"Abdomen extra-plat: Beachbody (20)"

"Abdomen extra-plat: Beachbody (20)" | Autor: chiquitita

Link direct la acest mesaj

Cap.1,Cap.2,Cap.3,Cap.4,Cap.5,Cap.6,Cap.7,Cap.8,Cap.9,Cap.10,Cap.11,Cap.12,Cap.13,Cap.14,
Cap.15, Cap.16,Cap.17,Cap.18,Cap.19

Continuati, va rog!




Chiquitita, mami de Livia (8 iunie 2007)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

S-o luam in ordine:

Ema am incercat toate manevrele posibile, la sfirsit cind ii dau sa-mi faca rezumatul imi arata toate cele iar la calorii zice "zero" Cred ca e defect.

Deus ceai de menta ai incercat? Ala incheaga la burta mintenash. Petrecere faina azi!

Caro imi pare sincer rau... nu suna prea bine ce spui. Daca o parte arata bine si cealalata nu...hmmm, logic ar fi ca amindoua sa se comporte la fel, ca doar e acelasi tratament. Si Juvederm-ul asta se resoarbe mult mai greu decit Restylane... Of!
Eu as suna sa o intreb care e socoteala, de ce o parte arata bine si cealalta nu. Sau m-as duce direct la ea.
Sper sa fie alarma falsa totusi.
Ca idee, eu cind m-am dus la consultatie (ca ma bate si pe mine gindul de un nasolabial), tipa aia mi-a spus ca ea recomanda Restylane pt fatza ca e mai bun...are molecula mai mare si cica da mai bine la fatza. Juvederm e mai bun pt buze. In fine, nu asta e tragedia ci faptul ca ti-a facut pe linga (daca asa o fi). Poate totusi se remediaza, cine stie!
Sint curioasa cum e cu botoxul.

Pina la ora asta am mincat un castronel mic de afine si zmeura, mai stau nitel si ma apuc de sport. Un Ab Ripper urmat de...nu stiu ce, sa vedem ce am chef.

Iar am o zi criminala la munca, ma doare numai cind ma gindesc.


p.s. - ma apuc de incoltit grine...am inceput cu buckwheat (oare cum ii zice in romana?)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet.

"Man, you can do anything for 30 seconds!" Tony Horton, P90X

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns z333 spune:

vin si eu cu raportul
Max interval circuit -1 ora..am trecut la nivelul 2

este foarte greu, asa ca, fetelor care vreti sa va aventurati nu o faceti decat dupa ce treceti prin toate workout-urile din phase 1 de cateva ori(cel putin 5 saptamani)
cititi cu atentie "povestea" care apare pe ecran inaintea workout-ului, ascultati tot ce spune Shaun pe acolo ca stie de ce isi bate gura, pentru ca, accidentele pot fi foarte urate la nivelul asta
cine are probleme cu genunchii,coloana,etc si totusi vrea sa faca, sa incerce sa le faca modificate, sa nu sara, in momentul in care apare vreo stare de ameteala sau durere de vreun fel STOP GAME..nu imi mai vine nimic acum, ascultati si aici..
http://www.youtube.com/watch?v=tWNZs4ty-YI&feature=fvw
http://www.youtube.com/watch?v=uTTeMsiTS2U

aaaaa si fara cure de slabire la Insanity


***************************************************************************
Are you ready to dig deep?
http://www.youtube.com/watch?v=CvEWuheF8vc&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=tWNZs4ty-YI&feature=fvw

me,me,me
http://picasaweb.google.com/jasmine24




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Onitza, felicitari pentru determinare. cu soacra as proceda conform instructiunilor primite la topic :-)) - daca vine, apai vine sa te ajute, nu ca musafir. in caz ca umple satul de vorbe, a doua oara n-ar mai avea acces in casa mea, dixit. cu sportul, ai totusi grija. eu am citit ca high impact workout si mai ales tipul de exercitii pentru strenght cu greutati sau fara au efect asupra alaptarii. se recomanda exercitii moderate, nicidecum de-alea care te lasa lat pe covor.

Caro, sa-ti fie de bine, urmeaza Deus, wow. eu ii dau inainte cu metode babesti gen smaguri si diete. ma intrebai unde sunt, well, am aterizat la spitalul de urgenta pentru o zi si-o noapte, not good - simptome de heart attack. dar iaca-ma-s, supravietuiesc si nu capitulez. nu mai dau pe-aici prea des pentru ca o iau usor, sunt la dieta si repaus, plus primul pe lista - eliminarea stressului. asa ca evit discutii, situatii, filme etc care ma pot afecta puternic emotional.

abdominabila

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Conchi sanatate multa, mii de ganduri bune pleaca din Brazil catre tine
las-o mai usor cu orice, numai cu topicul asta nu, oricum aici nu ai parte de nici o emotie distructiva, nici o discutie tensionata, aici esti inconjurata de oameni care te plac, si implicit de energie buna

Nu am nimic de raportat, o zi yoga, o zi ba, plimbari prin parc, baut litri de suc de acerola, apa de cocos, plimbari pe la maternitate...treburi d'astea.
Ma pregatesc fizic , psihic, sufleteste pentru a primi un nou membru in familie, si pentru o noua epoca din viata

cu drag...Allure, m-am uitat zilele astea la muuulte programe workout cu Tony, mai..e cam ce vreau eu, dar nu cred ca ma tine ritmul cardiac...
adica eu as vrea sa ma conturez,tonifiez, dar binenteles vreau si kg. si majoritatea din cei ce urmeaza programele lui Tony ii vad ca se subtiaza pe zi ce trece...bine, banui ca depinde si de dieta.
as vrea sa cumpar un dvd, cu ce ar trebui sa incep, avand in vedere ca nu am antrenament(nu la intensitatea asta),in orice caz mai este mult pana atunci(nici pe perioada alaptarii nu pot sa ma apuc ) avem timp sa mai vb...

merg sa pregatesc peste la gratar cu salata, asta avem azi la cina.

Deus, LA MULTI ANI lui Aaron, sa aiba o viata lunga, insorita, plina de binecuvantari...





Nikole, mami lui Albastrel/Kevin Alexander(4.08.2007) si fericita 37+cu...Albastrica/Luana
"To born, to live, to die, to reborn and to keep progressing. That is the law"
Allan Kardec

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Macrina spune:

Conchitica, ai grija de tine , te rog eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Nikole si Macrina, sunteti atat de bune! multumesc mult, nici nu stiti ce bine imi fac gandurile pozitive, multumesc multumesc. ce pisici ar fi lumea fara prietenie si dragoste? ar fi zero barat, oricata cunoastere am avea.

abdominabila

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

Conchitasunt alaturi de tine

Onitza in cateva zile vine primavara si totul o sa fie mai frumos

Allure- jumatate de gradinita a avut deranjamente la burta si varsaturi, au luat din toate prafurile si ceaiurile posibile, eu am lasat corpul sa se curatene natural - nu am luat nici un praf si am mancat doar paine prajita cu unt, portocale(asta am avut pofta)si am baut apa cu lamaie sau ceai de musetel. Am scapat si cred ca farmacistii sunt suparati ca nu si-au facut norma cu mine:-)
Nu ai primit carte tehnica la pedometru?
te pup furnicuta harnita

Multumesc nikole

Lumi- esti tot pe baricadema inspiri pozitivi asa ca azi ii trag la clienta de dimineata vreo 400 de abdomene

Petrecerea a fost reusita, Aaron a primit un portbagaj de cadouri, s-a distrat, au mancat/dansat/jucat/sarit...si noi pe langa ei

Sa aveti o zi bunarevin mai tarziu dupa ce imi termin treaba

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

Tot ce poti cumpara cu bani e ieftin! Erich Maria Remarque.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

Urez si eu cu intarziere un calduros LA Multi Ani lui Aaron! Sa fie sanatos, sa se bucure de cei dragi lui, mai ales de mami si tati!

Fetelor, multumesc pentru incurajari...singurul ajutor pe care il primesc de la dansa e atunci cand il duc pe Paul la ai mei si mai sta si ea (soacra) cu fi-miu cateva ore/zi cu el...parintii nostri locuiesc vis-a-vis unii de ceilalti. In rest nu se baga sa ne ajute.

Meniul de azi: mic dejun: 2 oua fierte cu un iaurt activita si 2 felii paine de secara; gustare: un mar; pranz: ciorba de salata verde cu paine neagra; gustare: un iaurt; cina: mancare de fasole verde

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiquitita spune:

Mai scrisesem un mes ieri insa nu l-am putut transmite.
Conchita, sanatate multa,, oofff, in momente ca astea iti dai seama ce importanta este sanatatea si toate celelalte probleme par mici-mici. Cand ne revenim uitam insa treaba asta...Cum zicea si Nikole, intra linistita aici ca noi te iubim si nu te stresam cu nimic-nimic!
Deus, ma bucur ca a iesit bine party-ul. Ce papa sanatos ai pregatit tu la copilasi?
Allure, azi ai iar zi grea la munca sau nu?
Onitza, esti cea mai ambitioasa mamica, nu asteptasi tu nici macar alea 6 saptamani. E si greu acum cu 2 copii + spalat + mancare etc, ca astea obosesc mai rau mamele decat copilul in sine.

Chiquitita, mama Liviei (8 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Conchita, si eu ma distram intreband... sorry... e chiar nasol. Lasa naibii tot ce te streseaza, incearca sa fii mai Zen, Banuiesc ca tu ai o fire mai pasionala, dar calm down ca nu e bine... Dpdv ten, si eu am folosit toate smacurile lumii, insa sunt o persoana f volubila si f expresiva, traiesc intens, rad mult si ma incrunt mult (asa te vad si pe tine btw) si chestiile astea se vad in timp. ca sa fiu sincera aia cu botoxul am facut-o mai mult pt copii, sa nu vada o mama vesnic incruntata...

Allure, incepe sa cedeze parca inflamatia, 2 dintre intepaturi s-au transformat in niste cosulete, asa ca astept sa treaca. Nu ma mai doare asa la apasare, asa ca banuiesc ca am avut si ceva edem. Mi-am propus sa ma duc la dr luni cand implinesc o saptamana. Daca e sa fie cu adevarat facut prost, nu cred ca se mai poate face ceva, ca sa fiu sincera, insa ma consolez cu faptul ca de fapt nu se vede, repet, n-a observat nimeni... Botoxul arata f bine, deja a inceput sa "inghete", este strict intre sprancene, asa ca nu am fruntea imobila, dar nu ma mai incrunt si nu se mai adanceste ridul de acolo. Am o expresie mai prietenoasa si deschisa deja, dupa doar 3 zile... Dupa 2 saptamani implinite va fi verdictul final.

Nikole, 37+? Mama mia, nu mai ai mult. Imi place ca te pregatesti fizic si psihic de alt copil, eu mereu am regretat ca nu am stiut (ma refer la psihic) sa fac asta si parca m-a calcat trenul de fiecare data...

Eu mi-am inceput ziua cu piept-brate, apoi am papat un iaurt cu 1/2 banana si ceva musli, apoi 1 lg de Resveratrol, 1 Vitamax si 1 Nurofen ca m-a luat iar raceala (de fapt cred ca sunt simptome date de botox, ca am citit ca se intampla asta).

De luni incep 1 luna de program TJ complet, stiu deja cum il incadrez in timp dimineata ca sa le pot face pe toate cele necesare si sa si dorm 7.5 ore pe noapte.

Mergi la inceput