Abdomen extra-plat (24)

Abdomen extra-plat (24) | Autor: chiquitita

Link direct la acest mesaj

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

multumim de capitol nou

Conchita - daca mananci cu masura este bine...plus sa bei multa apa si sa te relaxezi ca toata supararea din suflet se reflecta in timp in tot felul de afectiuni
- fac cu Tony abs din an in pasti, cand mi-e lene sa le fac singura:-)plus ca fur meserie si fac cat de mult pot cu toti antrenorii de pe net...eu din iunie am clasa speciala de abs, clasa de abs si picioare/fese/coapse, clasa de tonifiere generala pt toata lumea si clasa pt tonifiere generala pt seniori - asa ca imi fac o baza mare de exercitii sa am de unde alterna

am inceput ziua cu un pahar mare de apa cu lamaie
o cafea fara zahar
un baton fitness

alergat in parcul sportiv 4,4 km,
flotari si exercitii pt tricepsi la bancuta din parc
mers la clienta 2 si facut exercitii pt tonifiere generala
mers pe jos de la clienta pana la gradinita pruncului sa-i dau un pupic- 25 de min
venit acasa lihnita:-)

1 pahar mare de apa
micul dejun 2 oua fierte, 1 rosie , 1 castravete si 1 felie de cas
acum sunt la cafeaua nr 2

Lumi - nu am facut cu al tau baiat inca nimic, nu stiu de ce nu am fost tentata...trebuie sa incerc candva sa vad cu va tine asa de bine in priza

va

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

Tot ce poti cumpara cu bani e ieftin! Erich Maria Remarque.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Buna dimineatza si o saptamana excelenta. Eu am cam sarit peste sport in weekend dar m-am distrat cu copiii , am stat o multime la aer, aseara mi-am facut si norma de bicicleta + exercitii cu gantere , asa ca per ansamblu sunt multumita.

Astazi iar plec din tara si sar peste sport, sper sa nu exagerez cu mancarea ca ma duc in turcia si au aia o mancare exceptionala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Buna ziua, doamnelor!

Si eu pe aici, obosita dupa w/e. Adevarul ca pe motiv de usoara boala la copii am stat numai acasa si parca nici n-am simtit ca a fost w/e. Treaba in casa si gradina, teme gramada, joaca si un film de copii - gata, aseara la 11 voiam si eu 1/2 zi libera.

Nu m-am apucat inca de Slim 'n 6 (din nou adica) inca nu pot sa-mi dau seama cum naiba sa inghesui 1 ora de sport intensiv (plus dusul aferent) inainte de micul dejun si inainte de ora 7...

(Allure, legat de Debbie, fata ei a fost aranjata cu multa grija, stai linistita... Dar e dragalasa, intr-adevar.)

Asa ca am inceput cu Ab Jam, un mic dejun sanatos (banana, iaurt bio, musli bio + suplimente) si am plecat sa las un copil la scoala (una noua, de incercare, cu emotiile aferente) al doilea copil la gradi (cu proiecte de w/e plus invitatii la ziua ei intarziate), am ajuns si la birou unde...

La birou unde seful, care nu lasa nicio fapta buna nepedepsita, m-a luat aproape pe sus... asa ca fun-ul continua. Macar pe mine nu m-a facut nesimtita si obraznica, asa cum l-a facut pe colegul meu....

Anyways, avem o saptamana inainte, sa nu ne-o amaram!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Hai ca am revenim cu sentimente mai bune, n-am chef sa-mi strice nimeni ziua....

Am papat gustare de 1/2 mar si 2 smochine si pranzul: 120 g frigarui de pui, salata de vinete si salata combinata.

Ma gandesc sa impart Burn It Up in 2, sa fac cardio dimineata si restul seara... Hm, ma mai gandesc, mai vorbesc sngura pe aici etc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

Caro de ce te stresezi? in fiecare zi faci sport? daca faci in fiecare zi este suficient 30 de min si joaca/fuga din weekend alaturi de familie:-)
Abdomenul, fesele, picioarele, etc...se fac in primul rand in bucatarie



devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

Tot ce poti cumpara cu bani e ieftin! Erich Maria Remarque.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marina

Buna dimineatza si o saptamana excelenta. Eu am cam sarit peste sport in weekend dar m-am distrat cu copiii , am stat o multime la aer, aseara mi-am facut si norma de bicicleta + exercitii cu gantere , asa ca per ansamblu sunt multumita.

Astazi iar plec din tara si sar peste sport, sper sa nu exagerez cu mancarea ca ma duc in turcia si au aia o mancare exceptionala

Marina


Marina ce job interesant ai...tot timpul esti plecata:-)
Gasesti si la turci mancare buna si light, sa stai departe de dulciuri ca ei le fac exagerat de dulcidrum bun si sa te simti bine!

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

Tot ce poti cumpara cu bani e ieftin! Erich Maria Remarque.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

asa crezi tu, ca e interesant sa stai pe avioane de nebuna sa ai valiza la usa non stop. O sa-mi zica copiii tanti in curand. Nici bagaje nu am si plec in cateva ore asa ca ma duc rapid sa arunc ceva in geanta. Pun si echipamentul de sport sa nu ziceti ca va uit:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claucia spune:

Buna mai pe seara/dupa amiaza, cand am incheiat cu mesele...ce sa zic, eu mai sar calul, nu m-am ingrasat deloc, nu am mai dat jos, dar cand sar calul eu sar cu cate ceva nu cu toata ziua sau grav tare...

vineri am fost la sala de la 10 la 2, de la 10 la 12 la bicicleta si picioare, coapse, etc, si ma gandeam sa vin acasa sa scot fetele in parc. Si m-a sunat sotul meu cel dragut si mi-a spus ca ia el fata mare la plimbare, si ca pot sta la ora de aerobic, ura! cardio am facut si am simtit ca muncesc.
in weekend am fost la munte, frumos frumos, am mancat salate in principal, snitele chiar, tocanita de pui, dar nu grav. ah, saptmana trecuta am pacatuit cu cheese-cake mmm.
astazi nema sport ca am vizitat o gradinita si ne-am plimbat pe jos si papa suna asa:
MD: tarate cu iaurt si un pic de miere, mmm imi place, zici ca e vreo delicatesa, dar e tare gustos.
Pranz: un sandwich cu paine neagra cu seminte, pui, branza, ardei gras, rosie, etc la French bakery cu mama alaturi si un frappe
seara: 2 felii de paine neagra cu avocado pasat cu sare si lamaie.

pana maine apa si Agonie si Extaz imi place, citesc ca nebuna, ce-o avea frate cartea asta de m-a captivat asa, sunt la volumul 2 la 2/3 si imi pare rau ca se termina
Si mai bag si o tura de parcuri/cumparaturi cu fetele si sotul la carrefour asa ca nu am terminat astazi.

Marina, si mie imi place munca ta, cu plecari, cu umplut psihicul de noi experiente mereu, dar cred ca este obositor tare. La primul summit, cu francophonia, ne-a pus de la servici de la noi sa avem grija de o delegatie si ne-a cazat la un hotel in Buc chiar daca puteam sta acasa. Dar ideea era sa fim disponibili de la 6 dimineata la 10 seara, oricat de frumos era hotelul si de moi prosoapele seara, eram rapusi, nu mai conta nimic, am muncit atunci ca o nebuna, vorba unei colege dar a meritat!
Va pup

Clau, mami fericita de printese: Alessia Maria 13 iulie 2007 si Elisa Andreea 03 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pepene spune:

Deus,

la multi ani pt. aniversare! scuze pt. intarziere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

gagici, m-am apucat si eu de tae bo de la 1 mai. pana acum am facut 30 minute zilnic.




Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz

Mergi la inceput