Abdomen extra plat (45)

Abdomen extra plat (45) | Autor: Marina

Link direct la acest mesaj

Cap.1,Cap.2,Cap.3,Cap.4,Cap.5,Cap.6,Cap.7,Cap.8,Cap.9,Cap.10,Cap.11,Cap.12,
Cap.13,Cap.14,Cap.15,Cap.16,Cap.17,Cap.18,Cap.19,Cap.20,Cap.21,Cap.22,Cap.23, Cap.24,Cap.25,Cap.26,Cap.27,Cap.28,Cap.29,Cap.30,Cap.31,Cap.32,Cap.33,Cap.34,
Cap.35,Cap.36, Cap.37, Cap.38,Cap.39,Cap.40,Cap.41,Cap.42, Cap.43 , Cap.44


Sfaturi pentru slabire si tonifiere

Sarbatorim cu drag
Ianuarie: XIO - 5
Februarie:Elena - 2, Ramyteo - 3, Deus - 17,Eunice-27, Chiquitita - 29,
Martie: Puskin-7,
Aprilie: Macrina - ?,
Mai: Iarina - 8, Conchita - 24
Iunie: Allure - 25, Lumi - 26, Hannen - 30,
Iulie: Mephala30 - 6, Baby-Boom - 19, Elle - 22
August: emaaimee -8,
Septembrie: SabinaY- 10, Carina-28,
Octombrie: iulix-9, Nikole - 29
Decembrie: Claucia - 2,

Adresa noastra comuna de e-mail este abdomenextraplat@yahoo.com

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

buna dimineatza, eu mai rar cu intratul pentru ca incepe toamna si incepe sezonul calatoriilor, tragem tare sa incheiem civilizat anul :)
La sport sunt pe aceiasi lungime de unda cu Allure, 6/7 zile pe saptamana sport, fie sala, alergat sau tenis. si din nou imi propun sa calatoresc cu echipamentul de sport in bagaj .
La kg eu stau exceptional 52,3 in dimineatza asta in general datorita alimentatiei gen un iaurt 0 % grasimi cu in dimineatza, salata cu gratar la pranz si daca se poate nimic la cina e exceptional, de regula am bagta doar zmeura. Plus sport deja mi se pare ca neatinsul 53 kg care a fost de ani targhetul meu o sa fie din nou istorie, acum incep sa ma intreb cum as arata la 50 kg.

O saptamana buna si plina de sport.
Deus multam de apel


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eloise spune:

si o saptamina frumoasa va doresc!

Nikole, ma bucur ca ai avut un weekend fain care te-a remontat. Cred ca e greu cu intarcatul celei mici, intr-adevar ai fi bine sa pui pe altcineva sa o hraneasca in locul tau zilele astea pina se obisnuieste cu formula. Sa nu te indoiesti ca faci cel mai bun lucru avind grija de sanatatea ta. Pina la urma vei incepe terapia? Si daca medicul acela e prea ocupat, n-ai putea gasi pe altcineva, eventual un psiholog cu renume si rezultate bune in practica terapeutica? E adevarat ca medicatia trebuie dublata de terapie pentru a vindeca sursa profunda a problemelor.

Eu sint intr-o dispozitie mult mai buna de citeva zile si asta, cum va spuneam, in mare masura datorita sportului. De 2 zile fac programul Power Yoga Total Body Workout. Vreau sa aflu cit mai multe despre yoga, o sa incep sa ma documentez incetul cu incetul. Deocamdata nu prea ma dumiresc cum e cu respiratia. Dar presupun ca vine odata cu experienta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Neata,

Marina, bine ca ai deschis capitol nou . Tu reusesti sa ajungi la sala in calatoriile de business? Mie nu prea mi-a iesit pentru ca de obicei seara trebuia sa iesim pe undeva si ne intorceam la hotel destul de tarziu...

Eu raportez un botez in weekend, vazut bebe mic si scump. Ieri plimbat catel si mancat in oras, seara un film cu un pahar de vin.
Sport nimic.

Astazi am in plan cardio, maine sper sa ajung din nou la sala, mi-e dor de fieratanii .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

Multumim Marina de capitol nou ce bine suna kg tale:-))))

ce sa va spun , dupa atata sport si stress, mancat seara tarziu cand am ajuns acasa (de la job) am reusit sa pun 2 KG
asa ca imi fac Mea culpa si ma apuc de treaba!

ma duc sa strang prin casa , de la 13 merg la job

Va

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

"Daca abatoarele ar avea pereti de sticla, am fi cu totii vegetarieni." Linda si Paul McCartney

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

pai merg la sala dimineatza, nu am copii de hranit , imbracat etc asa ca e o placere sa-mi incep ziua macar cu un alergat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulix spune:

Am intrat sa va spun doar buna ziua ca ma grabesc si de abia acum apuc sa ma asez 2 sec.ca am fugit incolo si incoace dupa cumparaturi. Revin diseara ca ma duc sa fac mancare ca o sa vina un mester acasa. si o zi frumoasa sa aveti!






........................................................................
"Adevaratul anotimp al iubirii e atunci cand credem ca numai noi putem iubi, ca nimeni n-ar fi putut vreodata iubi astfel inaintea noastra si nimeni nu va mai iubi la fel dupa noi". Johann Wolfgang Von Goethe
"In definitiv, nu anii din viata sunt cei care conteaza, ci viata din anii tai". – Abraham Lincoln
"Nicio femeie nu e frumoasa sau urata pana nu ajungi s-o cunosti."- Marin Preda
"Sky is the limit!!"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pearl84 spune:


Servus fetelor!

Acum m-am tarat si eu din pat si iau micu-dejun. 2 zile fara sport..dar azi cred ca ma razbun si voi face macar abb ripper si ceva coarda.

Allure, mi-ai facut pofta de rata. N-a mancat in viata mea.
La inceput si eu duceam mai bine oboseala si noptile nedormite..acu' gata..a inceput "distractia": oboseala cronica, riduri premature (de la aerul extrem de uscat), dureri de genunchi si de spate..etc.

Ma duc si eu sa mai adun de prin casa, ca azi vine acasa si sotul

Pearl

Toata lumea stie exact ce trebuie sa faci cu viata ta, dar nu are nici o idee ce trebuia sa faca cu propria-i viata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

multumim de capitol nou! wow! 52 de kg! cum o fi??

eu am dormit prost azi noapte...probabil mi-a picat greu friptura aia sa-mi fie invatare de minte! poate renunt la carne de tot...incet-incet (daca n-ar fi al meu asa carnivor, cred ca eram vegetariana de mult!)

azi fac pumpkin soup (squash ii zice de fapt) imi place la nebunie! al meu dupa ce maninca o portie ma intreaba "da, noi ce mincam azi?"
consoartele astea mai mult trag femeia in jos de cit in sus, citeodata iti vine sa-i extermini!

on a happier note, vreau de mult sa semnalez un fapt fericit si inexplicabil...nu e topicul potrivit dar acu mi-a venit
vad ca mi-a disparut complet un neg nesuferit ce il aveam pe buricul degetului mare de ani multi si pe care l-am atacat cu toate metodele posibile, inclusiv la dermatolog cu azot lichid si nimic...el aparea inapoi mereu Am renuntat de mult sa-l mai tratez ca mi s-a parut inutil....deci, ma uit la locul cu pricina si NIMIC! A disparut si pata de cafea! E pielea neteda ca nou-noutza si sint ferm convinsa ca nu va mai recidiva in veci! Uite ca se intimpla si minuni

Acuma, vreau-nu-vreau imi pun itzarii de sport si incep distractia cu Shaun the Exterminator.

Soare afara, poate ies si la o plimbare, no work for me today!

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*
If you want things to change in your life, you have to change things in your life.

"The best exercise for abs is running... Away from the kitchen." Chalene Johnson

True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Ziua buna fetelor,

Allure, eu am adormit cu gandul la rata ta, mey, mi-ai facut o pofta, imi ploua in gura...

Eloeu am facut o prostie, ceva ce...nu se face, of, of...
in orice caz, sun medicul sa vad cum fac, ce fac acum...
copila asta nu suge din biberon si pace, bea formula , insa numai cu lingurita, ma trec caldurile pana ii dau eu 150 ml de lapte cu lingurita
iar noaptea...e f greu, se trezeste de doua ori pe noapte, sa suga, e nasol, ce mai..
asadar am intrerupt tratamentul, mi-era frica sa ii dau copilului titi cat timp iau pastile, am citit juma de zi despre posibilul efect al acestei substante asupra sugarului, am ajuns la concluzia ca ori trat. ori alaptatul.
Pana nu o intarc definitiv nu mai iau nici o pastila, oricum luam doza minima...
am incercat sa sun medicul ca de obicei, nu il gasesc, asta e...
reiau dupa ce termin cu intarcatul.
Nu am apucat sa-ti mai scriu, am fost pe fuga sf asta de saptamana, vroiam sa detaliez niste ...idei personale



Nikole, mami de Albastrel si Albastrica


SA-L AJUTAM PE ANGELO

www.tlig.org/ro/ro3pryrs.html" target="_blank">CELE TREI RUGACIUNI


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

va salut si eu rapid.
nu am prea multe de zis, stress la munca si destress acasa.


ALAPTATUL HELPLINE


de piticotu' uriash

m-am facut maricica Floricele frumusele



POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput