Abdomen extra-plat (6)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Allure - nu pune ls suflet ca ai luat avertisment. oricum e ceva simbolic, doar nu are ce rau sa-ti faca.

Deus - parca am citit despre mine cand ai scris despre cateii si pisicile abandonate. eu is mai ales cu pisicile, ca stau la bloc si cu cateii e mai greu. la un moment dat am avut 7 pisici. (bine, erau si pui printre ele). intre timp m-am mai "cumintit" si acum am redus drastic numarul, le-am mai plasat pe ici-colo si incerc cat pot sa ma abtin de la noi "achizitii" oricum sunt si gravida in luna a 7-a, deci e musai sa ma abtin, ca acus vine fetita mea si o sa se schimbe prioritatile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

m-a bufnit rasul dupa ce am citit unde am postat, la abdomen extra-plat, eu cu ditamai bardihanul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika

Allure - nu pune ls suflet ca ai luat avertisment. oricum e ceva simbolic, doar nu are ce rau sa-ti faca.

Deus - parca am citit despre mine cand ai scris despre cateii si pisicile abandonate. eu is mai ales cu pisicile, ca stau la bloc si cu cateii e mai greu. la un moment dat am avut 7 pisici. (bine, erau si pui printre ele). intre timp m-am mai "cumintit" si acum am redus drastic numarul, le-am mai plasat pe ici-colo si incerc cat pot sa ma abtin de la noi "achizitii" oricum sunt si gravida in luna a 7-a, deci e musai sa ma abtin, ca acus vine fetita mea si o sa se schimbe prioritatile.


in ultimii doi ani am avut in casa vreo 25 de pui de pisica si 5 catei:-) pe care i-am plasat. Nici eu numai fac fata...am si castrat 5 pisici dar vad ca tot timpul apare alta cu burta la gura.

„Fericirea este armonia dintre ceea ce gandesti, ceea ce spui si ceea ce faci.”Gandhi
www.de-azi.ro

inspiratie, dragoste, putere ... pentru cine crede ca nu mai poate.
http://www.youtube.com/watch?v=flRvsO8m_KI



quod me nutrit me destruit

http://community.webshots.com/user/Deusphoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns z333 spune:

allure bine-ai revenit pe baricade...ahaaaa, m-am prins de ce zice al meu ca mai bine fac sport acasa..din cauza bunaciunilor de la sala..hmmm

eu am facut o ora de basic training cu billy..nu am mai facut nimic cu zuzana ca m-a lucrat billy de m-a rupt..ca sa zic asa cred ca am avut in jur de 50 de flotari de facut per total...primele 3 serii a cate 8 flotari le-am facut normale...la urmatoare tura doar prima serie normale restul in genunchi ca eram lesinata

de mancat numai struguri momentan..am zile cand nu mananc mai deloc, zile cand mananc ca o purcica..ciudata creatura



Me, me me
http://picasaweb.google.com/jasmine24/TaeBoGirlAdicaEu#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

deus - principalul e sa fii tare (eu vorbesc... ). mai nasol e daca stai la casa, ca te trezesti cu matzele gravide sau cu puii mici aruncati peste gard si esti pusa in fata faptului implinit... mai greu sa rezisti. lumea e nesimtita, daca vad ca te preocupi, iti dau ei de lucru, nu gluma...
scuze de off-topic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns z333 spune:

ramona ai trecut de la aerobice si tae bo la discutii despre animale?
glumesc..si eu-s innebunita dupa animale, dupa cum stii..daca ar fi dupa mine as face ferma animalelor, dar din cauza de oltean periculos ma rezum la guinezul flocos si la papagalul turbat

la maica-mea in schimb e zoo...pana acum ceva timp avea 4 pisici, 3 cateluse si o nevastuica care s-a aciuat in gradina..acum a ramas cu 2 pisici si aceleasi cateluse..pisicile si una din cateluse le-a gasit in strada si le-a luat acasa..oricum ea mai mereu gaseste catei raniti sau pisici, dar nu poate sa le ia chiar pe toate acasa, in schimb le duce la veterinar sa le trateze, le duce de mancare, incearca sa le gaseasca stapani...

acu' tre sa plec la cumparaturi de greutati ptr oltean..cica se apuca de sport si el ca la sala nu are chef sa mearga..sa vedeti ce ii dau cu greutatile in cap daca le ia si nu face nimic cu ele..de 2 luni il bat la cap sa se apuce de sport ca a facut burta si nu imi place sa ii admir suncile..acum a zis ca gata, se pune pe treaba..s-o vad si p'asta

Me, me me
http://picasaweb.google.com/jasmine24/TaeBoGirlAdicaEu#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika

m-a bufnit rasul dupa ce am citit unde am postat, la abdomen extra-plat, eu cu ditamai bardihanul...


oricine e primit in grupul nostru, mai ales cele cu burtica.
scopul aici e sa dam burta jos si apoi sa o mentinem.
deci nu sta departe

afara de cazu' ca esti gravida
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Dance, sing, floss, travel... and avoid bad people

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kryky_55 spune:

ups..de la ultima vizita vad ca deja ati inceput capitol nou gagicilor..harnicute mai sunteti voi!
Eu tot munca,munca vad de o saptamana si ceva tot pe la 10 zjung acasa..exercitii mai putine ca nu am avut cum insa de papat am reusit sa pap cat de cat mai cumintel.
De azi au inceput simptomele premenstruale si ma apuca poftele...de dulce..azi am papat de dimineata un bol de cereale cu skimed milk la pranz o bucata de salam cu cottage cheese si o salata marrrrreee de fructe (ca sa imi potolesc pofta de dulce) am in plan sa merg la sala vreo ora si inca o jumate de ora la un curs pentru abdomen.
Intradevar la sala numai bunaciuni vezi..al meu a venit o zi cu mine sa imi arate ce sa fac (ca na se pricepe bine dupa vreo 7 ani de sala) si dupa ce a vazut ce bunaciuni is pe acol a zis sa facem un joint account sa vina si el..
Apropo de cura de dezintoxicare de dulciuri..tare buna mi-ar fi mie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kryky_55 spune:

Deus,iubita printr-un capitol pe aici pomeneai de o cura de dezintoxicare cu legume si fructe de 3 zile parca..ca tare ma tenteaza sa o tin ..dupa ziua mea...in 20 e ziua mea si de vreo luna ma gandesc la tortulet :D am zis ca chiar atunci nu am sa ma abtin sa nu pap o bucata..mai mare ..si am sa beau sampanie(mentionez ca nu am mai pus gura pe alcool de multtta vreme) ...dupa tot dezmatu ma tenteaza sa fac si eu o cura de dezintoxicare(zici ca eu is de la alcoolici anonimi) =))...
Va pup si spor la aplatizarea abdomenului!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionica spune:

Allure,iti vine bine triunghiul rosu ,merge cu steagul tarii in care locuiestisper ca nu te-a afectat prea tare,nici nu are de ce..
Pupi

Mergi la inceput