Abdomen extra-plat (23)

Abdomen extra-plat (23) | Autor: chiquitita

Link direct la acest mesaj

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Allure, eu nu pot dormi pe spate. Dorm pe o parte cu bratul intins in continuarea corpului, astfel incat sa tin practic urechea pe umar sau pe burta cu coatele stranse sub mine sa nu ma deranjeze sanii. De la asta ultima o fi?

Sotul meu dormea pe burta si de vreo cativa ani s-a schimbat si doarme pe spate si ma enerveaza de mor ca pe spate sforaie de multe ori. Si cred ca de aia nu pot sa dorm pe spate, ca daca sforai si eu.

Da, da, si eu am sosete, dar si sutiene de calitate, so who cares?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

mie mi-a luat citeva luni bune sa ma obisnuiesc cu dormitul pe spate dar e cel mai sanatos (cu perna sub genunchi in caz de probleme lombare)

cind dormi pe burta, automat capul/gatul e sucit intr-o parte...daca dormi asa ore in sir fara sa te misti, sansele de a te scula cu spasme sint mari

contra sforaitului eu am descoperit doapele de urechi sau un cot bine plasat in rarunchi

ai zis-o bine p-aia cu sutienele! nu stiu ce m-as face fara sutiene de calitate

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet.

"Man, you can do anything for 30 seconds!" Tony Horton, P90X

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

eu am un body pillow din asta mare pe care mi-l pun intre picioare si chiar intre sani ca sa evit ridurile care apar pe piept prin comprimarea lor: http://www.serenityhealth.com/images/products/Body%20Pillows.JPG

e foarte buna pentru mijloc, umeri cind dormi intr-o parte.

cind vreau neaparat sa dorm pe burta, imi vir pernoiul asta mare cam pe la jumatatea corpului sub mine si petrec un picior + bratz peste ea, astfel incit nu sint cu fata in jos ci oarecum rasucita spre o parte.
cam asa (mana dreapta e undeva in spate, nu sub umar!): http://www.matsmatsmats.com/images/gc/GCBodyPillow.jpg
decit ca eu nu pun si capul pe perna aia, numai o iau in bratze iar perna mea e ceva mai plata

este super confortabil si safe!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet.

"Man, you can do anything for 30 seconds!" Tony Horton, P90X

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:

Buna,fetelor...scuze ptr. absenta...treburi multe si timp iok.Sportul insa nu iok...insa chiar devin plictisitoare sa spun ca merg la sala zilnic si fac acasa fel de fel de alte programe.
Codrina,da,Hp-ul e responsabil de multe probleme gastrice...incepand cu o banala gastrita si terminind cu cancerul.eu personal n-am avut balonari,eu am dat-o direct in dureri crunte care nu au cedat nici la mama omez-ului...iar asa sa spun in trei zile m-am trezit scandura de nemancat si nedormit din cauza durerilor si semnul de ingrijorare a fost ca aveam gura pe interior arsa...nu bubite besicute...se inegrise efectiv..si buzele...efectiv aratam de parca cineva imi daduse foc in gura.Atunci am fost la medic si am inceput investigatiile...endoscopie,RMN,CT si multe altele.Deci eu am mostenit de la tata gastrita ..in adolescenta mi-au gasit hp-ul...pe care nu l-am tratat...gastrita a devenit ulcer pe la 20ani..iar la 33 am dat-o in bara rau.Tot timpul asta eu am avut hp...asa ca sfatul meu e sa vindeci porcaria asta intai si intai...si pe urma continua investigatiile.Valabil si ptr. tine Allure...scapa cat mai repede de hp...in combinatie cu gastrita e riscant sa dai intr-un ulcer de toata frumusetea...si-i pacat daca poti sa tai raul din radacina sa n-o faci.
Poze am dar numai interioare si cladiri care mi-au placut mie...o sa le pun...fac bine la pupila.a fost foarte frumos...m-am odihnit si relaxat bien...cumparaturi nu mai spun...amoru la cote inalte...super super.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

Allure ce pillow faine ai!
eu dorm in toate pozitiile posibile, mai mult pe spate.

Mi-am facut un fresh mare din rosii, castraveti, gref, mere, morcovi, portocale si tarate din grau integral si seminte de in macinate fin.
Ma duc sa calc niste haine si sa lenevesc cu o carte in mana.

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

Tot ce poti cumpara cu bani e ieftin! Erich Maria Remarque.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

eu am fost la sala unde nu am supravietuit o ora, am fost la clasa de step si ne-a bagat un ritm de ne-a rupt. dupa 40 min cand deja ziceai ca sunt proaspat scoasa din dus am cedat si m-am carat.
Maine zbor la Paris, ar tb sa ajung in Montpellier....sau nu, acum ma streseaza si asta. Toata echipa mea era pe drumuri wk asta si acum ne dam sms -uri cu zborurile anulate. O nebunie totala ce mai.
Oricum imi faceam probleme ca ratez sala, uite ca nu o ratez


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

ce frumos Marina si eu vreau Franta

planificasem ca mergem in iunie in Franta dar exact in perioada cu pricina se deschide sala de sport unde voi lucra asa ca poate doar in septembrie

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

Tot ce poti cumpara cu bani e ieftin! Erich Maria Remarque.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pepene spune:


Dragi doamne,

Stiti ce am mancat azi la pranz? Mamaliga (polenta), gogoasa si portocala. . Tare nesanatos!

Dar diseara voi manca o salata cu avocado si chestii sanatoase, urmata de lapte batut ( imi place tare mult!). Intrevad un viitor insorit.

Weekend placut si insorit si voua!

Va pup.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Astazi iar am facut cu baiatul care ne ucide.
Efectiv nimeni nu mai putea sa faca ceva, si el sarea si lovea sacul tipa la noi "hai , hai " Am spus ca omul asta trebuie sa ia amfetamine , altfel mi se pare de domeniul fantasticului ce face
All in all fu bine , ca azi am mancat vreo 500 de calorii numai din dulciuri.
Un baton joe de 118 , un fittness de 90 si niste kusse-nu-stiu-cum cu spuma dupa care salivez non stop.
In rest...paine prajita cu cascaval de dimineata , cateva lingurite de iaurt cu capsuni , ochi de ou la pranz, telemea cu rosii si cascaval pe la 5 , 2 banane mari si un iaurt simplu.

***Fur is for petting**

http:/www.4animals.ro/ajuta.html/

www.adoptiicaini.ro
www.adoptiipisici.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

Buna dimineata

sa aveti o zi buna cu mancare putina/sanatosa si miscare cat mai multa

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

Tot ce poti cumpara cu bani e ieftin! Erich Maria Remarque.

Mergi la inceput