"Abdomen extra-plat (35)"

"Abdomen extra-plat (35)" | Autor: hannen

Link direct la acest mesaj


Cap.1,Cap.2,Cap.3,Cap.4,Cap.5,Cap.6,Cap.7,Cap.8,Cap.9,Cap.10,Cap.11,Cap.12,Cap.13,Cap.14,
Cap.15, Cap.16,Cap.17,Cap.18,Cap.19,Cap.20,Cap.21,Cap.22, Cap.23, Cap.24,Cap.25, Cap.26,Cap.27,Cap.28, Cap.29, Cap.30,Cap.31,Cap.32, Cap.33,
Cap.34

07/07/2010
LUMI
Data nastere: 26.06.1980
Inaltime: 1,60 cm, greutate: 48,5 kg, bust, talie, coapse: 88cm-58cm-88cm
Target: 46,5 kg (in 2 saptamani pana plec la mare)

07/07/2010
XIO
Data nastere: 05.01.1985
Inaltime: 1,69 m, Greutate:54,5-55 kg
Target...nu mai mult de 55

07/07/2010
Baby-Boom
Data nastere:19.07.1982
Inaltime: 1.62 m, Greutate: 50,5 kg
Target: n-as fi suparata dac-as avea 48 kile,

07/07/2010
Deus
Data nasterii: 17.02.1975
Inaltime: 1.70 m, Greutate: 59 kg
Target - 57-58, nu ma supar daca raman la 59 doar sa fiu cat mai tonifiata

07/07/2010
ELE
Data nastere: 22.07.1977
Inaltime: 1,70 m, greutate: 64 kg, Talie 72 cm
Target 60 cm

07/07/2010
NIKOLE
Data nasterii: 29.10.1979
Inaltime:1,69
Greutate 52,6 kg, Bust: 87(dupa o repriza de alaptat), Talie:70, Sold:90 fix
Target:55 kg(macar)!

07/07/2010
MACRINA
Data nasterii: Aprilie '76
Inaltime:1,62, Greutate 64, Bust 100, Talie 88, Sold 90

07/07/2010
ELENA R
Data nastere: 2 Februarie 1984
Inaltime: 1.64 m, Greutate: 55 kg, Bust 86, talie 67, coapse 90, pulpa sus 52 cm
Target: greutate 48-50 kg, talie 60 si vreo 2-4 cm jos din pulpa si coapse

07/07/2010
Hannen
Data nastere 30.06. 1978
Inaltime: 1.64, Greutate: oscileaza mereu intre 63-62
04/08/2010
m-am fixat la 60
Target:54kg(macaaaaaaaaaar)

07/07/2010
ALLURE
Birthday: 25/06/'73
Greutate: Inaltime: creca 1.75
Targetul meu creca suna asa: sexy, toned/fit, no cellulite, well proportioned desirable

07/07/2010
ramyteo
Data nasterii: 03.02.1982
Inaltime: 1.57m, Greutate: 53kg, Bust: 87,Talie: 71,Sold: 94

07/07/2010
IARINA
Data nastere: 08.05.1979
Inaltime:1.70, Greutate:53 kg, Bust-talie-solduri: 88 - 68-92
Target: sa raman la aceeasi greutate dar sa scap de celulita de pe fund si sa-mi tonifiez picioarele, ma rog, daca s-ar ingrosa putin ar fi genial, ca zici ca-s 2 coceni.

03/08/2010
iulix
Data nasterii: 9 octombrie 1987
Inaltime:1,70 cm
Greutate:82 kg
Target: cu vreo 10 kg. in minus pana in toamna (de ziua mea)... dar in primul rand sanatoasa si zvelta

emaaimee
04/08/2010
DOB: 08/08/'76
greutate: 57 spre 58(sub totusi)
Inaltime: 1.73cm
Target: maybe 55-57kg, well toned, poate imi mai scade si mie grasimea de pe picioare

Sarbatorim cu drag
Ianuarie: XIO - 5
Februarie: Elena - 2, Ramyteo - 3, Deus - 17, Chiquitita - 29,
Aprilie: Macrina - ?
Mai: Iarina - 8, Conchita - 24
Iunie : Allure - 25, Lumi - 26, Hannen - 30
Iulie: Baby-Boom - 19, Elle - 22
Octombrie: Nikole - 29


************************************
Whatever happens don`t let go of my hand!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Buna dimineata (seara si noaptea la unele dintre noi) doamnelor!

chiquitita,mi-am permis sa deschid un nou capitol si va astept cu drag.Acum nu stau la povesti ca`s leoarca si doar ce l-am luat pe shaun la rost.

Va astept cu drag!

************************************
Whatever happens don`t let go of my hand!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Fetelor am facut si eu vreo 20 de min cu Shaun,in sfirsit!In sfirsit ca am apucat ,oare cite zile am de pauza,vreo 5?
Si ca sa ma scot,am sa dau vina pe o doamna care vrea sa intre in grupul nostru si care m-a intrerupt din Shaun fever.
Dar o iert pt. ca mi-e draga si adevarul este ca abia mai stateam in doua picioare,m-a intrerupt la timp si eu ca Lumi,dupa atitea zile de pauza azi tremur ca o piftie si imi culeg mucii de pe jos.(asta-i apartine lui Allure parca)

Ma duc la dush si ne citim mai "racorite"(nu stiu voi,dar mie mi s-a uscat transpiratia pe mine)

************************************
Whatever happens don`t let go of my hand!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Eu am terminat dushul,am papat un iaurt cu cereale ,am vazut un film(doar jumate) si am sa ma arunc in pat cu o carte.Vad ca azi e liniste si pace.Nu ca n-ar fi bune,dar parca`i cam pustiu pe aici.



************************************
Whatever happens don`t let go of my hand!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

la noi in tara sunt putini medici care merg doar pe nutritie. Aici este specialitatea de Diabetologie si Nutritie si majoritatea merg pe diabet, nu nutritie cum face Bilic.
Acum au aparut si colegiile de Nutritie, astea cred ca vor fi ok.

cand am dus-o pe mama-mea la nutritionista i-a facut un regim foarte fain, deci sa nu generalizam.

***Fur is for petting**
http://www.flickr.com/photos/greecky/?saved=1

http:/www.4animals.ro/ajuta.html/ www.adoptiicaini.ro www.adoptiipisici.ro
www.accesoriisihaine.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

hop si je

allure pt reteta ..am mai descoperit un fruct de multa vreme ignorat de mine , care e dulce si-ti taie orice pofta de altceva dulce..ananasul... yamyyy

eu dimineata de vreo 1 an daca nu mai bine ,beau cam tot ce beti si voi .. pana acum eram cu sucul din grephe si "porticale" (iarna) ; acum m-am trecut la blender care nu le face ca sucul dar combin la fructe de numa .. nu toate in aceeasi zi.. cum ziceam ananas , grepha,pepene (rosu sau galben), nectarina , nuca , stafide , seminte de canepa (am vazut deus ca si tu papacesti de-astea) si cateodata o lingura de iaurt ; iulix , poti incerca cu blenderul ies super ...aa si mai poti pune o lingurita de miere

de azi incep , sper din suflet sa am puterea necesara , o perioada( io mi-o doresc cat mai lungaaa) fara dulce din comert

legat de nutritionisti .. hmm.. eu avand problemele cu tiroida (hipotiroidie autoimuna -haschimotto) , chiar ma intereseaza un nutritionist bun , deci XIO daca se poate sa-mi dai si mie numele dr la care a fost mama ta .. ..experienta mea este cu tanti cu reclama la tnuva (apropos si mie imi pare cam durdulie pt job-ul ei ) .. fara nicio analiza , mi-a dat o lista de 1 pag printata cu alimentele pe care sa le mananc ...cam scurta intrevederea dupa gustul meu

o sapt usoara va doresc

uitam .. cred ca m-a prins microbul .. as vrea sa plecam in concediu , si ce credeti voi ..eu caut eventual un hotel cu sala de fitness sau piscinica macar


Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein




MTHFR C677T genotip heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SabinaY. spune:

Citat:
citat din mesajul lui hannen

Fetelor am facut si eu vreo 20 de min cu Shaun,in sfirsit!In sfirsit ca am apucat ,oare cite zile am de pauza,vreo 5?
Si ca sa ma scot,am sa dau vina pe o doamna care vrea sa intre in grupul nostru si care m-a intrerupt din Shaun fever.
Dar o iert pt. ca mi-e draga si adevarul este ca abia mai stateam in doua picioare,m-a intrerupt la timp si eu ca Lumi,dupa atitea zile de pauza azi tremur ca o piftie si imi culeg mucii de pe jos.(asta-i apartine lui Allure parca)

Ma duc la dush si ne citim mai "racorite"(nu stiu voi,dar mie mi s-a uscat transpiratia pe mine)

************************************
Whatever happens don`t let go of my hand!


Mii de scuze

Dar facandu-mi prezentarea asa,oficial...Am prins curaj sa scriu.

Buna ziua tuturor,

Va urmaresc de ceva vreme,sa fie vreo doua luni!?!
Este foarte interesant ce faceti/spuneti si pentru ca de cateva luni si noi tinem o dieta,mi-a fost atrasa atentia de suficiente ori incat sa fiu dormica sa impartasesc si eu experiente cu voi.

Totul#12288;a inceput cu sotul meu.La inceput de an a hotarat fara advertisment ca el se apuca de dieta.Si sa ii gatesc usor.Si pentru ca n-aveam rabdare sa gatesc de doua ori si nici timp,am inceput treptat sa gatesc pentru toata casa la fel,calculat,sanatos,cu legume fff multe,carne mult mai putin ca inainte,fara prajeli in ulei.
Tarziu m-a interesat dieta pe care o tine,asta dupa ce slabise deja vreo 5-6 kg.Isi calculeaza caloriile necesare zilnic,si-i le imparte in trei mese,fara sa faca neaparat foamea.
In fine...in rezumat,asa am reusit sa slabesc si eu vreo 3 kg,nu mi-am dat interesul mai mult :)
De 8 luni noi am scos din alimentatia zilnica prajelile,n-am mai cumparat ulei in casa cam de pe-atunci.Mancam foarte multe legume,salate,carne mai mult fiarta,peste,tofu,fasole,soia,alge marine si tot asa.Ne simtim mult mai lejer,mai usori.Bineinteles ca nu refuzam un gratar daca suntem invitati,nu rezistam ispitei.Cu toate astea mi s-a facut rau de multe ori la un abuz de carne in ultima vreme.
Am inlocuit laptele de vaca cu cel de soia,intr-o zi am scos cutia de margarina si-am azvarlit-o in gunoi.
Cel putin ma bucur ca mancam sanatos,inca vreau sa ma perfectionez si sa ma documentez,iar voi sunteti o buna sursa in aceasta directie.

Legat de miscare

Am doua fetite,de la ultima nastere a trecut un an.In acest timp am reusit sa ajung la greutatea pe care mi-o doresc,cu toate ca n-ar strica 1-2 kg in minus,insa toata musculatura este la pamant,in general conditia mea fizica lasa muuult de dorit.
Am incercat in aceasta perioada fel de fel de programe de sport,de la Cindy Crawford la Billy.Nu m-am tinut de nici una.Am in Pc aproape neatinse Zumba si Butt Lift Program.
Insa,mi-am dorit mereu sa alerg.Cum perioada actuala nu imi permite,am ales o banda de alergat.O am de vreo luna si cred ca e pt prima data cand continui un sport.De restul m-am lasat in primele doua saptamani.Reusesc sa alerg in pauza de pranz,circa 2 km,cam de cel putin 4 ori pe saptamana.

Cam astea sunt datele mele mai detaliat :)
Am cateva intrebari pentru cele care imi pot raspunde,dar promit sa revin curand.



"Bataia este rupta din rai...dar nici nu foloseste la nimic"
"Palmele nu sunt argumente tari,ba mai mult,nu rezolva nimic."

Jurnal de "mogalnete"
Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y.mami de www.desprecopii.com/info.asp?id=1269" target="_blank">Erika Ilaria(31 august 2007) si Lisa Maria(23 iulie 2009)

fosta devylla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

buna dimineata, harnice ati mai fost peste wk:)
sa zic de salata, eu o fac ca si Allure, fierb fasolea, ii pun ceapa verde, condimente la greu, ulei de masline putintel si o lingurita de otet din vin. Iese o nebunieeee.

Wk a fost sportiv, o ora de tenis in fiecare zi, dezastruoasa conditia mea fizica...la sala rezist bine, dar o ora de tenis o termin fara suflare, e drept ca ma ajuta si caldura, cred ca dau 1 kg jos lejer la cat transpir, sauna e mic copil.

am pacatuit cu o bere prin wk dar a mers ca unsa

In rest, ieri mic dejun iaurt cu ovaz. De unde gasesc seminte de in si eu? Imi iau ovaz simplu, bio , e super ok, dar as incerca si cu in.
La pranz salata de morcovi si telina si lipie + berea. Seara din lipsa de inspiratie si din motive de terasa am mancat tot salata de legume asortate + coaja de la piza lui fie'miu.

Azi MD: mure + cafea + cateva alune de padure.

La pranz cred ca imi iau o tocana de legume si seara probabil ca ma intorc la salata de fasole:)
Azi e fara sport ca vreau sa-mi vopsesc parul

o zi super faina!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

hannen, m-am luat cu alea alea si uitai sa zic multam de capitol nou

SabinaY., bine ai venit ..de-abia astept intrbarile tale caci sigur mai invat si eu ceva din raspunsul fetelor

Marina, eu imi iau tot soiul de bobite , sapunuri , oja , fel de fel ..de la plafar , daca faci card ai si reducere (se acumuleaza puncte pe el)


Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein




MTHFR C677T genotip heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns z333 spune:

neata' fetelor


multam fain Deus de aprecieri


sunt la munca, lesinata de somn, mi-am baut dimineata kefirul si acum bag o cafea strong ca e serioasa treaba

si mi-e dorrrrrr de nepoata mea de o iau razna..asa bine si linistita m-am simtit cu buburuza

pentru azi eu am de mancare asa..conserva de ton,2 iaurturi, seminte de in, 2 nectarine si cred ca o sa imi iau niste pufuleti mai tarziu ca parca mi-e pofta..mai vedem


Sabina, bine-ai venit


***************************************************************************
I'm smilin' cuz I love it~ every day!

Fitness is not a luxury, it's a necessity!
http://www.youtube.com/watch?v=CvEWuheF8vc&feature=related







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiquitita spune:

Hannen, multumim pentru capitol, eu nu am intrat in week-end asa ca nu am putut deschide. Ma bucur ca mama ta e bine!

Lumi, si eu te-as sfatui sa iti iei Jack LaLane. Eu il am din februarie si sunt SUPER incantata de el. Fac zilnic, chiar si de doua ori pe zi uneori. Daca iei unul prost, cum zicea Allure, nu ai facut nimic. Nu faci economie, doar pierzi niste bani pe unul prost pe care in final nu il vei folosi. Am avut unul prost inainte si stiu ce spun.

Cam de 3 saptamani am si eu program de sport. Ma vaietasem inainte de plecarea la mare ca ma ingrasasem. Eh, de cand m-am intors m-am pus pe treaba si am dat jos si e ok. Deus, doua saptamani nu vreau sa mananc carne, ieri nu am mancat si ma simt mai usoara. Apoi o sa mananc dar macar e o pauza. Am alergat in parc, eplitica zilnic (sunt in continuare incantata de ea) supravegheat portiile. Mananc dulce in continuare insa in rest sunt oarecum cuminte.

Chiquitita, mama Liviei (8 iunie 2007)

Mergi la inceput