine. ti-am vazut poza cu postura de yoga, pai arati nemaipomenit tu!! felicitari pentru conditia fizica.


nimic


multzam ...arata bine din avion dar cu de-amanuntul...mai am mult de lucrat

ma mir ca n-ai stiud de P90X...la noi i se face reclama multa la televizor...ma gindeam ca si la voi, ca doar de acolo vine, din america

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Dance, sing, floss and travel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Citat:
citat din mesajul lui carolinah

Allure, chapeau! Eu sunt departeeeeeeeeee.

Si cand ma uit la PX90 ala, imi dau seama ca degeaba dau atatia bani, ca nu voi ajunge niciodata sa trec prin toate.

Cum e Slim 6? Mai uman? Ca la ala parca m-as baga! In alta ordine de idei, eu am 2 tipuri de Winsor Pilates de 20 min, beginner si advanced. Crinuta, le-ai primit? Eu acum caut sa-mi iau unul de 1 ora, deja 20 min chiar si advanced mi se pare putin.

Caro


Uite cum sta treaba: nu trebuie sa te sperie nimic...la inceput e normal sa nu poti face totul, ideea e sa faci ce poti dar sa faci corect... si usor, usor devii mai puternica.
Eu cind am inceput sa faci amaritele de Pilates, nu puteam mai deloc...ma opream in mijlocul exercitiilor si plingeam de nervi dupa care o luam de la capat; intr-o luna am inceput sa-mi dau drumul, dupa doua era mai usurel, dupa 3 deja fluieram...dar faceam zilnic cite o ora!

Crezi ca eu pot face acum ce fac aia din P90X?? Aiurea! Ei fac 35 de flotari o data!! eu fac maxim 15 si alea de cele mai multe ori pe genunchi fiindca sint extenuata (si seriile se repeta de n-shpe ori!) dar important e ca pun muschii la treaba si ard grasimile prin efort

Azi dimineata ma pipaiam la triceps si am simtit muschiul mult mai proeminent ...totul se simte si arata mai bine.

Nu stiu cum e 'Slim in 6' dar am urmarit niste secvente pe youtube si mi se par prea usoare...sint multe exercitii pe care le fac si eu cu P90X al meu...(ca nu toate exercitiile lor sint asa criminale, sa stii). M-am razgindit sa-l mai cumpar deocamdata.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Dance, sing, floss and travel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Allure, eu nu ma uit la televizor si daca ar fi fost dupa mine, n-as fi avut nici televizor. deci nu am auzit de programul asta. eniuei, arati super super bine, imi place tipul tau de corp caci e feminin si nu extra musculos. voi va bucurati cand va descoperiti muschii, io ma infior. :-)) de aceea continui cu aerobic laolalta cu tae bo...

Caro, nici n-am bagat de seama ca ajunseram la 20 de pagini!! wow, revenim la vremurile bune, huh? :-)) cum vrei tu cu deschisul noului capitol, daca nu ai tu timp, il deschid cu placere.

mi-e plecata copila la sea world pentru cateva ore, deci e timpul pentru o noua provocare cu mine insami la piscina. dau raportul cand ma intorc daca o sa reusesc sa fac 100 de ture, tineti-mi pumnii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

Citat:
citat din mesajul lui olive

Scuzati ca intru in subiectul vostru.

Deus, vroiam sa te intreb pe mesaje private insa nu ai activata aceasta optiune asa ca imi permit sa te intreb aici.
Spuneai undeva in topic ca iei spirulina(la detox) 5-7 capsule pe zi daca retin bine.Cate grame are o capsula?De fapt intrebarea mea e cata spirulina iei pe zi.
Multumesc.


spirulina
TruNature Spirulina Softgels

Premium Quality Herbal Supplement.
Blue/Green Algae.
Natural Superfood Supplement.
18 Amino Acids.
2000 mg per serving.
Supplement Facts
Serving Size 4 Softgels
Servings Pe Container 87
Amount Per Serving % daily Value
Calories 35
Calories from Fat 30
Total Fat 3 g 5%
Total Carbohydrate < 1 g less than 1%
Protein 1.1 g 2%
Vitamin A 5336 IU (100% Beta Carotene) 107%
Sodium 10 mg less than 1%
Spirulina 2000 mg
Amino Acids 790 mg

ce informatie detaliata :)))))

Va pup, mi-e somn, ma duc sa visez la o piscina!

„Fericirea este armonia dintre ceea ce gandesti, ceea ce spui si ceea ce faci.”Gandhi

www.de-azi.ro

inspiratie, dragoste, putere ... pentru cine crede ca nu mai poate.
http://www.youtube.com/watch?v=flRvsO8m_KI



quod me nutrit me destruit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Conchita, si mie mi-e groaza sa-mi descopar muschii mariti.Eu am facut atletism si sanie chiar la debutul pubertatii si mi s-au dezvoltat muschii ceva de groaza. Asa ca acum caut ceva care sa ma tonifice, insa in niciun caz sa-mi dezvolte si mai tare musculatura.

Daca poti, te rog deschide tu un nou capitol, eu am zile cand dispar complet din motive tehnice.

Aseara am bagat 1/2 ora de eliptica. Mi-a prins bine dupa 4 zile de pauza. Primele minute mi s-au parut de cosmar, dar apoi nu ma dadeam dusa de pe ea, numai ca era si sotul meu la rand, asa ca am cedat.

Azi am total body workout cu 3 serii si pauze mai scurte.

Si mi-am comandat o serie de 7 CD-uri de Winsor Pilates cu de toate, inclusiv accelerated body sculpting de care am auzit la Allure. Abia astept, ca si mie mi se pare cel de 20 min cam scurt, desi e f intensiv. Acum sa ma vedeti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Caro, am deschis topic nou, putem scrie acolo. dar asa pe fuga voiam sa te felicit pentru cat sport faci. cand zici sanie, e bobul ala pe partie, oare?

Mergi la inceput