Abdomen extra-plat (5)

Abdomen extra-plat (5) | Autor: conchita

Link direct la acest mesaj

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

Buna dimineata ambitioase doamne:)

Va pup si va doresc o zi buna si frumoasa!
Ma duc sa lucrez cate ceva...nu am nicio inspiratie ce sa gatesc azi(: m-am saturat de mancare si de gatit ca de apa in cizme!
Nu aveti vreo idee, va rog chestii simple fara specialitati ca nu mi-am facut rezerve:)


„Fericirea este armonia dintre ceea ce gandesti, ceea ce spui si ceea ce faci.”Gandhi

www.de-azi.ro

inspiratie, dragoste, putere ... pentru cine crede ca nu mai poate.
http://www.youtube.com/watch?v=flRvsO8m_KI



quod me nutrit me destruit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Conchita, da e un fel de bob (dar e sanie pe care stai pe spate si o ghidezi cu picioarele) pe partie specializata de gheata. Multumesc de observatia cu sportul, mie nu mi se pare mult deloc, comparativ cu tine de ex, nemaivorbind de Allure.

Deus, noi facem des:
-salata de fasole verde (fiarta in apa si racita, cu usturoi, ulei, sare, otet),
-varza calita cu f putin ulei si rosii proaspete,
-ciorba de salata cu omleta si apooi dreasa,
-cartofi la cuptor cu seminte (f putin ulei, cartofii taiati in 2, semintele puse la sfarsit),
-legume chinezesti (congelate) la wok cu sos de soia si fidea de orez si eventual creveti,
-salata de fasole boabe, masline, cu rosii, ardei, ardei iuti toate taiate marunt si stropite su sare, ulei de masline si suc de lamaie mult.
-gratar de pui sau chiftelute de vita la cuptor cu piure si salata de castraveti cu ceapa verde
-snitel natur de vita (bucati de vita f bine batute, calite putin in ulei si apoi puse la fiert cu apa, putin usturoi si putina faina) cu orez natur

Toate astea merg f repede si sunt delicioase.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Caro, ce de bunatati!

Stai sa lamurim treaba cu muschii...creca poza aia e inselatoare Va trebui sa dau alta spre exemplificare.
Eu nu am muschii dezvoltati suficient decit "pe alocurea", probabil abdomenul e partea mea cea mai strong, ca pe ea am lucrat-o cel mai bine cu pilates...Spatele, picioarele si bratele lasa de dorit...e multa grasime ce vedeti voi acolo mai nou am inceput sa vad "valurele" de celulita pe picioare.

Asa ca bag si cardio ca sa topesc gheonoaia de grasime dar trebuie si muschi in loc, altfel o sa am doua betze infipte in c..ur in loc de picioare. Plus ca fundul nu sta rotund si tzapan decit daca ai muschi puternici, in cazul meu cel putin :)

Eu fiind inalta, imi trebuie o vesnicie de munca asidua cu greutati ca sa pun un pic de masa musculara, deci nu ma tem ca voi ajunge "bulky"

Ce vreau eu este sa capat o forma aerodinamica, sa scap de "pufoshenie" si sa vad forme frumoase ale bratelor.
Mi-e ciuda ca sint atit de aproape de ideal si totusi atit de departe.

Vreau sa ma simt puternica dar si feminina. Uite unde vreau sa ajung (cu conditia fizica):
http://thepageantplanet.com/swimsuit-competition-tips.html

Nici n-am pretentii, nu? Plus ca dinsa are silicoane...ale mele vor fi naturale

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Dance, sing, floss and travel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

Citat:
citat din mesajul lui carolinah

Conchita, da e un fel de bob (dar e sanie pe care stai pe spate si o ghidezi cu picioarele) pe partie specializata de gheata. Multumesc de observatia cu sportul, mie nu mi se pare mult deloc, comparativ cu tine de ex, nemaivorbind de Allure.

Deus, noi facem des:
-salata de fasole verde (fiarta in apa si racita, cu usturoi, ulei, sare, otet),
-varza calita cu f putin ulei si rosii proaspete,
-ciorba de salata cu omleta si apooi dreasa,
-cartofi la cuptor cu seminte (f putin ulei, cartofii taiati in 2, semintele puse la sfarsit),
-legume chinezesti (congelate) la wok cu sos de soia si fidea de orez si eventual creveti,
-salata de fasole boabe, masline, cu rosii, ardei, ardei iuti toate taiate marunt si stropite su sare, ulei de masline si suc de lamaie mult.
-gratar de pui sau chiftelute de vita la cuptor cu piure si salata de castraveti cu ceapa verde
-snitel natur de vita (bucati de vita f bine batute, calite putin in ulei si apoi puse la fiert cu apa, putin usturoi si putina faina) cu orez natur

Toate astea merg f repede si sunt delicioase.



Caro


DELICIOASE TOATE!Multumesc pentru ideei:)

„Fericirea este armonia dintre ceea ce gandesti, ceea ce spui si ceea ce faci.”Gandhi

www.de-azi.ro

inspiratie, dragoste, putere ... pentru cine crede ca nu mai poate.
http://www.youtube.com/watch?v=flRvsO8m_KI



quod me nutrit me destruit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Gasii poza edificatoare si am pus-o pe album. Io-te jelly: http://travel.webshots.com/photo/2672406040105277474GTdBgS

noroc ca la rezolutia asta nu se vede celulita pe picioare.
nici abdominalii nu mi se vad ca lumea din pricina grasimii...de brate, ce sa mai zic: otova

stiu, sint culmea! cum sa-mi placa daca ma compar cu aia de la Miss Univers care e si cu 15 ani mai tinara ca mine?!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Dance, sing, floss and travel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Mai femeie, tu iti bati joc de noi? Pai eu sa arat ca tine ziceam bogdaproste (sau cum s-o zice). Arati bestial!!!


Cat priveste idealul ta e intr-adevar faina (minus silicoane, evident). Dar tu nu esti departe, decat ca si consistenta a tesutului poate! De varsta nu comentez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Citat:
citat din mesajul lui carolinah

Mai femeie, tu iti bati joc de noi? Pai eu sa arat ca tine ziceam bogdaproste (sau cum s-o zice). Arati bestial!!!


Cat priveste idealul ta e intr-adevar faina (minus silicoane, evident). Dar tu nu esti departe, decat ca si consistenta a tesutului poate! De varsta nu comentez.

Caro


nu soro, nicidecum...am specificat din start ca nu-s o grasa, ca vreau sa fiu "fotomodela" si sint departe de "abdomen extraplat"
plus ca n-am copii, deci...no excuses.
totusi 64 de kile!!! as vrea macar 58

de aia spuneam ca vreau musculatura, ca ea ajuta tesutul sa arate "tare si tzapan" nu flescait ca la babe

ce spui tu ca nu-s departe de aia? pai te-ai uitat la bratele si umerii ei? eu ma simt ca un hipopotam pe linga ea...probabil are fo 50 kile

tocmai am terminat programul de "plyometrics"...mama ce am transpirat!!! sint indragostita de programul meu...nici o secunda de plictiseala! intru la dus.




~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Dance, sing, floss and travel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

ce inaltime ai Allure?


„Fericirea este armonia dintre ceea ce gandesti, ceea ce spui si ceea ce faci.”Gandhi

www.de-azi.ro

inspiratie, dragoste, putere ... pentru cine crede ca nu mai poate.
http://www.youtube.com/watch?v=flRvsO8m_KI



quod me nutrit me destruit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Deus

1.75



~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Dance, sing, floss and travel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Macrina spune:

Mai fetele, faceti-va mila de o biata grasuta si da-ti-mi si mie niste linkuri la ce faceti voi, ca eu am ramas doar cu 8min
Deci tae bo si pylates, pentru burtica... unde?

Mergi la inceput